sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • medya (0)

17. Yapmaya başladığımdan beri zaten dolgun göğüslerim iyice büyüdü, 9,tekrardayken bıraktım. Açıkçası bir faydasını da görmedim her 2 kitabı da okudum.

24 şubat 2018 16:15

16. geçmişte 3 kere harbiden bel fıtığı, 2 kere boyun fıtığı başlangıcı atlatmış biri olarak ne zaman başlasam 2. günde zonkladı fıtıklar. gaza gelip "tibet'in gençlik pınarı" adlı 2 kitaptan oluşan seriyi de almıştım, sinirlenip fırlattım. fıtık geçmişi olanlar dikkat etsin diyorum.

24 şubat 2018 00:50

15. şurada (link: http://www.t5t.com/articles/The-Five-Tibetan-Rite-s-Benefits-The-Truth-versus-the-Claims ) söylenenlerin birçoğunun gerçek olmadığını belirtmişler. doğru olan şeyler olmakla birlikte diğer doğaüstü etkiler şehir efsanesi tadında. ayrıca herkese uygun olmadığından da bahsetmiş, yaşlılar, fazla kilolular vs. orijinal kitabın gizemli bir şekilde kaybolması olayı falan da yalanmış. bu site ne kadar güvenilir bilmiyorum ama, bu abartı yan etkilere inanmadığım için çevremdekilerin hep placebo yaşadığını düşündüm ve araştırmak istedim, diğer yabancı kaynaklarda da bunların gerçekliğine dair bi kanıt bulamadım zaten(gizlinot: kanıtcıyız).

13 şubat 2018 02:35 17 şubat 2018 17:45

14. Bugün başladım 3 tekrar şeklinde. Daha önceleri yoga yapmıştım ama bu kadar kısa sürede ilk kez bu boyutta bir fiziksel rahatlama hissediyorum. 

12 şubat 2018 23:05

13. Egzersizlerine istikrarlı bir şekilde devam eden yazarlar burada uzun zaman yaptıktan sonraki ruhsal ve fiziksel etkilerini paylaşsa ne güzel olur dediğim Tibetli rahiplerin beş basit hareketten oluşan egzersizi

12 şubat 2018 22:37

12. yine yeniden yapmaya başladığım, tibetin mucizevi hareketleridir. tek kaygım regl gecikmesi yapma ihtimali. daha önce böyle bir sorun yaşamadım. ancak okuduğum yorumlar gözümü korkuttu. adet düzensizliğime, hashimoto tiroidite savaş açtığım bu günlerde bana yardımcı olmasını umuyorum. istikrarlı olabilirsem gelişmeleri aktarırım.

27 ocak 2018 22:56 27 ocak 2018 22:57

11. Ben de buna başladım bugün yedinci günüm.henüz herhangi bir değişiklik olmadı bende açıkcası.acaba diyorum yanlış mı yapıyorum bir şeyleri sonra diyorum ki bir haftada ne olacak.zamanla bu girdiyi düzenlerim böylece merak edenlere bir faydası olur

Ek:hastalandığım için ve bir defasında da dışarda kaldığım için tekrar başlamak zorunda kaldım.daha en başındayım yani o yüzden düzenlemiyorum :(

Edit:şu an dokuzuncu tekrarı yapıyorum yani dördüncü haftanın sonundayım.bu süreçte cildimden tedavi gördüğüm için sivilce konusunu bilemiyorum.geçen hafta idrarımın kokusu ağırdı işte ama emin de olamıyorum yediklerimden mi bu yüzden mi.emin olduğum tek belirti memelerimin dolgunlaşması oldu.

16 eylül 2017 15:59 11 şubat 2018 13:14

10. yatağımla mı ilgili yoksa benim sürekli yana dönük uyumamla mı bilmiyorum ama her sabah omuzlarım ve sırtım hafif tutuk şekilde uyanıyorum. beni en çok heveslendiren şey bu ağrılara ve buna bağlı hafif postür bozukluğuna iyi gelebilecek olması ama regl mevzusu yüzünden cesaret edemiyorum henüz. eğer vücudun dengeyi bulmasına yardım ediyorsa neden regl döngüsünü bozuyor ki acaba? belki de tıpkı sivilcede olduğu gibi önce bozup sonra düzeltiyordur.

 keşke daha çok insan yazsa bu başlığa. ekşi başlığı da pek kalabalık değil.

merakıma yenik düşüp bu ayki reglden sonra 30 günlük bir denemeye sokabilirim kendimi, bakalım. 

