sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (1)

  44. Dün gece bir merak hesap açıp göz attığım uygulama. Kesinlikle berbattı. 

  Eski sevgilim yabancı, uzun süredir de bir türk erkeğiyle flörtleşmem olmamıştı bu yüzden. Allah allah diyorum neymiş be türk erkekleri. Orda burda bizlere kezban diye konuşup ego tatmini yapan erkekler bunlar mı diye düşünüyor insan. 

  Tipleri gayet hoş insanlar nasıl bu kadar itici olmayı başarmış anlayamadım. Yüzler yakışıklı ama elde araba anahtarı veya nargile, kasım kasım kasılarak moda çekiminde gibi verilmiş pozlar, tişörte eziyet eden kol kaslarını kendinden daha çok sevdiğine dair pozlar, sigara araba anahtarı cüzdan masada yanında da tavlayla kasılırken pozlar, saçta bi kg jöleyle yandan bakmalı yürek yakmalı pozlar vs vs. 

  Kısacası beni dumura uğratan uygulamadır. Uzun süredir genç yaşlarda bir türk erkeğiyle çok yakın iletişimim olmadığı için gerçekten şaşırdım. ne ara böyle sırtlan görünümlü bir popülasyona evrilmişler yahu. Bir tane de samimi yüzü gülerek çekilen bir fotoğraf ve en ufak içtenlik göremedim. Sanki kompleks yapmışlar da ben çok fena sevişirim pozları vermişler gibi

  10 mart 11:03

  43. Eşimle tanışmamızı sağlayan bir ‘arkadaş’ :)

  Arkadaş diyorum çünkü beyefendinin isteğiyle çok yakın arkadaşlarımız haricindeki insanlara ‘bir arkadaş aracılığıyla tanıştık’ dedik.

  2014’te bu Başlığı açtığımda tinder kullandığımızı her yerde söylemiyorduk hala öyle mi bilmiyorum ama biraz kaybeden imajı veriyordu. Bilirsiniz, internetten sevgili bulmak da neymiş gibi malum algı. Bir de tabii tek gecelik ilişki uygulaması olma gerçeği var. Fakat benim gibi yoğun çalışan biriyseniz yeni bir insanla tanışmak için en yakın araçtı. Nitekim eşleştikten kısa bir süre sonra öğlen kahvesi için sözleştiğim beyle 6 ay içinde evlendik.

  Şimdilerde Sırtlanlar artmış diye duydum kızlar, dikkatli olun. Ama çok da önyargılı olmamak lazım. Kiminle nerede tanışacağınızı kimse bilemez.

  5 şubat 14:07

  42. farklı farklı zamanlarda, toplamda yaklaşık 2 yıl tinder kullanmış bir (gbkz: tinder gurusu) olarak deneyimlerimi aktarmak isterim:

  1. "buranın (gbkz: amac)ını biliyor musun?", "(gbkz: amac)ına uygun kullanıyor musun?", "yalnız (gbkz: amac)ına uygun kullanmayan kezban kere kezbandır" gibi lafların ucundan kıyısından geçen insanlarla iletişiminizi kesin, kafanız çok rahat eder. uygulamanın (gbkz: amac)ı birileriyle tanışmak, tercihen randevulaşmak, olursa bir şeyler yaşamak. her sağa attığının üstüne soyuna soyuna koşmak değil, onu bir netleştirelim.

  of ülkemizdeki cinsellik anlayışı beni üzüyor. dış görünüş avrupa ama kafalar çok ortadoğu. cinselliğin de bir uslubu, bir adabı vardır. eşleşirsin, konuşursun, buluşursun, sohbet edersin, güzel bir akşam geçirirsin. sonrası gelirse gelir. ama bizimkiler kendilerinden asla emin olamadıkları için sadece basit bir eşleşmeyi %100 seks taahhütü olarak görmek istiyor. sanki senet imzalıyoruz "tüm sağa attıklarımla cinsellik yaşayacağıma..." diye.

  2. normal hayatında gayet hoşsohbet, iyi karakterli, tanısan çok seversin olan adamlar (1. kuraldan dolayı) tinder'da tanıştığı kadınlara karşı kaba saba ve saygısız oluyorlar. bu bir genellemedir, istisnaları vardır.

  3. bence tinder'ın en iyi işlevi arkadaş çevresinden uzaktan da olsa ismen bildiğiniz insanlarla yeniden bağlantı sağlaması. teee 1. sınıftaki sınıf arkadaşımın yanında görüp 3 kez selamlaştığım hoş çocukla eşleşmek hoş bir sürpriz oluyor. onun dışında leş bence. size gelen 12833 match ile doğru düzgün konuşamıyorsunuz, doğru seçimler yapamıyorsunuz çünkü sağdan soldan fırlayan insan çok; uygun kişiyi asla bulamıyorsunuz, çünkü uygun olmayan çoook kişi var; buluşsan etsen tinder date'i çok gergin bir şey, beklentilerden kimse emin değil. amaaaaan.

  imza, onyüzbinmilyon kez denemiş, yine de hayalkırıklığına uğramış bir süslünüz.

