yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • medya (12)

  103. 4 ya da 5 senedir severek kullanıyorum, hiç çıkarmam arada değiştiririm sadece. ilk taktığım günden beri çok seviyorum. acı, ağrı bende sıfırdı. mutlaka tek kullanımlık ürünler kullanan temiz bir yere yaptırın, merdiven altı olmasın. ilk sene titanium piercing kullanmanızı tavsiye ederim özellikle. daha sonra cerrahi çeliğe de geçebilirsiniz. ben senelerdir kullandığım için artık normal küpe de taksam sıkıntı olmuyor alerji anlamında ama ilk senelerde dikkat edilmeli.

  22 eylül 18:29

  102. 2 gün önce İzmir Kıbrıs şehitleri caddesindeki last mohican tattoo’ya deldirdim. İğneli delim yapıldı. Toplamda 5 saniye süren bir işlem. Acı olarak sorarsanız da çok hissetmedim diyebilirim, zaten öncesinde bir krem sürülüp, bölgenin bir miktar uyuşturulması sağlanıyor. Bu yüzden delim anında fazla bir şey hissetmiyorsunuz, hissettiğiniz de toplam 1 saniyelik bir acı oluyor. 

  Bunun haricinde deldirme sonrası bakım konusunda da şunları söyleyebilirim; delen abi Fucidin krem önerdi, ilk 1 hafta boyunca 12 saatte bir (yani günde 2 kez) o bölgeye bu kremden uygulamamı söyledi. 

  Bakım haricinde benim kendi düşüncelerim de şu şekilde; ben zaten 1-2 yıldır istiyordum fakat gerekli ortamı ve zamanı yakalayamıyordum. Bu sefer zamanım yeterliydi ve fiyat konusunda da biraz pazarlık yaparak ortalama bir fiyata yaptırdım. Acı olarak ise; evet elbette hissettiriyor hassaslığını ve üstüne yatamıyorum hiçbir şekilde. Zaten dediğim gibi yalnızca 2 gün oldu ve buna rağmen bazılarının aksine çok rahatça kulaklık da takabiliyorum. Bundan sonra da bakımı dikkatlice yapıp, kısa zamanda iyileşmesi için çaba göstereceğim. Görüntüsünü çok sevdiğimi söyleyebilirim. :) Şimdi medya da ekleyeceğim. 

  ilgili medya:
  1
  22 eylül 17:26

  101. çok çok güzel ve minimal piercing türü.

  2017'de deldirdim, 2-3 ay sonra sıkılıp çıkarmıştım. o deldirişimde hiçbir sorun yaşamadım.

  geçen yaz değişiklik olsun diye yine deldirdim ama bu sefer fena zonkladı. 1 hafta antibiyotik kremle vs. idare ettim sonra ağrı kesici kullanmaya başladım. bildiğiniz zonkluyordu. değdiğimde acıyordu, üstüne yatamıyordum. şişmişti. inatla da çıkarmıyordum. neyse ki 2 haftada düzeldi.

  şahsıma göre minik top piercingler daha hoş duruyor. halka da denedim, yarım halka da. ama en güzeli top şeklinde olanlardı.

  gerçi ben yine çıkardım sıkılıp. çünkü emanet gibi duruyor kulağımda, 1. delikten sonrasının yakışmadığını anlamak birkaç senemi aldı. artık inat etmeyip birer deliğimle mutlu mesut yaşayacağım.

  9 haziran 15:36

  100. bir sürü yaptırdığım piercinglerim arasında en az acıyan ve en sorunsuz piercingim. bir kere bile sızlayıp sorun çıkarmadı ,iltihap kapmadı ki benim cildim piercing kabul etmiyor atmaya çalışıyor o yüzden gözümün bebeğidir.

  Not: özellikle ben top şeklinde olanları daha çok beğeniyorum orada halkadan çok.

  9 haziran 11:45 9 haziran 11:45

  99. 2 yıl önce yaptırdığım, yaptırmadan önce tansiyonum düşecek kadar korktuğum piercing çeşidi. O kadar korktum ki “ yapmayalım istersen, iyi görünmüyorsun “ dediler ahah. Yaparken asla acımadı hatta küpeyi yerleştirirken hala delmediğini düşündüm. İğne ile deldirdim ben o yüzden de çabuk iyileşti. 3-4 gün üstüne yatarken dikkatli yattım, ilk gün gülerken biraz sızlama oldu. Yaklaşık 1 ay sonra da istediğim gibi kulaklık takabildim. 

  İlk gün hiç oynatma küpeyi dediler, 3. Gün yavaş yavaş oynatmaya başladım. Demediler ama fucidin de sürdüm ben ilk 1 hafta sorun olmasın diye.  Simdi diğer kulağıma da yaptırmak istiyorum ama çirkin durur mu emin olamıyorum. Bir de tek sorunum cerrahi çelik ya da titanyum böyle değişik piercingler bulamıyorum :(

  8 haziran 23:25

  98. Yaptırırken (iyi bir yer ise) asla acımayan ve kanamayan piercing. Ben ki kulak memesine ikinci deliği bile deldirirken canı yanan insan bunu deldirirken hissetmedim ve enteresan şekilde çok hızlı iyileşti, sadece iki gece üstüne yatamadım üçüncü günden sonra hayatıma normal devam ettim. Tek sıkıntısı yeni deldirdiğinizde kulakiçi kulaklık takılmasında sıkıntı yaratıyor. Bir kaç hafta sonra eskisi gibi takabiliyorsunuz.

