sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • medya (12)

  99. bir sürü yaptırdığım piercinglerim arasında en az acıyan ve en sorunsuz piercingim. bir kere bile sızlayıp sorun çıkarmadı ,iltihap kapmadı ki benim cildim piercing kabul etmiyor atmaya çalışıyor o yüzden gözümün bebeğidir.

  Not: özellikle ben top şeklinde olanları daha çok beğeniyorum orada halkadan çok.

  9 haziran 11:45 9 haziran 11:45

  98. 2 yıl önce yaptırdığım, yaptırmadan önce tansiyonum düşecek kadar korktuğum piercing çeşidi. O kadar korktum ki “ yapmayalım istersen, iyi görünmüyorsun “ dediler ahah. Yaparken asla acımadı hatta küpeyi yerleştirirken hala delmediğini düşündüm. İğne ile deldirdim ben o yüzden de çabuk iyileşti. 3-4 gün üstüne yatarken dikkatli yattım, ilk gün gülerken biraz sızlama oldu. Yaklaşık 1 ay sonra da istediğim gibi kulaklık takabildim. 

  İlk gün hiç oynatma küpeyi dediler, 3. Gün yavaş yavaş oynatmaya başladım. Demediler ama fucidin de sürdüm ben ilk 1 hafta sorun olmasın diye.  Simdi diğer kulağıma da yaptırmak istiyorum ama çirkin durur mu emin olamıyorum. Bir de tek sorunum cerrahi çelik ya da titanyum böyle değişik piercingler bulamıyorum :(

  8 haziran 23:25

  97. Yaptırırken (iyi bir yer ise) asla acımayan ve kanamayan piercing. Ben ki kulak memesine ikinci deliği bile deldirirken canı yanan insan bunu deldirirken hissetmedim ve enteresan şekilde çok hızlı iyileşti, sadece iki gece üstüne yatamadım üçüncü günden sonra hayatıma normal devam ettim. Tek sıkıntısı yeni deldirdiğinizde kulakiçi kulaklık takılmasında sıkıntı yaratıyor. Bir kaç hafta sonra eskisi gibi takabiliyorsunuz.

  8 haziran 19:49

  96. bundan yaklaşık 7-8 sene önce kadıköy negatif'te kadir beye deldirmiştim ben de. gerçekten işini çok iyi yapan ve hijyenik çalışan bir insan. ilk aylarda hafif şişme ve iltihabi durumlar olmuştu ama batticonla düzenli temizleyip ardından bactroban krem sürerek iyileşmişti. ve o gün bugündür de tekrar enfeksiyon, şişme vs olmadı bir daha. hala çok severek kullanıyorum benim yaptırıdğım dönem bu kadar bilinmiyordu baya marjinal olmuştuk arkadaşımla :D

  21 mayıs 13:19

  95. Uzun seneler çok istiyordum sonunda cesaret edip deldirdim. Kadıköy negatif'te Kadir bey deldi. oldukça temiz çalışıyor. kendisi eldiven taktı, iğne bana özel açıldı ve hatta piercingler de dezenfekte edilmiş tekli poşetler içindeydi. Delmeden önce tragusa içten ve dıştan uyuşturucu minik bir iğne yaptı bu nedenle delindiğini hiç hissetmedim. deldim dediğinde inanamadım, sonrasında da hiç ağrım sızlamam olmadı. ilk 6 ay kesinlikle piercingi değiştirmemem gerektiğini kıkırdağın zor iyileştiğini 2 ay boyunca darbe almamam gerektiğini ve kesinlikle piercingle oynamamam gerektiğini söyledi. ilk bir kaç hafta hiç sorun yaşamadım ancak bir gün duşta elim çarptı hafif acıdı. sonrasında orada keloid oluştu. kendisine de gösterip sorduğumda darbe almışsındır veya çok oynamışsındır iyileşene kadar aklına geldikçe günde 6-7 kere batticon sür dedi. o zamandan beri aklıma geldikçe batticon sürüyorum hem de günde 2-3 kere deniz tuzuyla hazırladığım tuzlu suda kulağımı bekletiyorum. Bence keloid biraz küçüldü ve kızarıklığı azaldı. İnternette okuduklarıma göre hem çok yaygın bir şeymiş hem de kolay geçmiyormuş. Görüntüsü dışında bir zararı olmadığı için şimdilik panik yapmıyorum ve ellemiyorum daha çok yeni zaten deldireli 1.5 ayı biraz geçti. Çok beğendiğim bir piercing olduğu için mutluyum umarım kısa zamanda iyileşir.

