yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (59)
  • medya (0)

  59. Cilt bakımınıza toniği ekledikten sonra önemini anlıyorsunuz. Ama ben alkollü olan toniklere karşıyım, zaten normal bir cilt yapım var iyice kurutup yoruyor gibi hissediyorum.

  Benim kullandığım tonikler Nuxe aquabella ve otacı gül suyu.

  14 şubat 10:24 14 şubat 10:25

  58. the ordinarynin %7lik glikolik asidini, nemlendirici tonikle 1(gizlinot: glikolik)/2(gizlinot: nemlendirici) oranında karıştırıp kullanıyorum, hem glikolik asitten faydalanıyorum, hem ucuza geliyor, hem de seyrettiğim için cildi yormuyor

  4 şubat 13:52

  57. Yağmur vardar'in onerisiyle abtira-blush tonik aldım. İçeriği mükemmel. Buzdolabında saklayip akşamları kullanıyorum.

  4 şubat 13:47


  56. Asla kendim hazırlamadığım bir toniği kullanamam sanırım. Çoğunun içinde alkol, türlü türlü kimyasal ve zararlı madde var. Cildimi temizleyeceğim diye aşındırmak gerçekten istemiyorum. Ben Beypazarı maden suyunu otacı gül suyuyla karıştırıyorum ve sprey şişesine koyuyorum, gerçi çok zamlandığı için bugün güllü suyunu aldım denemek adına. Sivilcelendiğim ve siyah noktalarımın çok arttığı, yüzümün pürüzlü olduğu zamanlarda ise yine maden suyu, gül suyu, 5-7 damla çay ağacı yağı, 2 - 3 damla lavanta yağı, bir de göz kararı hyaluronik asitli serumu karıştırıyorum. Hem nemlendiriyor hem de sivilce ve siyah noktalarıma iyi geliyor. Arada sirke ekliyorum bir damla. Cildimin o sırada neye ihtiyacı varsa içeriği ona göre değiştiriyorum. Bunu bir de lavanta suyuyla denemeyi çok istiyorum aslında. Ama hazır olanları çok pahalı asla almam. Kendim yaparsam da güzel olmayacakmış, verim alamayacakmışım gibi hissediyorum. Belki denerim bir ara yapmayı.

  4 şubat 00:43 5 şubat 16:58

  55. Bana göre sahip olabileceğiniz en iyi tonik saf gül suyudur. Dikkat edin gül suyu içeren tonikleri var bazı kozmetik firmalarının ve fiyatları 100 tlden başlıyor, ayrıca içerisinde bilmediğimiz başka başka şeyler de var. Neden 20-30 tlye alabileceğiniz saf gül suyunun yerine sırf markası var ve içeriğine kabarık dursun diye bazı eklemeler yapılmış ürünü 100-150 tlye alasınız ki? 

  Ben şu an denemeler yapıyorum, bazı yabancı youtuberlardan methini duyduğum tonikleri deniyorum. Saf gül suyunun kokusunu da pek sevmiyorum ama Sonunda dönüp dolaşıp ona döneceğim gibi geliyor. 

  Asitleri normal toniklerden ayrı tutuyorum bu arada, onlar ayrı bir kategori.

  3 aralık 2019 06:04 15 şubat 04:01

  54. çeşitli asitler, nemlendiriciler gibi özel bir içeriği yoksa aslında toniğin işlevi nemlendiriciden önce cildin ph sini düzenlemek. ancak zaten nemlendiriciden önce serum kullanan birinin bu adıma ne kadar ihtiyacı olabilir ki. kan dolaşımını hızlandırıyor falan diyorlarmış yok artık saf suyun böyle bir etkisi olamaz. ayrıca içinde alkol yoksa makyaj çıkarması da çok olası değil. 

  2 aralık 2019 11:44 2 aralık 2019 11:44

  53. Serumla birlikte cilde en çok yarar sağladığını düşündüğüm adım.

  Çünkü aktif içerikler direkt olarak yüzünüzde emilmiş oluyor. İçerik kontrol ederek ve amaca yönelik alındığında çok güzel etkileri olan adım benim için. Hiçbir şey kullanmayacaksanız da besleyici bir tonik olarak gül suyu kullanın. 

  23 ağustos 2019 22:50


  52. yağlı ve gözenekli cilt için olmazsa olmaz bir adımdır bence. önceleri çok önemsemezdim ve atlardım bu adımı ama şimdilerde düzenli tonik kullanmaya başladıktan sonra aslında cildim için ne kadar da gerekli olduğunu anlıyorum. kuru ciltler için de nem veren, sakinleştiren toniklerin de çok yararı olacağına eminim. cildi nemlendiriciye hazırlayan, ph dengesine yardımcı olan atlanmaması gereken bir adım :”)

  23 ağustos 2019 17:49

  51. Aktif içerikler nemli ortamlarda daha iyi etki ederler. Hiç bir şey için bile olmasa en azından diğer kullanılan ürünlerin daha iyi etki etmesi için bence tonik şart. Tabii toniklerin tipleti var astringent olanlar var nemlendirici olanlar var ben şu an yeterince aktif içerik kullandığım için astringent olanlardan ziyade nemlendiricilere kaydım. Hc care rejuvenating toner'ı kullanıyorum. Parfümsüz ve alkolsüz bir ürün, içeriği çok temiz ve işe yarar içeriklerle dolu ve en iyi yanı da fiyatı 28tl'ydi sanırım. Astringent olarak Ziaja'nın manuka tree tonerına bakabilirsiniz onu da çok sevmiştim.

  23 ağustos 2019 17:21

  50. Demin ev yapımı tonik yaptım kendime ve içinde ne olduğunu bildiğim için de içim rahat. Yağlı cildimi yatıştıracak, minik sivilce, sivilce izleri ve siyah noktaları azaltacak, antiseptik en iyi kür deneyimim diyebilirim hatta. 2 gün önce yapıp dinlenmeye bıraktığım lavanta suyuna 3 damla çay ağacı yağı ekledim ve şişeyi güneş almayan bir yere kaldırdım. Hem ekonomik hem de o kadar para döküp aldığım kimyasal içerikli ürünlerden daha etkili ayrıca tüketmiyoruz kampanyamı bu konuda bozmamış oluyorum. Her gece yatmadan 20 dakika önce sürüyorum sonra da yatmaya yakın nemlendiricimi sürüp yatıyorum sabah mis gibi yumuşacık ciltle uyanıyorum. Yağlı ciltlere tavsiye ediyorum benim yağ problemimi bayağı azalttı.

  9 şubat 2019 23:50