  8 haziran 19:49

  97. bundan yaklaşık 7-8 sene önce kadıköy negatif'te kadir beye deldirmiştim ben de. gerçekten işini çok iyi yapan ve hijyenik çalışan bir insan. ilk aylarda hafif şişme ve iltihabi durumlar olmuştu ama batticonla düzenli temizleyip ardından bactroban krem sürerek iyileşmişti. ve o gün bugündür de tekrar enfeksiyon, şişme vs olmadı bir daha. hala çok severek kullanıyorum benim yaptırıdğım dönem bu kadar bilinmiyordu baya marjinal olmuştuk arkadaşımla :D

  21 mayıs 13:19

  96. Uzun seneler çok istiyordum sonunda cesaret edip deldirdim. Kadıköy negatif'te Kadir bey deldi. oldukça temiz çalışıyor. kendisi eldiven taktı, iğne bana özel açıldı ve hatta piercingler de dezenfekte edilmiş tekli poşetler içindeydi. Delmeden önce tragusa içten ve dıştan uyuşturucu minik bir iğne yaptı bu nedenle delindiğini hiç hissetmedim. deldim dediğinde inanamadım, sonrasında da hiç ağrım sızlamam olmadı. ilk 6 ay kesinlikle piercingi değiştirmemem gerektiğini kıkırdağın zor iyileştiğini 2 ay boyunca darbe almamam gerektiğini ve kesinlikle piercingle oynamamam gerektiğini söyledi. ilk bir kaç hafta hiç sorun yaşamadım ancak bir gün duşta elim çarptı hafif acıdı. sonrasında orada keloid oluştu. kendisine de gösterip sorduğumda darbe almışsındır veya çok oynamışsındır iyileşene kadar aklına geldikçe günde 6-7 kere batticon sür dedi. o zamandan beri aklıma geldikçe batticon sürüyorum hem de günde 2-3 kere deniz tuzuyla hazırladığım tuzlu suda kulağımı bekletiyorum. Bence keloid biraz küçüldü ve kızarıklığı azaldı. İnternette okuduklarıma göre hem çok yaygın bir şeymiş hem de kolay geçmiyormuş. Görüntüsü dışında bir zararı olmadığı için şimdilik panik yapmıyorum ve ellemiyorum daha çok yeni zaten deldireli 1.5 ayı biraz geçti. Çok beğendiğim bir piercing olduğu için mutluyum umarım kısa zamanda iyileşir.

  21 mayıs 12:44

  95. 1 yılı aştı yaptıralı. Kulağımda 1 aydır falan takılı olan piercingin topunu değiştirmek istedim ama kulağımda takılı olan gövdeyle takmak istediğim top birbirlerine uygun değillermiş sanırım. topu taktım, birbirlerini sımsıkı kavradılar garip bi şekilde top boş dönüyor ama sıkışmıyordu. çıkarmaya çalışınca asla çıkmıyordu da. Kulağımda mahsur kaldı yani öyle. bugün inat ettim çıkarıcam diye. çeviriyorum ama yok olmuyor yani.

  topu bir cımbızla, arkasını başka bir cımbızla kavrayıp var gücümle  ikisini birbirinden ayırmak için çektim. 5 dakkalık bir uğraş sonucu epey zor bir  şekilde fırlayarak çıktı. topu. Top çıktı ama bu kez Topun içindeki bir parçası piercinge takılı kalmış ve ek bi kalınlık yaptı. delikten çıkarmaya çalışırken epey zorlandım çünkü delik küçük, piercingin ucu daha geniş kaldı sıkışan parça yüzünden. Biraz zor oldu ama çıkardım. Kulağım da kanadı tabi biraz zorlamaya bağlı :(

  Şimdi bölgeye antiseptik bi şey sıktım, pamukla sildim, daha uzun ve rahat bir piercing taktım, topikal antibiyotik sürdüm. Hafif bir acı ve kızarıklık var. Umarım bir şey olmaz. 

  Yani demem o ki piercingin kulağa takılan yeriyle topunun uyumlu parçalar olduğuna emin olun. Çıkarması aşırı zor oluyor sonra.

  21 mayıs 03:09 21 mayıs 03:10

  94. kıkırdak deldirmekten çok daha az acır.

  tabancayla delim risklidir. bir bilene iğneyle deldirmek gerekir.

  her açık yarada olduğu gibi iyileşene kadar delinen bölgeye de bakım gerekir.(gizlinot: iki kulağımda toplam 12 delik+göbeğim delik)(gizlinot: tecrübeyle sabit)

  26 mart 09:58