yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (5)
  • medya (7)

  10. Renk kombinasyonunu gördüğüm andan beri çok istediğim ve birkaç ay önce satın aldığım palet. Öncelikle belirteyim çok far kullanan bir insan değilim, en çok kullandığım renkler göz kapağını eşitlemek için bej, biraz belirgin bir göz makyajı istersem de kahverengidir. Çok becerikli de değilim göz makyajı konusunda açıkçası. O yüzden genelde tek paletim olur elimde hep. Naked basic vardı ama bunda renk skalası biraz daha geniş olduğu için heveslendim ve satın aldım. Girizgah uzun oldu ama şu yüzden uzun uzun anlattım; eğer siz de benim durumumda iseniz, elinizde hali hazırda kullandığınız bir palet varsa bence buna gerek yok. 

  Ambalajı çok şık ve kaliteli öncelikle. Evet çok güzel şeftali kokuyor. Renkler de hem günlük hem gece makyajı için kullanılacak renkler. Ama yapıda sorun var. Bir kere pigmentasyon bence çok iyi değil. Hatta bazı mat renkler için kötü diyebilirim. Göz kapağında koyduğunuz yerde kalıyor, hele bir de altta far bazı varsa karıştır babam karıştır. Ona rağmen homojen bir görüntü elde edemiyorum. İlk sürdüğüm yerler daha koyu parça parça görünüyor. Gerçekten çok uğraştırıyor dağıtmak için. Candied peach adlı turuncusu, summer yum adlı Kızıl kahvesi böyle mesela. üç mor renk var, buna karşın yeşil tek. Bence bu palette üç mor yerine yeşil renk daha fazla olsa daha kullanışlı olurdu. Zaten yeşili de panda durdurduğundan bir tık daha koyu duruyor gözde. Göz kapağımı eşitlemek için kullandığım peaches’n cream renginin de mesela pigmentasyonu çok zayıf. Naked basics’deki bejden aldığım performansı bundan kesinlikle alamıyorum. Kalıcılık güzel, yalnız ben hep baz ile kullanıyorum zAten onu da ekleyeyim. Güzel tarafları tozutmuyor, oksitlenmiyor renkleri. 

  Özetle, kötü değil ama bence parasını hakeden bir ürün de değil. Kullanıyorum devam edeceğim ama böyle olduğunu bilsem naked serisinden bir palet tercih ederdim.

  Edit: An itibariyle sephora’da 375 liraya satıldığını görünce şok geçirdim. Kesinlikle değmez, far kalitesi göz önüne alındığında bu paletin ederi maksimum 170-180 liradır. Nerde Naked nerede bu. Pişmanım sözlük. 

  25 eylül 2018 17:44 21 şubat 16:53

  5

  9. ilk çıktığından beri hem ambalajına hem de farların renk seçimine vurulduğum için almak istediğim ama uzun süre bir türlü hiçbir yerde denk gelemediğim sevimli palet. bir kaç hafta önce sonunda kavuştuk.

  ben abartıldığını düşünüyordum ama gerçekten paletin kokusu mükemmel. makyaj yaparken ekstra bir mutlu oluyorum kokusunu duyunca.

  farların kalitesi de beklediğimden iyi çıktı. özellikle farları dağıtması çok rahat. paletin en sevdiğim özelliği de bu, daha önce bu kadar rahat dağılan farlar kullanmamıştım. genel olarak farların pigmentasyonu da beni memnun etti. yalnız paletteki bazı farlar (candied peach ve just peachy renkleri) dağıtınca siliniyor gibi oluyor ama o farları iki kat sürerek bu sorunu aşabiliyorsunuz.

  25 mart 2018 16:56 25 mart 2018 17:00

  3

  8. bu paleti seviyorum gibi ben de fakat bitse tekrar almam diye düşünüyorum.

  öncelikle en sevdiğim too faced paletleri sırasıyla chocolate bon bons ve chocolate bar. bu palet de üçüncü oluyor haliyle. şeftali teması üzeriden gidilmiş. şeftali kokulu palet deniyor ama buram buram kimyasal kokuyor. eski kokulu silgilerin kokusu ayarında hatta. o yüzden koku hassasiyetiniz varsa çok rahatsız eder. benim gibi hassasiyetiniz olmasa bile kokunun yapaylığı tat kaçırır.

  paletin renklerine gelince şeftali temasına ait olabilecek renk sayısı az. palette 18 renk var fakat üçte biri ancak şeftali tonlarıyla alakalı. mor tonunda farlar var anlamadığım şekilde. tamam şeftali tonlarıyla uyumlu diye koyulmuş belli ki. fakat mor zor bir renktir pigmentasyon anlamında ve mor renkli rujlar, farlar falan hep patchy yani yama yama olur kullanırken ya da bu paletteki gibi mor pigmentten daha çok siyaha yakın renkler çıkar sürdükçe. paletin koyu renkleri çok da başarılı değil. her yerde bulunabilecek tonlar. çok çok kullanmak isteyip heveslendiğim "bless her heart" adlı yeşil far ise büyük hayal kırıklığı çünkü ne yapsam palette görünen o rengi çıkaramadım. paletin en sevdiğim renkleri soldan sağa "nectar, luscious, just peachy, bellini, puree" ve "summer yum". bu altı renk için de tekrardan almayacağımı düşünüyorum.

  renklerin uzun süre göz kapağında kalması alttan sürdüğünüz baza bağlı. yani kendi başına gün boyu benim gün içinde yağlanan göz kapaklarımda bile hiç bozulmadan, birbirine karışmadan durabilen bir kat von d paleti kalıcılığı beklenemez bu paletten. hatta baza rağmen bir süre sonra artık bütün renkler bir oluyor gibi sanki. yani diyeceğim o ki, bunu alana kadar daha neler neler var. chocolate paletlerini alın önce. sonra belki sıra buna gelirse alınabilir.

