yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (17)

  45. Kompakt yapıda bir ürün değilse, yani piyasaya sürüldüğü hali toz yapıda ise presleyince, içerisinde tozu bir arada tutucu aktif madde bulunmadığından, yapısı değişmiş ve kırılgan bir ürün elde edilmesi yüksek olasılık.

  Zaten preslenmiş bir ürün kırılınca tekrar preslemekte sıkıntı yok. 

  20 eylül 2019 17:59

  44. Ben de kendi kabı içerisinde kırılan farlarımı atmak yerine presleme yöntemiyle tekrar kullanılabilir hale getirdim. Yalnız önceki pigmentasyonu olmuyor , ürünler biraz daha zayıflıyor ama para verip aldığım ve özellikle sevdiğim bir ürünü de atmak istemediğimden bu şekilde tekrar değerlendiriyorum. Ben işim sebebiyle elimin altında alkol bulunduğundan alkolle presledim ama bunun yerine kolonya da tercih edebilirsiniz. Ürünü presledikten sonra yeterince hava almasını sağlarsanız bir problem oluşturmaz.

  20 eylül 2019 14:01

  43. eski pigmentasyonunu kaybettiği bir gerçek ama hiç yoktan iyidir. benim highlighterlardan biri rebull aqua kokuyor şu an mesela, fena fikir de değil.

  20 eylül 2019 09:07


  42. Birkaç gün önce allığımın kırılması sebebiyle ilk kez deneyimlediğim eylem. Hem Tekrar bulamayacak olmam hem de para verdiğim bir şeyi çöpe atmayı sevmediğimden en azından bir deneyeyim şansımı diyerek yola çıktım. Yapması oldukça basitmiş, birkaç püf noktasına dikkat edilirse sorunsuz yapılabiliyor. İzlediğim videolar ve okuduklarım sebebiyle bu iş için en iyi malzeme sanırım etil alkol ancak ben eczacıdan alamadım, satışı yasakmış. İkinci en iyi malzeme kolonya diye geçiyor, ben kolonya ile denedim bu nedenle. 

  Önce ürünü tamamen paramparça edip toz hale getirdim, burası çokomelli çünkü tamamen toz haline gelmezse pütürlü olma ihtimali yüksek denilmiş.

  Sonra kontrollü bir biçimde rebul bouqet kolonyadan ekledim, burada az az eklemek önem arz ediyor çünkü balçık haline gelmemeli, katı bir macun gibi kıvamı olmalı.

  Ardından ürünü yeniden paketine koyarak önce tahta bir çubukla, ardından eldivenli parmağımla düzelttim, en son Da üstüne bir kağıt peçete koyup küçük bir bardağın dibiyle iyice presledim.

   Tamamen düzleştiğinde peçeteyi kaldırıp 2 gün kadar açıkta beklettim allığımı alkolün uçması için. Ne maalesef ki kokusu kaldı ancak en azından tek parça diye seviniyorum. koku hassasiyeti olan biri İçin çok fazla kokuyor özellikle belirtmek istiyorum.

  Bugün tamamen kurulduğundan emin olduğum için denedim, pigmentasyon birazcık zayıflamış ama bu benim ürünüm için avantaj oldu, çok pigmentli olduğu için kontrolünde zorlanıyordum şuan daha iyi. Kokusuna gelince yüzüme sürünce sonradan kokusu geliyor ancak sevdiğim bir koku olduğu için beni rahatsız etmiyor. 

  20 eylül 2019 03:37

  41. Alalı daha 10 gün olan canım ciğerim pastel pro fashion crush blushlardan 306 numaram sadece çekmecede durarak kırılmayı başardı süslüler. Kırılmak da denemez bildiğiniz bayatlamış kraker gibi katlandı desem daha doğru olur, tövbe ederek elime aldığımda sanki tabanındaki metalle hiçbir bağlantısı yokmuş gibiydi o metal onu tutmuyordu yani. Her neyse ben de elimde olan alkolle presledim lakin ürün full olduğundan alkolüm yetmedi ve işin içine kolonya da katmak zorunda kaldım. Ve bu alkolle macun kıvamına getirme işlemini bir alüminyum folyo üzerinde yapıp sonrasında kabına koyup kağıt havluyla presledim. Ama daha önceki deneyimlerimde böyle preslediğim tüm ürünlerin üst katmanı kazık gibi oldu ve ilk hali gibi verim alamadım bu yüzden bu kez üzerini yağlı kağıtla düzledim, sonuç için burayı yine editleyeceğim

  Edit: yağlı kağıtla üstünü düzlemekle biraz hata yaptım galiba, üstünün tamamı kazık gibi oldu, en azından yapılmayacak bir şey öğrendik diyelim...

  ilgili medya:
  1
  20 ağustos 2019 12:50 21 ağustos 2019 20:48

  40. the balmın aydınlatıcısı kırılınca biraz misel su ile preslemiştim ancak yapısı bozuldu ve aydınlatıcı olmaktan çıktı. Atmak zorunda kaldım.

  11 haziran 2019 11:50

  39. birkaç tane ürünüm kırıldı, tamamen toz haline getirip sonra kolonyayla presledim, ilk zamanlar sorun yoktu ama biraz zaman geçince kendi kendine çatladılar. 

  10 haziran 2019 18:52


  38. Bu işi kolonyayla yapınca çok kötü kokuyor kolonya kokusu geçmiyor. Kaç tane ürünüm bu yüzden çöpe gitti. Kırılan bronzerimi kolonyayla preslelemek yerine küçük bir krem kutusuna koydum öyle kullanıyorum. alkolle preslemek en iyisi. Fakat saf alkolün eczanelerde satışı yasal mı bilmiyorum.

  10 haziran 2019 18:48 10 haziran 2019 18:49

  37. toz yapıdaki bronzerımı pressledim. mis gibi vücut spreyi kokuyor ve uygulaması çok daha kolay. bir kere kırılan allığımı da presslemiştim, pigmenti o kadar arttı ki, birazını kırıp ten rengi pudramla harmanlamak zorunda kaldım çünkü çok aşırı renk vermeye başlamıştı.

  kısacası ürünlerin pigmentini artırdığını ve kullanışını kolaylaştırdığını söylemek mümkündür.

  24 mayıs 2019 00:29

  36. yanlış başlığa yazdığımı fark ettim, o yüzden girdiyi buraya taşıyorum

  +5 yıllık toz makyaj ürünlerimi bugün ilk kez parçalayıp tekrar presledim. yüz kremi ve alkol ile karıştırdım, fakat birkaç tanesinde alkol fazla olduğu için çok sulu oldular. bir tanesine ek olarak gliserin de koydum, onun yapısı diğerlerine göre çok daha yumuşak oldu(su yeşili olan). düşündüğüm kadar güzel karıştıramadım, pütür pütür oldu baya. böyle kuruyacaklar. umarım güzel renk verirler.

  görsel ekledim. (sırası ile mac dollymix, nars cap ferrat üçlü far, balm meet matt matt chung rengi, niveanın adını bilmediğim belki on yıllık allığı)

  23 mayıs 2019 23:27