girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (109)
  • medya (1)

109. Aslında adının "toplum içinde yaşama kuralları" olarak değiştirilmesi gereken kurallar topluluğu. Bir "günaydın" demek, özür dilemek, selam vermek, başkasının lafını kesmemek zaten normalde her insanın yapması gereken şeylerken günümüzde "nezaket" başlığı altında toplanıyor ne yazık ki.

28 mayıs 14:57

108. Yazıldı mı bilmiyorum ama biri günaydın, iyi akşamlar vs dediğinde veya selam verdiğinde bön bön bakmamak, karşılık vermek

27 mayıs 21:06

107. özür dilemek arkadaşlar en temeli ve en basiti, özür dilediğinizde eksilmiyorsunuz, deneyin lütfen. 

27 mayıs 21:02


106. yemeği sesli yemek bakın gerçekten önemli bu

27 mayıs 18:20

105. Buna hiç ama hiçkimse dikkat etmiyor belki de bilmiyorlar ama toplu taşımada oturarak gidenlerin ücretlerini ayakta zar zor durma mücadelesi verenlere uzatmasındansa önlerinde oturanlara vermesi gerekir. Zaten oturuyorsunuz, ayakta duran zor duruyor tutunmaya mı çalışsın, çantasını kitabını defterini mi tutsun, senin paranı mı iletsin? Ver önünde oturana o şoföre elden ele göndersin işte. Böyle basit bir şeyi kimsenin akıl edemiyor oluşu çok garip. Düşüncesizlik.

27 mayıs 15:16

104. Biri teşekkür ettiği zaman rica ederim demek mesela.

26 mayıs 18:36

103. Söylendi mi bilmiyorum ama atmde işlem yaparken arkadakinin/yan sıradakinin de dahil olma çabaları gerçekten çok rahatsız edici ya. Ek olarak yanımdaki kişinin de izlemesi beni rahatsız ediyor, evet sevgilim dahil. Özel alan olarak görüyorum cebimi, izlenecek bi video olarak değil.

26 mayıs 18:21


102. Ter kokmamak.

Evet bu da bir toplumsal nezaket kuralı.O kokuyla kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok kimsenin.Her gün düzenli bol sabunlu duş ve ardından deodorant.Ter kokusunun üzerine parfüm değil.Beni en düşündüren şey ise;pazartesi sabahın körü ilk iş gününde bir insan nasıl ter kokabilir?Bu insanların yattığı yatakları hayal edince insanlığa dair inancımı sorguluyorum.

Tamam sakinim.

25 mayıs 11:05

101. Göz göze geldiğinizde tanımadığınız insanlara da ufak bir tebessümle ya da başınızla selam vermek. Birçok ülkede yoldan geçen insanlar birbirlerine sabahları günaydın akşamları ise iyi akşamlar derken bizim gibi sıcak kanlı insanların olduğu bir ülkede bu yüze dik dik bakma olayını kabullenemiyorum. 

24 mayıs 19:39

100. Hapşırırken öksürürken ağız kapatmaya esnerken ağız kapatmayı eklemeye geldim 

24 mayıs 03:13