yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  1. Hava olaylarından dolayı toprağın yumuşayıp kayması sonucu meydana geldiği söylenen kazadır. Tabi yine kimsenin suçu yok herşey yağmur yüzünden oldu evet. Saat dörtten beri geçen ambulansın haddi hesabı yok. Altı vagondan beşi devrilmiş. En son bildiğime göre 10 ölü 73 yaralı vardı. Kim bilir kaç çocuk babasız kaç kişi annesiz kaldı. Allah hepsinin yardımcısı olsun.

  8 temmuz 2018 23:51

  2. ihmallerini yayın yasağı ile örtmeye çalıştıkları başka bir kaza. iki gün sonra unutulacaktır. çünkü Türkiye'de kaza ve ihmal yoktur fıtrat vardır, kader vardır...

  9 temmuz 2018 00:10

  3. Malesef üzülerek söylüyorum yayın yasağı geldiğine göre ölüm oranının daha çok olduğu kanaatindeyim. Yine bir ihmaller zinciri. Hala herhangi bir kazada, afette uyumlu ve başarılı bir kriz yönetimi yapılamıyor. Birinci olarak önceden oluşabilecek kaza veya afet ele alınmalı ve buna uygun önlemler oluşturulmalı ikinci olarak da eğer bu kaza veya afet gerçekleşmişse öncesinden konuşulan plan dahilinde sistematik biçimde ilerlenmelidir. Hepimizi derinden üzen Soma maden kazası olsun, benim de yaşadığım 1999 Marmara depremi olsun önceden alınmayan önlemler ve bilgisizlik yüzünden kayıplarımızı arttırdı.

  9 temmuz 2018 00:30


  4. Yenileme çalışması adı altında 7-8 ay önce özel bir firmaya devletimiz tarafından peş keş çekilen tren yolunda gerçekleşmiş olan kazadır. Görüntüler çok açık ki meslektaşım demeye utandığım nerde eğitim aldıkları belli olmayan mühendislerin, 5 lira fazla kazanmak için dolgularda ucuza kaçan firma sahiplerinin, daha fazla rant sağlamak için bir an önce projeyi bitirmeye çalışıp dandik iş görenlerin ellerindedir o insanların kanları. 

  Her yerden tasarruf edip kendileri altın varaklı koltuklara otursun diye 5 sene önce işsiz bırakılan, tren yollarını koltrol eden "yol bekçileri"nin önemi bir kez daha belli oldu bu kaza ile.

  Yayın yasağı getirilmesinden de anlayacağımız üzere işin üstü örtülecek, sorumlular ödüllendirilecek, firma zengilenleştirilecek, cehennemin dibinde mi nerde hesaplama öğrenmiş olan mühendislerimiz Terfi ettirilecektir. Yok yağışmış bilmem neymiş. Geçin bu işleri. Firma da mühendisler de her türlü koşulun hesaplamasını yapmak zorundadır. Hiç meslektaşım diye bok atmadan duramayacağım kusura bakmasınlar. Kimseye üniversitede "bak hava güneşiliyse geçerli bunlar ha" diye eğitim verilmez. Mühendissen zemini de test edeceksin, havayı da hesaplayacaksın. 3 kuruş fazla para kalsın diye göz ucuyla iş yapan yandaş yalaka firmalar olduğu sürece bu ülkeden bir halt olmaz.

  Ülkeyi parsel parsel sattınız. Yatacak yeriniz yok be.

  Kaza falan değildir kardeşim, yayın yasağından da anlayacağınız üzere cinayettir.

  9 temmuz 2018 01:13 9 temmuz 2018 01:19

  5. Doğru düzgün yaptıkları bir yol vardı onuda ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Şimdi savunma olarakta gelip "biz tren yolu demedik kara yolu dedik" derlerse şaşırmam. Yazık bu insanlara. Gidenler geri gelmiyor. Bir hiç uğruna gitti on can.

  9 temmuz 2018 01:33 9 temmuz 2018 01:34

  6. Alelacele Yayın yasağı getirilmesinden ve twitterda sürekli yazılan "x kişi trendeydi ve haber alamıyoruz" temalı tweetlerden anlaşılacağı üzere ölü ve yaralı sayısı 10'dan fazla olabilir. Yine ihmal yüzünden boku bokuna ölen insanlar, yitip giden hayatlar.. rantınız da siz de yerin en dibine batın!

  Hayatını kaybedenlere allah rahmet eylesin, yaralılar da hemencecik iyileşirler inşallah..

  9 temmuz 2018 01:45

  7. Yayın yasağı geldi çünkü yarın büyük bir kutlama var ve mutluluklarına zeval gelsin istemiyorlar. Onlar top atışları ile zaferlerini kutlarken insanlar twitter üzerinden bulunamayan cenazelerini aramaya devam edecekler. Haberlerde ise devletimizin ne kadar kutlu olduğunu anlı şanlı yeni cumhurumuzu gösterecekler.

  Twitter da sadece 1 hastanede 35 den fazla ölü olduğu söyleniyor Ama biz bunu bosverelim tadımız kaçmasın yarın gövde gösterisi var. Sonuçta millet iradeyi seçti.

  9 temmuz 2018 02:26


  8. Ülkenin gündemine oturması ve sorumlularının kamu önünde derhal araştırılmaya başlanması gereken korkunç kazadır.

  Toplu taşımada bir kaza oluyor ve yayın yasağı geliyor. Şaka mı bu? Ne oldu, nasıl oldu, neden oldu öğrenmeye hakkımız yok mu? Yok çünkü belli ki bir ihmal söz konusu ama suçlu da devlet babanın sevdiklerinden... en iyisi örtelim üstünü, halkta zaten zekâ yok, unutulur.

  Haber alma hakkımız hükümet süzgecinden geçiyor, el kol bağlı öylece izliyoruz. Merhaba diktatörlük, güle güle özgürlük.

  9 temmuz 2018 03:04

  9. Bu ülkede hayatta kalabilmek tesadüf.. katliam gibi ölümler değil..

  Yazıklar olsun!

  9 temmuz 2018 04:03

  10. Aklımızla alay ediliyor. doğrusu senelerdir aklımızla alay ediliyor. Bu kadar büyük bir kaza meydana geliyor ve gazetelerin yayınladığı haberler "Avrupa'da meydana gelmiş tren kazaları" "Türkiye'nin geçmişte yaşadağı kazalar" resmen gazateler bu başlıkları atarak bizimle dalga geçiyor. Ne bekliyoruz ki. Maden kazası yaşanınca bu ülkenin başındakiler bu mesleğin fıtratında bu var deyip Avrupa'da 1800'lü yıllarda yaşanan maden kazalarını örnek vermediler mi? Yaşamını yitiren madencilerin akrabalarını tekmelemediler mi? İstifa edecek misiniz sorusuna pişkin pişkin gülmediler mi? Hepimiz mi unutkanlığın içine düştük? ne ara böyle olduk? neden suçlular cezalarını çekmiyor? Neden her olayın üstü kapanıyor? Bu ülkede yok artık bu kadar olmaz denilecek her şey oldu. Bunları bir ben mi görüyorum. Bir benim mi aklımdan çıkmıyor. Gerçekten artık hiçbir şeye anlam veremiyorum. Ülkecek bir show ya da bir kitap kurgusunun içinde gibiyiz. Umarım da öyleyizdir.

  9 temmuz 2018 04:03