yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • medya (17)

  48. Kompakt yapıda bir ürün değilse, yani piyasaya sürüldüğü hali toz yapıda ise presleyince, içerisinde tozu bir arada tutucu aktif madde bulunmadığından, yapısı değişmiş ve kırılgan bir ürün elde edilmesi yüksek olasılık.

  Zaten preslenmiş bir ürün kırılınca tekrar preslemekte sıkıntı yok. 

  20 eylül 17:59

  47. Ben de kendi kabı içerisinde kırılan farlarımı atmak yerine presleme yöntemiyle tekrar kullanılabilir hale getirdim. Yalnız önceki pigmentasyonu olmuyor , ürünler biraz daha zayıflıyor ama para verip aldığım ve özellikle sevdiğim bir ürünü de atmak istemediğimden bu şekilde tekrar değerlendiriyorum. Ben işim sebebiyle elimin altında alkol bulunduğundan alkolle presledim ama bunun yerine kolonya da tercih edebilirsiniz. Ürünü presledikten sonra yeterince hava almasını sağlarsanız bir problem oluşturmaz.

  20 eylül 14:01

  46. eski pigmentasyonunu kaybettiği bir gerçek ama hiç yoktan iyidir. benim highlighterlardan biri rebull aqua kokuyor şu an mesela, fena fikir de değil.

  20 eylül 09:07

  45. Kırılan farımı presleyerek eski formuna kavusturduktan sonra gereksiz yere gaza gelip iki farklı tondaki alix avien allığımı, nasıl olsa az kaldı bakalım karışınca nasıl olacaklar diye ezip presleyip ziyan edip kullanilamayacak hala soktugum icin; artik burnumu anlamadigim seylere sokmuyorum

  20 ağustos 16:21

  44. Alalı daha 10 gün olan canım ciğerim pastel pro fashion crush blushlardan 306 numaram sadece çekmecede durarak kırılmayı başardı süslüler. Kırılmak da denemez bildiğiniz bayatlamış kraker gibi katlandı desem daha doğru olur, tövbe ederek elime aldığımda sanki tabanındaki metalle hiçbir bağlantısı yokmuş gibiydi o metal onu tutmuyordu yani. Her neyse ben de elimde olan alkolle presledim lakin ürün full olduğundan alkolüm yetmedi ve işin içine kolonya da katmak zorunda kaldım. Ve bu alkolle macun kıvamına getirme işlemini bir alüminyum folyo üzerinde yapıp sonrasında kabına koyup kağıt havluyla presledim. Ama daha önceki deneyimlerimde böyle preslediğim tüm ürünlerin üst katmanı kazık gibi oldu ve ilk hali gibi verim alamadım bu yüzden bu kez üzerini yağlı kağıtla düzledim, sonuç için burayı yine editleyeceğim

  Edit: yağlı kağıtla üstünü düzlemekle biraz hata yaptım galiba, üstünün tamamı kazık gibi oldu, en azından yapılmayacak bir şey öğrendik diyelim...

  ilgili medya:
  1
  20 ağustos 12:50 21 ağustos 20:48

  43. the balmın aydınlatıcısı kırılınca biraz misel su ile preslemiştim ancak yapısı bozuldu ve aydınlatıcı olmaktan çıktı. Atmak zorunda kaldım.

  11 haziran 11:50

  42. Kolonyalarda ve parfümlerde kullanılan alkol genelde Ethanol, Isopropyl myristate ve Monopropylene glycol'ün karışımından oluşuyor. isopropyl myristate'in komedojeniklik değeri ise beş üstünden beş. Zaten ne zaman ferahlayayım diye kolonyayı elim kolum dışı bir yere sürsem minik sivilce tarzı kabarcıklar çıkarıyorum. Bu sebeple de kırılan ürünlerimi kolonya ile presslemeye çekiniyordum. Daha sonra yaptığım araştırmalar sonucu denk geldiğim bir bilgiye göre evde parfüm yapmak için en uygun alkollerden birisi votkaymış. Zaten diğer alkollere göre nispeten daha kokusuz ve tatsız. Ben de kırıldığı için rahat kullanamadığım toz aydınlatıcımı önce kürdanla iyice un ufak edip sonra yavaş yavaş votka ekledim. Yalnız alkolü az eklerseniz topak topak olur çok eklerseniz de su gibi olur. Ben topaklığı geçecek kabına iyice yayılabilecek kadar ekledim sadece. Sonra üstüne bir kağıt peçete koydum. Eğer mutfaklarda kullanılan peçetelerden koyarsanız üstünde peçetenin deseni çıkabiliyor. O yüzden evde kalın tuvalet kağıdı varsa onu koymanızı tavsiye ederim. Peçeteyi koyduktan sonra üstüne altı düz olan bir bardakla bastırdım ki iyice presslenmiş olsun. Daha sonra kapağının kapanmasına engel yaratacak peçete fazlalıklarını alıp kapağını kapattım. Bir aciliyetim olmadığı için de bir gün boyunca güneş almayan bir yerde kurumasını bekledim. Güneş alan bir yerde kurutmaya çalışırsanız hızlı kuruduğu için çatlama yapabilir. Sonuç olarak yeni alınmış gibi oldu. Hatta ilk hâline göre pigmentasyonu ve içindeki ışıltıların homojenik dağılımının arttığını söyleyebilirim. 

  10 haziran 19:14

  41. birkaç tane ürünüm kırıldı, tamamen toz haline getirip sonra kolonyayla presledim, ilk zamanlar sorun yoktu ama biraz zaman geçince kendi kendine çatladılar. 

  10 haziran 18:52

  40. Bu işi kolonyayla yapınca çok kötü kokuyor kolonya kokusu geçmiyor. Kaç tane ürünüm bu yüzden çöpe gitti. Kırılan bronzerimi kolonyayla preslelemek yerine küçük bir krem kutusuna koydum öyle kullanıyorum. alkolle preslemek en iyisi. Fakat saf alkolün eczanelerde satışı yasal mı bilmiyorum.

  10 haziran 18:48 10 haziran 18:49

  39. toz yapıdaki bronzerımı pressledim. mis gibi vücut spreyi kokuyor ve uygulaması çok daha kolay. bir kere kırılan allığımı da presslemiştim, pigmenti o kadar arttı ki, birazını kırıp ten rengi pudramla harmanlamak zorunda kaldım çünkü çok aşırı renk vermeye başlamıştı.

  kısacası ürünlerin pigmentini artırdığını ve kullanışını kolaylaştırdığını söylemek mümkündür.

  24 mayıs 00:29