  21 mayıs 12:44

  94. 1 yılı aştı yaptıralı. Kulağımda 1 aydır falan takılı olan piercingin topunu değiştirmek istedim ama kulağımda takılı olan gövdeyle takmak istediğim top birbirlerine uygun değillermiş sanırım. topu taktım, birbirlerini sımsıkı kavradılar garip bi şekilde top boş dönüyor ama sıkışmıyordu. çıkarmaya çalışınca asla çıkmıyordu da. Kulağımda mahsur kaldı yani öyle. bugün inat ettim çıkarıcam diye. çeviriyorum ama yok olmuyor yani.

  topu bir cımbızla, arkasını başka bir cımbızla kavrayıp var gücümle  ikisini birbirinden ayırmak için çektim. 5 dakkalık bir uğraş sonucu epey zor bir  şekilde fırlayarak çıktı. topu. Top çıktı ama bu kez Topun içindeki bir parçası piercinge takılı kalmış ve ek bi kalınlık yaptı. delikten çıkarmaya çalışırken epey zorlandım çünkü delik küçük, piercingin ucu daha geniş kaldı sıkışan parça yüzünden. Biraz zor oldu ama çıkardım. Kulağım da kanadı tabi biraz zorlamaya bağlı :(

  Şimdi bölgeye antiseptik bi şey sıktım, pamukla sildim, daha uzun ve rahat bir piercing taktım, topikal antibiyotik sürdüm. Hafif bir acı ve kızarıklık var. Umarım bir şey olmaz. 

  Yani demem o ki piercingin kulağa takılan yeriyle topunun uyumlu parçalar olduğuna emin olun. Çıkarması aşırı zor oluyor sonra.

  21 mayıs 03:09 21 mayıs 03:10

  93. kıkırdak deldirmekten çok daha az acır.

  tabancayla delim risklidir. bir bilene iğneyle deldirmek gerekir.

  her açık yarada olduğu gibi iyileşene kadar delinen bölgeye de bakım gerekir.(gizlinot: iki kulağımda toplam 12 delik+göbeğim delik)(gizlinot: tecrübeyle sabit)

  26 mart 09:58

  92. Yaklaşık 6-7 aydır çok istediğim, bir anda gelen cesaretle geçen cuma yaptırdığım piercing. Tam 4 gün oldu. Kendimi acısına baya hazırlamıştım. Ama gerçekten hiç acımadı. Yaptırmak isteyenlere tavsiyem, gerçekten temizliğine ve profesyonelliğine güvendiğiniz bir yerde yaptırın. Mutlaka ama mutlaka iğneyle deldirin. Tabancayla deldirmek çok riskli. Yaptırdıktan sonra ilk 2-3 saat hafif hafif sızladı. Daha sonra sızlaması geçti. İlk bir gün gülerken (gizlinot: kahkaha falan atarken swh) hafiften ağrıdı. Daha sonra geçti o ağrı da. Zaten piercingi yaptırdığınız yer bakım hakkında gereken bilgiyi veriyor. Ama en önemlisi günde en az 1 kere antibiyotik içeren bir merhem kullanın (gizlinot: fucidin, theocilline gibi) en az 2 hafta. Bir de asla ıslak bırakmayın duştan falan sonra.

  Yaptırmak istiyorsanız yaptırın bence, çok güzel duruyor ve gerçekten acısız bir piercing.

  25 mart 23:17

  91. Arkadaşımla birbirimizi gaza getirip kafamız güzelken yaptırdığım piercing. Helix piercingin acısı yaklaşık 1 yılda geçti lakin bu 1 hafta içinde geçti. Normalde çok alerjik bir bünyem vardır. Buna rağmen bir şey olmadı. Herkese öneririm. Çok güzel gözüküyor.

  12 mart 17:43

  90. Önceden yaptırıp ve ağrılarına dayanamayıp çıkardığım (gizlinot: Iltihap kapmıştı ) ve bugun bi cesaret yeniden gidip yaptırdığım piercing. Çok beğeniyorum gerçekten ama ne yalan soyliyim çoook acıdı. Birdaha kulağım kopsada çıkarmayacağım acıdığına deysin (gizlinot: ☹)

  12 mart 17:19