16 eylül 2017 15:56

9. Yazılanları görünce araştırdım. Bir blog buldum. Okuduklarımdan anladığım şey vücudun dengesini bulmasını sağladığı. Kilonuz fazlaysa iştahınızı kesiyor, sıkılaşıp güçleniyorsunuz. Kilonuz azsa iştahınız artıyormuş. Bunun gibi nice şey yazılmış. Gençleşmelerden tutun da hastalıkların iyileşmesine kadar. Bir de sivilcelerin kusması ve sonrasında iyileşme sürecine girmesi. Bu beni kandırmak üzereydi ama çoğu kadın da regl dönemini düzensizleştirdiğini söyleyince korkmadım değil. Yine de denemeyi düşünüyorum gibi ama düşünmemle yapmam arası bir sene sürer.

Bir de sabah yapılacaksa kahvaltı edilmeden yapılmalı. Akşam da yemekten iki saat sonra olmalıymış. Terleyip duş aldığınızda ılık su kullanmalı, soğuk suyu açmamalıymışsınız. Kesinlikle üşütmeyin demişler.

16 eylül 2017 13:16

8. burada gördükten sonra bayağı araştırdım ve yarın başlamayı planlıyorum. başlamak istememde benim açımdan çok önemli birkaç etken var:

*sırtımın sağ üst tarafında uzun süredir sebebini anlayamadığım bir ağrı var. aralıklarla bastırıyor ve öyle ki bu ağrı olduğu zaman sırtımı dik tutamıyorum o derece, sağ tarafımı aşağı eğmek zorunda kalıyorum

*reglim hiçbir zaman düzenli olmadı ve bunu sevmiyorum

*ortalama bir boy ve kilodayım, aşırı hareketsiz değilim/ aşırı sağlıksız da beslenmiyorum ama kendimi güçsüz ve sağlıksız hissediyorum

*okul boyu erken yatıp erken kalkmama rağmen sabah 6'da kalkmak daima bir işkence gibi hissettiriyor, uykum hiç yeterli gelmiyor

o yüzden en azından bir ay bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya çalışacağım ve her hafta yaşadığım değişiklikleri yazacağım. Konu hakkında bilgili olan/uzun zamandır yapan süslüler bana egzersizleri nasıl doğru yapacağımla alakalı mesaj atmak isterlerse minnettar kalırım ^^

gecikmiş edit: ne yazık ki tam bir hafta yapıp hareketleri arttıracağım sırada, kolumla alakalı bir sıkıntı yaşadım ama geçer geçmez tekrar başlayacağım kendimde gördüğüm etkilerinden dolayı.

1) Başladığım ilk zamanlarda uyku düzenimi alt üst etti, fakat iyi bir anlamda. Öyle ki ilk yaptığım gece uyuyamadım, ertesi gece saat 11de uyuyup saat 4te sebepsizce kalktım ve bir daha uyumadım, yine de bu süreç içerisinde hiç olmadığım kadar enerjiktim diyebilirim. Ama 4üncü günden sonra uykum yine normal düzenine döndü.

2) Bu bir hafta içerisinde sağlıklı da beslendim bayağı, ve sonuç olarak mucize bir sonuç almasam da karnımın ortasındaki çizginin belirginleşip şişliğin azaldığını gördüm.

3) Kesinlikle sistemlerimin çalışmasında etkili olduğunu düşünüyorum, hani vücudum hantal bir makineydi de biraz itekledim normal hızına döndü gibi.

4) Ve bir hafta içerisinde bu kadar değişik şey görmenin ve bunun motivasyonuyla bir de sağlıklı beslenmemin etkisi ile psikolojime olumlu bir etkisi oldu gerçekten. Bir anda mutluluktan uçan biri haline gelmesem de daha huzurlu hissettim kendimi.

Sonuç olarak, kesinlikle hayatıma bir alışkanlık şeklinde kazandırmaya çalışacağım bu egzersizleri. Uzun vadedeki etkilerini görmek istiyorum.

16 eylül 2017 01:38 2 ekim 2017 17:59