yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (0)

  63. asla atlamadığım, çok sevdiğim bir aşamadır. iki çeşit tonik kullanıyorum. biri asitli, diğeri yatıştırıcı ve onarıcı. haftalık rutinimde asitli toniği 2 günü geçmeyecek şekilde kullanıyorum genelde. faydasını gördüğüm bir şey o yüzden ben buradan devam :)

  12 eylül 10:01 12 eylül 10:02

  62. daha önce tonik denemelerim olmuştu fakat çok da gerekli olduğunu düşünmediğimden düzenli kullanıcısı değildim, daha sonra arkadaşımın cildinde etkilerini görmem üzere sinoz glow tonik kullanmaya başladım. sivilce lekesi bol ciltli bi süslü olarak son 2 aydır çok beğenerek kullanıyorum. cildimdeki olumlu değişmeşeler gözle görülür şekilde. tonik gereksiz diye düşünen kafama kızıyorum şu an.

  5 eylül 19:22

  61. alkollü ve arındırıcı olan toniklerin başarısız ve gereksiz olduğuna inanıyorum. sorunlarınız akne, gözenek, yağlılık vs ise tonik aşamasını geçip haftada bir kez kimyasal peeling kullanmak daha çok işe yarayabilir. ancak su tutmakta zorlanan, kızarmaya meyilli, pullanmaya meyilli ve hassas ciltlerde bence kesinlikle bütçe ayrılabilecek bir adım. nemlendirici ve sakinleştirici toniklerin esanslardan çok farklı olduğunu düşünmüyorum, hatta seyreltilmiş serum gibi görüyorum. pamuk kullanmadan serum gibi uyguladığınızda da 200 ml olan bir şişeyi 4 ay kadar kullanabilirsiniz, özellikle kalın kremleri sevmiyorsanız ama cildiniz nem tutmakta zorlanıyorsa benzer içeriklere sahip tonik - esans - serum adımlarıyla kat kat giderek kısa sürede verim alabilirsiniz.

  22 mayıs 2021 21:03


  60. Bana gittikçe önemsizmiş gibi gelen bir şey açıkçası tonik. Yani içerik olarak "zenginleştirilmiş" bir şekilde olursa sırf etkisini beğendiğim bileşikler için kullanmayı tercih ederim(gizlinot: Çesitli asitler vb. Gibi ).Ama genel olarak benim tonikten bekledigim ve asıl görevlerinden biri olan gözenek küçültme, gözenek daraltma gibi etkilerinin sadece anlık olmasından dolayı günlük cilt bakım rutinime eklemeyi gereksiz görüyorum. Fazlaca makyaj yapan biri de olmadığım için (gizlinot: Makyaj kalıntısı gibi bir derdim olmuyor genelde, temizleyiciler yeterli geliyor)sadece bu etkiyi görmek istediğim zamanlarda kullanıyorum.

  (gizlinot: Ayrıca uyarıcı ve güçlendirici görevleri olan ilaçlara da verilen addır.)

  27 eylül 2020 09:05 27 eylül 2020 09:11

  59. Cilt bakımınıza toniği ekledikten sonra önemini anlıyorsunuz. Ama ben alkollü olan toniklere karşıyım, zaten normal bir cilt yapım var iyice kurutup yoruyor gibi hissediyorum.

  Benim kullandığım tonikler Nuxe aquabella ve otacı gül suyu.

  14 şubat 2020 10:24 14 şubat 2020 10:25

  58. the ordinarynin %7lik glikolik asidini, nemlendirici tonikle 1(gizlinot: glikolik)/2(gizlinot: nemlendirici) oranında karıştırıp kullanıyorum, hem glikolik asitten faydalanıyorum, hem ucuza geliyor, hem de seyrettiğim için cildi yormuyor

  4 şubat 2020 13:52

  57. Bana göre sahip olabileceğiniz en iyi tonik saf gül suyudur. Dikkat edin gül suyu içeren tonikleri var bazı kozmetik firmalarının ve fiyatları 100 tlden başlıyor, ayrıca içerisinde bilmediğimiz başka başka şeyler de var. Neden 20-30 tlye alabileceğiniz saf gül suyunun yerine sırf markası var ve içeriğine kabarık dursun diye bazı eklemeler yapılmış ürünü 100-150 tlye alasınız ki? 

  Ben şu an denemeler yapıyorum, bazı yabancı youtuberlardan methini duyduğum tonikleri deniyorum. Saf gül suyunun kokusunu da pek sevmiyorum ama Sonunda dönüp dolaşıp ona döneceğim gibi geliyor. 

  Asitleri normal toniklerden ayrı tutuyorum bu arada, onlar ayrı bir kategori.

  3 aralık 2019 06:04 15 şubat 2020 04:01


  56. eskiden tonik kullanırdım ve tonik gerçekten cilt dokumu düzeltmişti. birkaç aydır kullanmıyorum ve cilt dokum berbat durumda. toniğin gerekli olduğunu düşünüyorum cilt için. cilt dengesine yardımcı olduğu için bir sonraki adımları da buna hazırlıyor.

  ben klairs supple preparation kullanıyordum bir ara ve cildim hiç olmadığı kadar iyi durumdaydı. kore'deyken almadım ve neden almadım, ben de bilmiyorum. gerçekten çok iyi bir üründü. şu an hanyul yuja oil toner kullanıyorum. iki fazlı bir tonik. o da fena değil ama şu sıralar cildim gerçekten çok kötü. normalde aşırı pürüzsüz bir cildim varken, birkaç aydır böyle oluşuna üzülüyorum. bugün cildiyeye gideceğim hatta.

  kısacası, tonik bence kullanılmalı.

  2 aralık 2019 11:57

  55. çeşitli asitler, nemlendiriciler gibi özel bir içeriği yoksa aslında toniğin işlevi nemlendiriciden önce cildin ph sini düzenlemek. ancak zaten nemlendiriciden önce serum kullanan birinin bu adıma ne kadar ihtiyacı olabilir ki. kan dolaşımını hızlandırıyor falan diyorlarmış yok artık saf suyun böyle bir etkisi olamaz. ayrıca içinde alkol yoksa makyaj çıkarması da çok olası değil. 

  2 aralık 2019 11:44 2 aralık 2019 11:44

  54. Serumla birlikte cilde en çok yarar sağladığını düşündüğüm adım.

  Çünkü aktif içerikler direkt olarak yüzünüzde emilmiş oluyor. İçerik kontrol ederek ve amaca yönelik alındığında çok güzel etkileri olan adım benim için. Hiçbir şey kullanmayacaksanız da besleyici bir tonik olarak gül suyu kullanın. 

  23 ağustos 2019 22:50