sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (16)

  43. the balmın aydınlatıcısı kırılınca biraz misel su ile preslemiştim ancak yapısı bozuldu ve aydınlatıcı olmaktan çıktı. Atmak zorunda kaldım.

  11 haziran 11:50

  42. Kolonyalarda ve parfümlerde kullanılan alkol genelde Ethanol, Isopropyl myristate ve Monopropylene glycol'ün karışımından oluşuyor. isopropyl myristate'in komedojeniklik değeri ise beş üstünden beş. Zaten ne zaman ferahlayayım diye kolonyayı elim kolum dışı bir yere sürsem minik sivilce tarzı kabarcıklar çıkarıyorum. Bu sebeple de kırılan ürünlerimi kolonya ile presslemeye çekiniyordum. Daha sonra yaptığım araştırmalar sonucu denk geldiğim bir bilgiye göre evde parfüm yapmak için en uygun alkollerden birisi votkaymış. Zaten diğer alkollere göre nispeten daha kokusuz ve tatsız. Ben de kırıldığı için rahat kullanamadığım toz aydınlatıcımı önce kürdanla iyice un ufak edip sonra yavaş yavaş votka ekledim. Yalnız alkolü az eklerseniz topak topak olur çok eklerseniz de su gibi olur. Ben topaklığı geçecek kabına iyice yayılabilecek kadar ekledim sadece. Sonra üstüne bir kağıt peçete koydum. Eğer mutfaklarda kullanılan peçetelerden koyarsanız üstünde peçetenin deseni çıkabiliyor. O yüzden evde kalın tuvalet kağıdı varsa onu koymanızı tavsiye ederim. Peçeteyi koyduktan sonra üstüne altı düz olan bir bardakla bastırdım ki iyice presslenmiş olsun. Daha sonra kapağının kapanmasına engel yaratacak peçete fazlalıklarını alıp kapağını kapattım. Bir aciliyetim olmadığı için de bir gün boyunca güneş almayan bir yerde kurumasını bekledim. Güneş alan bir yerde kurutmaya çalışırsanız hızlı kuruduğu için çatlama yapabilir. Sonuç olarak yeni alınmış gibi oldu. Hatta ilk hâline göre pigmentasyonu ve içindeki ışıltıların homojenik dağılımının arttığını söyleyebilirim. 

  10 haziran 19:14

  41. birkaç tane ürünüm kırıldı, tamamen toz haline getirip sonra kolonyayla presledim, ilk zamanlar sorun yoktu ama biraz zaman geçince kendi kendine çatladılar. 

  10 haziran 18:52

  40. Bu işi kolonyayla yapınca çok kötü kokuyor kolonya kokusu geçmiyor. Kaç tane ürünüm bu yüzden çöpe gitti. Kırılan bronzerimi kolonyayla preslelemek yerine küçük bir krem kutusuna koydum öyle kullanıyorum. alkolle preslemek en iyisi. Fakat saf alkolün eczanelerde satışı yasal mı bilmiyorum.

  10 haziran 18:48 10 haziran 18:49

  39. toz yapıdaki bronzerımı pressledim. mis gibi vücut spreyi kokuyor ve uygulaması çok daha kolay. bir kere kırılan allığımı da presslemiştim, pigmenti o kadar arttı ki, birazını kırıp ten rengi pudramla harmanlamak zorunda kaldım çünkü çok aşırı renk vermeye başlamıştı.

  kısacası ürünlerin pigmentini artırdığını ve kullanışını kolaylaştırdığını söylemek mümkündür.

  24 mayıs 00:29

  38. yanlış başlığa yazdığımı fark ettim, o yüzden girdiyi buraya taşıyorum

  +5 yıllık toz makyaj ürünlerimi bugün ilk kez parçalayıp tekrar presledim. yüz kremi ve alkol ile karıştırdım, fakat birkaç tanesinde alkol fazla olduğu için çok sulu oldular. bir tanesine ek olarak gliserin de koydum, onun yapısı diğerlerine göre çok daha yumuşak oldu(su yeşili olan). düşündüğüm kadar güzel karıştıramadım, pütür pütür oldu baya. böyle kuruyacaklar. umarım güzel renk verirler.

  görsel ekledim. (sırası ile mac dollymix, nars cap ferrat üçlü far, balm meet matt matt chung rengi, niveanın adını bilmediğim belki on yıllık allığı)

  ilgili medya:
  2
  23 mayıs 23:27

  37. Yeni aldığım, çok heycanlandığım ve 2 defa kullandığım mac jade jagger bronzerı düşürüp kırdım. Sanırım aşk hayatım da böyle, ne zaman heycanlansam adamlar kendilerini bırakıp tuz buz oluyorlar. Neyse, %96 evsel kullanım amaçlı tarımsal kökenli etil alkol kullanıyorum. Sonucundan memnunum, tabi ki ürün %100 eski performansını vermese de çöpe atmaktan iyidir.  Görsellere bir demo ekledim. 

  18 şubat 2018 13:51 18 şubat 2018 13:54

  36. Şu saatte beni uyanık tutan fikir. Ama ben eski ürünleri değerlendirmekten ziyade uygun bir boş makyaj paletinin içini favori ürünlerimde doldurmayı planlıyorum. Bu iş için evdeki miadı dolmuş Clarins makyaj paletini gözüme kestirdim. Hem yeterince kompakt hem de pan sayısı aklımdaki ürünler için yeterli. Üstelik extradan minik boy rimel koymak için de bölmesi var. Aklımdaki ürünler Mac peaches allık, şeftali ve pembe tonlarında en sevdiğim iki ruj, stay matte pudra, Flormar pink brown satin matte allık( kontür için) ve Mary Lou aydınlatıcı. Rujları benmari usulü eritip, pudra ve allığı da parçalamadan üst kısmından hafifçe kazıyarak panları dolduracak kadarını aldıktan sonra alkolle karıştırıp panlara dökmeyi düşünüyorum. Başarabilirsem süper olacak. Bi Mary Lou'ya güvenemiyorum. Kızımızı kendiliğinden parçalanmasını beklemeden kendi elleriyle parçalayan tek süslü ben olacağım sanırım. 

  14 ağustos 2017 04:25

  35. ben de düşüp kırılan bronzer için yapmıştım kolonyayla.gayet güzel oldu ben öyle dümdüz şekil veremedim pek uğraşmak istemediğim için.ona rağmen kurtardı hala kullanmaya devam ediyorum sorunsuz bir şekilde.

  13 mart 2017 09:01

  34. Parfümle yaptığım eylemdir. İlk başta paleti açıncaki kokusu ağırdı ama hafifleyince güzel kokmaya başladı (gizlinot: swh ) sevdiğim bir parfümle yapabilirim aslında tekrar

  13 mart 2017 00:41