girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (132)
  • medya (1)

132. Çoğu yazılmış ama ben de özellikle yazmak istiyorum ki lütfen kadınlar kadınları bu kadar inceleyip eleştirmesin.Başka insanların,kadınların eksiklikleri kimseyi mutlu etmemeli.

10 eylül 22:23

131. sizden farklı görünen,olan insanlara gözünü dikip bakmamak.

obez olabilir

trans birey olabilir

fiziksel yetersizliği olan bir birey olabilir

down sendromlu bir birey olabilir

bu liste uzatılabilir ama aklıma gelen örnekler bunlar.

10 eylül 21:48

130. Samimiyetinin olmadığı birine sen yerine siz demek. ( Bir de bazı insanlar vardır. alışveriş yaptığın yerdeki kasiyer ya da taksici bir bakarsin siz demene rağmen sen der. )

Restaurant, cafe vs yüksek sesle konuşmak. Ben senin iş, güç sevgili muhabetini dinlemek zorunda mıyım?

Teşekkür etmek. Alışveriş yaptığın yer, yemek yediğin yerdeki garsona vs õrnekler çoğaltılabilir.

10 eylül 21:19 10 eylül 21:24


129. Mesela bir restoranda ya da yolda bir arkadaşınızla karşılaştınız onun yanında da kendi arkadaşları var. Direkt kendi arkadaşınızla konuşmak, diğerleri ortamda yokmuş gibi davranmak çok kabaca bence. Arkadaşını öpüp sarıldıktan sonra diğerlerine bir merhaba denmeli ya da restoranda karşılaşıldıysa bir afiyet olsun vs bir şey denmeli ki ortamdaki diğer insanlar yok sayılmış gibi olmasın. Valla bana yapıldığında çok gıcık oluyorum. 

10 eylül 13:48

128. *Karşıdakinin sözünü kesmemek*

10 eylül 13:22

127. her şey yazılmış gibi ama eklemek istediğim bir şey var yazıldıysa kaçırmışım gözden. servis-otobüs-dolmuş gibi toplu taşıma araçlarında çok ses çıkarmamak.

bizim serviste bir kadın vardı sürekli video izlerdi(yüksek sesle) video izlemediği zamanlarda telefonda birileriyle konuşurdu (çok sinirli bir insan olduğu için sürekli birilerine fırça atıyordu.) bahsettiğim saatler sabah 7:30-8:30 arası ve akşam 18:00-19:00 arası

10 eylül 10:25

126. çok dertliyim bu konuda. benim için en başı yürüyen merdivende sol tarafı işgal eden varlıklar çekiyor. çok basit bir kural. sağ tarafta beklenir, sol tarafta yürünür.

bir de yolu ortalayıp aşırı yavaş şekilde yürüyenler ve yol vermeyenler (ve 3lü-4lü yanyana yürüyen gruplar) var. sadece yüzüne bakıp 'neden?' demek istiyorum.

10 eylül 09:47


125. bir olay anlatırken karşımdakinin benimle göz teması kurmaması beni çok rahatsız ediyor. yani ben anlatıyorum karşımdaki telefonuyla uğraşıyor veya başka birşeyle ilgileniyor. cidden masadan kalkıp gidesim geliyor.

telefonda konuşurken karşı tarafın yanında biri varsa ona laf yetiştirmesi. benimle değil yanındakilerle daha çok konuşması. çıldırıyorum.

bir de yapılan bir yardımın karşılığında teşekkür edilir. mesela burada da çok görüyorum bunu, soru cevapta uzun uzun cevap verip yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bir teşekkür dahi yok. çok ayıpladığım bir durum bu.

10 eylül 09:07

124. sohbet içerisinde çalan telefonu, karşıdakinden hiç müsaade istemeden, haber dahi vermeden lap diye açmak. yapan insanla bir daha konuşasım gelmiyor.

10 eylül 08:32

123. Özellikle yürürken birine çarptığınızda, ayağına bastığınızda özür dilemek

Tanımadığınız insanlara siz diye hitap etmek

Personal space

10 eylül 03:21