  23 şubat 2018 13:11

  4

  7. en beğendiğim too faced far paleti. Baz rengi, hem sarı hem şeftali tonlarda geçiş renkleri, nötr, sıcak ve soğuk kahveler, ışıltılı renkler, çok kullanışlı bir palet. Şeftali, yeşil ve morlarla da göz makyajına renk ve hareket katmak mümkün. Siyah karavana olmuş biraz çok beğenmedim ama onun dışında çok şikayetim yok. Tatillere giderken hep yanımda götürdüm, yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, bu renkleri sevenlere tavsiye ederim. 

  8 kasım 2017 10:23 21 temmuz 2018 22:23

  6. Renkler birbiriyle o kadar güzel uyum sağlıyo ki iki üç tane rastgele renk seçtiğimde bile yaptığım göz makyajı çok güzel duruyo. Bunu ben nasıl yaptım diye düşünüyorum hatta skfkskkd. Kokusu, görüntüsü ve renkleriyle adeta bi arzu nesnesi.

  9 mayıs 2017 11:25

  5. bu paleti almak için taa italyalara gittim. iyi ki de gitmişim. pigmentasyonu gerçekten iyi. gerçekten şeftali gibi kokuyor tüm renkler. renklerin hepsi kullanılabileceğiniz renkler. severek kullandığım gerçekten başarılı bir far paleti.

  9 mayıs 2017 10:35

  4. Miissss gibi kokan palet.

  İçinde 6 mat 10 tane sedefli far bulunuyor.

  Eğer göz makyajında çok usta değilseniz (gizlinot: benim gibi ) gerçekten güzel bir palet.

  Renkleri daha doğal tonlardan oluşuyor. İçinde kullanamam dediğim 4 renk var. Onlarda açıkçası cesaret edemediğim için.

  Pigmentasyonları benim tenimde gayet iyi durdu. Palette ne renkse aynısı duruyor gözümde.

  Kalıcılığı için şunu demek istiyorum, öğlen 12de yaptığım makyaj hala duruyor. Üstelik baz da kullanmadım.

  Evet biraz pahalı ama ben zaten çok fazla palet alan birisi değilim. Hatta bunun dışında 1 (gizlinot: trimony )paletim var. Oyüzden fiyatına değdi.

  15 nisan 2017 21:55

  3. "the palette you lost your mind over is back and now a full collection!"

  limited edition olmaktan çıkmış palet. yanına aydınlatıcı, allık ve dudak parlatıcısı da ekleyip sweet peach diye koleksiyon çıkartmışlar direkt. (gizlinot: tamam artık sınırlı sayıda değil, dualarım kabul oldu da yine de nasıl alacağım ki amerikalardan)(gizlinot: olsun, ben sana her an ulaşabilme ihtimalini sevdim)(gizlinot: bkz. züğürt tesellisi )

  20 aralık 2016 22:16

  2. (no:238726) numaralı girdimde de bahsettiğim üzere görür görmez ''benim olmalı'' dediğim, satışa çıkar çıkmaz ''sold out'' olan, benim de piyasaya çıktığından beri takibinde olduğum ve yakın zamanda instagramda hemen teslim olarak yakalayıp 'sonunda' diyerek kavuştuğum palet.

  satın almamda görselliğinin beni cezbetmesinin, çok tatlı ve albenisi yüksek ambalajının etkisi olduğunu kesinlikle itiraf etmeliyim, zaten too faced markasına bu anlamda genel olarak sempatim var ama tabi ki tek satın alma nedenim bu değildi. (gizlinot: bundan önce satışa sunulan chocolate bon bon paleti de görsel olarak çok beğenmiştim fakat pembe,gri tonlar bulunduğundan bana kullanışsız gelmişti.) paletteki renkler gayet kullanışlı ve genellikle günlük makyajda tercih ettiğim tonlar ve denediğim kadarıyla pigmentasyon, kalıcılık ve tozutmama konusunda da gayet iyi. genel olarak kahve ve şeftali tonları mevcut. paletteki renklere benzer tonlar rahatlıkla bulunabilir.

  şeftali kokulu olduğu söylendiği için paleti açar açmaz ilk işim koklamak oldu, zaten ilk açtığınızda kokuyu duyuyorsunuz hemen, benim direkt benzettiğim koku çocukluğumun çikolatalarından kayısılı cino kokusu oldu.

  far kullanmayı seven, far paletlerine zaafı olan biri olarak benim şu an en sevdiğim kozmetik ürünlerinden biri, makyaj masamın üzerinde görmek mutlu ediyor.

  25 nisan 2016 11:40 25 nisan 2016 11:54

  1. too faced'in yeni çıkardığı şeftali kokan, chocolate bar ve semi sweet paletlerinin devamı palet.

  adı üstünde daha şeftalimsi tnlar barındırmaktadır, eninde sonunda naturel bir palettir, ama bayıldım.

  sephora'ya yine gelse de diğerleri gibi limited edition olarak, alsak :)

  (link: http://www.suslusozluk.net/g/too-faced-sweet-peach-palette/18566 bu )

  8 nisan 2016 15:36 8 nisan 2016 15:46