yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (0)

  62. Cilt bakımınıza toniği ekledikten sonra önemini anlıyorsunuz. Ama ben alkollü olan toniklere karşıyım, zaten normal bir cilt yapım var iyice kurutup yoruyor gibi hissediyorum.

  Benim kullandığım tonikler Nuxe aquabella ve otacı gül suyu.

  14 şubat 10:24 14 şubat 10:25

  61. az önce yulaf toniği yaptım ama çok sıvı olmadı nedense. biraz fazla beklettiğim için koyulaşmış olabilir. çisem çakır'ın önerisiyle yaptım, hassas ciltler için uygun olur demişti. yapılışı ise çok kolay, iki yemek kaşığı yulaf ezmesini bir çay bardağına koyup üzerini iki üç parmak geçecek kadar kaynar içme suyuyla doldurdum. (normal ılık suyla da olurmuş.) üstünü de bardak altlığı ile kapattım. zaten yulaflar zamanla şişiyor ve suyun rengi değişiyor. sonrası süzüp bir kaba koymak. umarım eğer denerseniz siz de ben de faydasını görürüz.

  13 şubat 16:58

  60. the ordinarynin %7lik glikolik asidini, nemlendirici tonikle 1(gizlinot: glikolik)/2(gizlinot: nemlendirici) oranında karıştırıp kullanıyorum, hem glikolik asitten faydalanıyorum, hem ucuza geliyor, hem de seyrettiğim için cildi yormuyor

  4 şubat 13:52


  59. Yağmur vardar'in onerisiyle abtira-blush tonik aldım. İçeriği mükemmel. Buzdolabında saklayip akşamları kullanıyorum.

  4 şubat 13:47

  58. Bakımın en önemli aşamalarından biridir. Gözeneklerin küçülmesi ve sıkılaşması için atlanmaması gereken adımlardan biri. Ayrıca düzenli uygulamadan sonra cildimi pürüzsüzleştirdiğini düşünüyorum.

  4 şubat 03:22

  57. Asla kendim hazırlamadığım bir toniği kullanamam sanırım. Çoğunun içinde alkol, türlü türlü kimyasal ve zararlı madde var. Cildimi temizleyeceğim diye aşındırmak gerçekten istemiyorum. Ben Beypazarı maden suyunu otacı gül suyuyla karıştırıyorum ve sprey şişesine koyuyorum, gerçi çok zamlandığı için bugün güllü suyunu aldım denemek adına. Sivilcelendiğim ve siyah noktalarımın çok arttığı, yüzümün pürüzlü olduğu zamanlarda ise yine maden suyu, gül suyu, 5-7 damla çay ağacı yağı, 2 - 3 damla lavanta yağı, bir de göz kararı hyaluronik asitli serumu karıştırıyorum. Hem nemlendiriyor hem de sivilce ve siyah noktalarıma iyi geliyor. Arada sirke ekliyorum bir damla. Cildimin o sırada neye ihtiyacı varsa içeriği ona göre değiştiriyorum. Bunu bir de lavanta suyuyla denemeyi çok istiyorum aslında. Ama hazır olanları çok pahalı asla almam. Kendim yaparsam da güzel olmayacakmış, verim alamayacakmışım gibi hissediyorum. Belki denerim bir ara yapmayı.

  4 şubat 00:43 5 şubat 16:58

  56. Bana göre sahip olabileceğiniz en iyi tonik saf gül suyudur. Dikkat edin gül suyu içeren tonikleri var bazı kozmetik firmalarının ve fiyatları 100 tlden başlıyor, ayrıca içerisinde bilmediğimiz başka başka şeyler de var. Neden 20-30 tlye alabileceğiniz saf gül suyunun yerine sırf markası var ve içeriğine kabarık dursun diye bazı eklemeler yapılmış ürünü 100-150 tlye alasınız ki? 

  Ben şu an denemeler yapıyorum, bazı yabancı youtuberlardan methini duyduğum tonikleri deniyorum. Saf gül suyunun kokusunu da pek sevmiyorum ama Sonunda dönüp dolaşıp ona döneceğim gibi geliyor. 

  Asitleri normal toniklerden ayrı tutuyorum bu arada, onlar ayrı bir kategori.

  3 aralık 2019 06:04 15 şubat 04:01


  55. eskiden tonik kullanırdım ve tonik gerçekten cilt dokumu düzeltmişti. birkaç aydır kullanmıyorum ve cilt dokum berbat durumda. toniğin gerekli olduğunu düşünüyorum cilt için. cilt dengesine yardımcı olduğu için bir sonraki adımları da buna hazırlıyor.

  ben klairs supple preparation kullanıyordum bir ara ve cildim hiç olmadığı kadar iyi durumdaydı. kore'deyken almadım ve neden almadım, ben de bilmiyorum. gerçekten çok iyi bir üründü. şu an hanyul yuja oil toner kullanıyorum. iki fazlı bir tonik. o da fena değil ama şu sıralar cildim gerçekten çok kötü. normalde aşırı pürüzsüz bir cildim varken, birkaç aydır böyle oluşuna üzülüyorum. bugün cildiyeye gideceğim hatta.

  kısacası, tonik bence kullanılmalı.

  2 aralık 2019 11:57

  54. çeşitli asitler, nemlendiriciler gibi özel bir içeriği yoksa aslında toniğin işlevi nemlendiriciden önce cildin ph sini düzenlemek. ancak zaten nemlendiriciden önce serum kullanan birinin bu adıma ne kadar ihtiyacı olabilir ki. kan dolaşımını hızlandırıyor falan diyorlarmış yok artık saf suyun böyle bir etkisi olamaz. ayrıca içinde alkol yoksa makyaj çıkarması da çok olası değil. 

  2 aralık 2019 11:44 2 aralık 2019 11:44

  53. Serumla birlikte cilde en çok yarar sağladığını düşündüğüm adım.

  Çünkü aktif içerikler direkt olarak yüzünüzde emilmiş oluyor. İçerik kontrol ederek ve amaca yönelik alındığında çok güzel etkileri olan adım benim için. Hiçbir şey kullanmayacaksanız da besleyici bir tonik olarak gül suyu kullanın. 

  23 ağustos 2019 22:50