yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  27. Şu ana kadar trendyoldan toplam 2 alışverişim var onları da geçen yıl luzdemia indiriminden iki tane kolye alarak gerçekleştirdim. Trendyol indirimleri hayret edici düzeyde bende hiç titreşim yaratmıyor. Ancak reklam politikalarından, youtube videolarındaki 5sn lik reklamlarından, yukarı kaydırlardan gerçekten baygınlık geçireceğim. Bilinçaltımın saldırı altında olduğunu hissediyorum. İyi ki online alışverişe mesafeli bir insanım da, teğet geçiyor.

  4 aralık 14:48

  26. Artık eve geldiğimde kapıyı açınca ya da telefonla birini ararken trendyol reklamı çıkacak diye korkuyorum.

  4 aralık 11:17

  25. Artık gerçekten mide bulandırmıştır. Istediği kadar reklam yapsin, Benim ve bir çok insan için her daim; sahte,kalitesiz,Çakma ürünler satan bir platform olacak.

  4 aralık 03:53


  24. Ürünlerinin kalitesizliği ile doğru orantılı reklam politikası. Giymem için üstüne para ödemeleri gereken ürünleri gerçekten Türkiye'nin yarısına üstüne para vererek giydirip öbür yarısına satmayı başarıyor.

  Vedat milör, burcu esmersoy, muslera'nın bir arada olduğu reklamlarla da güldürmüştür.

  3 aralık 22:52

  23. her yerde gereğinden fazla reklam yayınlayarak milleti bezdirdikleri yetmedi, bir de 6 ay alışveriş yapmayan müşterilerI 6 ay sonra arayarak "neden alışveriş yapmıyorsunuz?" diye hesap soruyorlarmış. yuh!

  ihtiyacımız olduğunda ve kendimize uygun kıyafet, kozmetik, mutfak eşyaları vs. bulduğumuzda alışveriş için zaman zaman tercih ettiğimiz n11, patırtı, hepsiburada gibi e-ticaret siteleri bunu yapmıyor. alibaba grubu, türkiye'deki tüketicileri çinli tüketiciler ile aynı kefeye koyarak sonradan satın aldığı trendyol'u batırdı.

  3 aralık 21:54

  22. sizin de başınıza geldi mi bilmiyorum ama , zamanında trendyoldan alışveriş yapmıştım sonra uzun bir zaman yaklaşık 6 ay kadar hiç alışveriş yapmadım. bir gün beni trendyoldan aradılar neden alışveriş yapmıyosunuz diye sordular.

  bugün trendyol için ne yaptın diye de sorabilirdi bilemiyorum.

  neyse bende dedim ki ilgimi çeken bir ürün yok , dediler ki biz size hediye çeki veriyoruz 30 tl alt limit yok doya doya harcayın

  bozdur bozdur harcadım (gizlinot: tşk trendyol)

  iticisiniz sorry

  2 aralık 17:24

  21. trendyol'un alibaba (bkz: aliexpress) tarafından satın alınmasıyla birlikte giderek artan ve artmaya da devam edecek olan bir çeşit lanet.

  Aliexpress gibi sitelerin reklam politikaları tamamen sitelerine olabildiğince fazla trafik almaya yönelik oluyor. Çok fazla ürün çeşitliliği sağlayıp çok fazla trafik alacak şekilde her yere yayılıp olabildiğince geniş kitleden insana satış yapmaya çalışıyorlar. Bu da müşteriye yönelik tutumlarını da etkiliyor tabii ki; bir marka güveni ve sadakati yaratmak yerine müşteriye tek kullanımlık gözüyle bakıp ona göre muamele çekmeleri son derece olağan. eskiden gayet iyi olan müşteri hizmetleri kalitesinin düşmesi, siteye yapılan kötü yorumların silinmesi, satılan ürünlerin orijinalliğine yönelik en ufak bir denetleme mekanizması olmaması ve bu konudaki sorumluluğu da dükkan sahiplerine itelemeleri bunun bir sonucu. yani trendyol'un müşterisine direkt ve açık mesajı şudur: umrumda değilsin, en ucuzu bende, yine döner dolaşır gelirsin, gelmezsen de güle güle.

  youtube, bildiğim kadarıyla youtube'da aliexpress deliliği zirvesine ulaşmışken aliexpress tag'i olan videoları önermemeye başlamıştı. kanalının önüne bu şekilde set çekildiğini anlayan içerik üreticileri yavaş yavaş aliexpress gemisini terk ettiler ve azalarak bitti. aynısını trendyol için de umuyorum.

  12-13 yaşındaki çocuklar bile "trendyol'dan bıktıkkkkk" diye youtube yorumları yapmaya başladıkları halde hala trendyol reklamı yapan, sayfa kaydırtan, link bırakan içerik üreticilerini de kusura bakmasınlar ama utanmaz buluyorum.

  2 aralık 03:54


  20. Ailecek neredeyse bütün eşyalarımızı online almamıza rağmen asla onlardan alışveriş yapmama kararı aldıran reklam politikasıdır. Hiç yapmadım, yapmayı da düşünmüyorum.

  1 aralık 22:41

  19. Kendi kuyusunu kazmasına sebep olan stratejidir.

  Bu reklamlardan önce gözüme hiç batmamıştı. İlk defa 2018 yazında buradan birşey aldım. müşteri hizmetlerinden ve sitesinden çok memnun kalmıştım. Hepsiburada, morhipo gibi online mağazalardan çok daha kullanıcı dostu olduğunu hissettim ve bende alışkanlık yaptı. Alacağım birşey varsa ilk trendyola bakıyordum.

  Ta ki son dönemlerdeki agresif reklamlara kadar. Sokakta her döndüğüm köşede, her youtube videosunda, google reklamlarında trendyol görmekten bıktım. Bunun yanında kullanıcı yorumlarını indirim dönemlerinde gizlemeleri, yorumlarını kurallara gayet uygunken yayınlamamaları gibi resmen dolandırıcılığa varan politikalar uygulamaya başladılar.

  Artık bilerek önce trendyola bakmıyorum. İndirimden yine trendyol yoluyla bir ürün aldım. Fakat önce ürünü kendi sitesinden almayı denedim, error verince ve stoklar tükenmek üzere olunca trendyoldan aldım. Bundan sonra böyle yapacağım. Durum gerektirmediği sürece önce başka bir siteden almaya çalışırım.

  Yalan yok, çoğumuz bir miktar trendyol'dan almaya devam edeceğiz. Fakat sıklığını azaltacağımız kesin. Çoğu kişi bu konudan rahatsız olduğunu dile getiriyor.

  Trendyol'un bunu geri dönüt olarak algılayacağını umardım, fakat benzer firmalar içinden monopoli sağlamaya çalışan, etik değerlerden yoksun bir firma olduğunu belli etti. Değişmedikleri sürece güvenmeyeceğim.

  1 aralık 21:54 1 aralık 21:56

  18. trendyol'un son zamanlarda uyguladığı; bana "iyi ki kuzenimin düğünü için trendyol yerine patırtı'dan abiye elbise almışım." dedirten reklam politikasıdır. 4-5 yıl önce böyle bir politika uygulamıyordu trendyol ekibi.

  bir de istanbul'da her yere reklam afişi astırmışlar. çok şükür şimdiye kadar adana'nın hiçbir yerinde görmedik bu sitenin reklamlarını.

  1 aralık 16:32 1 aralık 16:38