  15 ocak 23:37

  41. Yabancı basında en çok fuck buddy bulma amaçlı kullanılan application olarak bilindiğini okumuştum, hiç kullanmadım, biraz itici geliyor bana, direk fotoğraf üzerinden beğenip beğenmeme durumu özellikle, çok şekilsel.

  15 ocak 15:19

  40. Evlendiğim beyle tanıştığım uygulamadır bu. 

   Kendisiyle eşleşmiş ama 3 gün kadar konuşmamıştık. Başlangıçta ciddiye bile almadım ama işler yüz yüze görüşünce değişti. Internet ortamında ciddi ilişkisiyle hatta eşiyle tanışan birkaç arkadaşım daha mevcut. Evlenmek için internete bel bağlamak elbette saçma olur ama asıl amacı tek gecelik ilişki olan bir uygulamadan hayatının insanını bulduracak kadar da enteresan bir şey hayat.

  14 ocak 18:24 14 ocak 18:27

  39. tanıştığım bütün adamların/kadınların berbat insanlar çıkması neticesinde kötü seçim insanı olduğumu kabullenmemi sağlayan uygulama.

  sağa kaydırırken kaşına gözüne değil de, biosunda ne yazıyor, müzik zevki nasıl, tarzı nasıl bunlara bakıyorum... kahkaha atmaktan çekinmeyen tatlı insanları direkt beğeniyorum mesela. ön yargı sayılır fakat arabasıyla, kaslarıyla, nargilesiyle fotoğrafı olan, dik bakışlı, gülümsemeyen tipleri hiç beğenmedim bugüne kadar. devamında eşleşirsek bir süre konuşuyorum, onları da filtreledikten sonra birkaç kişiyle görüşmüş bulundum. buna rağmen düzgün insanları seçememek benim problemim gibi geliyor.(gizlinot: slırgjwlrıgjwrg)

  ilk kadın sevgilimle de tinder'dan tanışmıştım. yiğidi öldüreyim hakkını yemeyeyim, bu bahsettiğim berbat insanlar içinde değildi. kendisini sevdim sadece olmadı.

  4 ocak 01:27

  38. Tinderı 2013 gibi indirmiştim belki 2012 bu ne ya dedim sildim o günden beri de önyargılıydım. 1 hafta önce gece yatağa yattım üzgün bir şekilde. Eski sevgilim yeni sevgilisiyle triplerindeyim. İndirdim tinderı. Baktım baktım yine anlamadım paralı falan bir şeyler olmuş. Fotoraf yükleyip twitter adresimi yazdım çıktım. Kimseyi sağa kaydırmadım. Aslında amacım biraz kafamı dağıtmaktı tanıdıkları görüp falan. Twitterdan İlk mesaj atan çocuğa vuruldum. Sonrasında belki 30 kişi yazdı okumadım bile. Yılbaşında görüştük. Tanımadığım biriyle (aslında çok garip tesadüfi bir tanışma çocuk babamı annemi tanıyıp sosyal medyadan takipleşiyormuş ben asosyal bir insan olduğum için benden haberi yok tabii.) görüşmemiştim uzun zamandır zaten 6 aydır evden çıkmıyordum falan falan. Çocuk mesaj atar mı birdaha diye öyle saçma sapan bekliyorum. Uygulamayı da sildim. Thank you, next demek isterdim işte benim neyime tinder date app falan. 

  4 ocak 00:50

  37. çok merak ettiğim uygulama.

  sosyal medyadan birileriyle tanışmayı çok severim, instagramdan az flörtüm twitterdan az arkadaşım olmadı. ama tinderı hiç kullanmadım çünkü ilk çıktığından beri sevgilim var ^^

  umarım hiç kullanmam ama merak ediyorum ne yalan söyliyim :D

  20 haziran 2018 10:10

  36. ne zaman kullanmaya kalktıysam eski sevgililerimi gördüğüm dating uygulaması. overlokcu12 isimli twitter kullanıcısının konuyla ilgili şöyle bir tiviti var:  “Eski sevgiliyi tinderda görmek zeki demirkubuz filmi gibi ikimiz de boka batmışız o pavyonda kons olmuş ben de darbuka çalıyomuşum gibi” gerçekten de insan biraz garip hissediyor ama biz genelde eşleşiyor sonra birbirimizle dalga geçiyoruz, hayat işte.

  19 haziran 2018 16:06

  35. Namı yayılınca bir indireyim bu nedir neyin nesidir dedim, demez olaydım. Sen misin bilmeden indiren. Sağa çekiyorum sola çekiyorum bi yıldız geliyor bir şeyler oluyor. Meğerse farketmeden bir kaç kişiyle eşleşmişim, mesaj atıyorlar bana falan. Neye uğradığımı şaşırdım. Sonunda az çok çözdüm işide iş işten geçti sağı solu layka boğdum resmen. Cahildim kandım...

  19 haziran 2018 15:57 19 haziran 2018 16:00