girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (477)
  • medya (14)

477. buradan uzun süredir bir şey almıyorum (5 yıl oldu herhalde). dün bir bakayım dedim. elle shoes'dan bir bot beğendim ama alacağımdan değil; o tarz botlarım çok. neyse sonra gittim kendi sitesinde baktım fiyatına; trendyol'daki fiyattan 70 tl daha ucuzdu. diyeceklerim bu kadar.

1 saat önce

476. Sahte ürün sattıkları doğru. anneme aldığımız polo (!) saate saatçi pil takmamış buna pil takmaya değmez diyerek.

geçen sene bambi mağazasından aldığım botun ikinci giyimimde tabanı çıkmıştı.

ama bunların dışında milla mağazasıdan aldığım iki eteğe bayıldım çok severek giyiyorum.

iade konusunda da sorun çıkarmıyorlar bu zamana kadar iade ettiklerimin ücretinin hepsi en fazla 1 hafta içinde yattı.

biraz şans işi yani ama kötü gelirse iade ederim diye alışveriş yapıyorum ben yine de.

bugün 09:34

475. ayakkabılarım ve çantalarım hep burdan. çünkü markalar dışarıya göre çok çok uygun. ben kargoda ve ürün tesliminde hiçbir sıkıntı yaşamadım. tavsiyem ayak numaranız normalde kaçsa onu alın, ben 37 giyerim, bir kere 36 aldım. "aman olur bu bana, kalıbı geniştir" dedim. OLMADI.

bugün 09:22 ed.1 saat önce


474. İndirim gibi gösterilen bindirimler, uçuk kargo ücreti, ürün orijinalliği ve üretim tarihleriyle ilgili okuduğum kötü deneyimler nedeniyle son bir yıldır satın alım yapmadığım, yapmayı da düşünmediğim online alışveriş sitesidir. Alışveriş pazarının geneli; vaat ettiği şeyin yerine vasatı sunan, tüketiciyi mutsuz eden ve bu durumdan (müşteri kaybederiz korkusu) zerre çekince duymayan bir mantık üzerine kurulu…

bugün 09:03

473. Orijinal adı altında sattıkları kozmetik ürünlerinin orijinal olmadığından/çok eski üretimli olduğundan şüphelendiğim online alışveriş sitesi.

Sephoradan 270 tl'ye aldığım lancome fondöteni 190 tl'ye satıyorlardı. Arada 80 tl fark var ve bana kalırsa bu kadar fark olması normal değil kaldı ki hiçbir yerde indirimle bile bu kadar düşmüyor fiyatı. Sonrasında bu konu ile ilgili google'da arama yaptım ve şikayetvar'da bu konuyla ilgili sayısız şikayet gördüm. Çoğu kişi parfümlerin orijinal olmadığını ve kozmetik ürünlerinin batch kodunu kontrol ettiklerinde yıllaaaaar önce üretildiğini belirtmiş.(gizlinot: 1-2 yıl değil 9 yıl gibi rakamlardan bahsedildiğini gördü bu gözler) Sizin de makyaj malzemesi parfüm vb. alma gibi bir niyetini varsa aman dikkatli olun süslüler.

Ayrıca 1 saat alana 1 saat bedava kampanyası olan bir butikten saat almıştım. Kargo geldi bir baktım 1 tane saat var. Trendyolu aradığımda sepetime 2 saat eklemem gerektiğini sadece bir tanesinden ücretlendirdiklerini söylediler. Kardeşim ben müneccim miyim nerden bileyim böyle olduğunu. Hiçbir bilgilendirme ya da yönlendirme yapmıyorlar bizim kendiliğimizden bunu bilmemizi bekliyorlar. Gariplik bende mi anlayamadım.

bugün 00:30

472. Kargo 9 tl mi olmuş? Şaşırdım ben elite üye olduğum için farketmemiştim. Yıllardır bu siteden alışveriş yapıyorum. İndirimlerini takip edip faydalanmaya uğraşıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Gayet memnunum.

dün 21:03

471. hayır kargo bari ücretsiz olsun yok 300 tl'lik alışverişe kargo ücretsiz. 300 tl'lik alışveriş yapan insana 8 tl çok koyar mı bacım bi onu söylesene?!

bir çok ürününün de çakma olduğunu düşünüyorum, özellikle saatlerde. koydukları fotoğraflar tam anlamıyla gerçeği yansıtmıyor sırf uzaktan beğensin de alınsın diye konulmuş

dün 20:57


470. tedarik edemeyeceği ürünü bana satıp, sonra satışı iptal edip, ertesi gün o ürünü butiğe tekrar yüksek fiyattan koyan çakal firma. burada benzer tecrübeleri de görünce kasten yaptıklarını düşünmeye başladım. kerizlendiğimi hissettiğim için de 20 lira fazla verip o ürünü almak istemedi canım tabi ki. Böyle böyle müşteri kaybetsinler.

dün 10:41

469. Müşteri olarak değil de kendileri ile çalışan biri olarak belirtmek isterim ki, burnundan kıl aldırmayan ve vasıfsız çalışanlara sahip bir firma. Çalışanları ile bir türlü anlaşılamıyor. Geçen günden örnek telefon görüşmemiz:

Trendyol : müşterimiz size kargo göndermiş, siz teslim almışsınız ama almadığınızı söylüyorsunuz?

Ben: Evet kargo tarafımıza ulaşmadı.

Trendyol: Ama teslim alındı görünüyor.

Ben: Evet kargo şirketi böyle bir not düşmüş ama bize kargoyu getirmediler!

Trendyol: Peki kargonun içerisinde ne vardı? İade yapmamız gerekiyor.

Ben: Kargo bize gelmediği için içerisinde ne olduğunu göremedim. 

Trendyol: Ama teslim almışsınız!

Ben: Anlamıyorsunuz sanırım, kargo bize bırakılmadı. Gelen tüm kargoları sisteme kayıt ediyoruz!!!

Trendyol: Peki siz teslim almadıysanız kim teslim aldı??? 

Ben: Onu kargoya sorun!

Trendyol : Siz sorabilir misiniz? Çünkü size teslim etmişler. 

Ben: ???? (Devrelerim yandı)

Hayatımda yaptığım en garip konuşma idi. Beni arayan kişinin kafası basmadığı gibi, verdiği cevaplar da çok enteresandı. Ve bu sadece bir örnek. Sürekli bunlarla uğraşıp duruyoruz. 

dün 01:17

468. favorilerimde bekleyen ayakkabının fiyatı düşünce hemen satın aldım. kargoya verilmesini beklerken siparişim iptal edildi, sebebi ise tedarik edilememesiymiş. peki benim siparişim iptal edildikten sonra ne mi oldu? evet bildiniz, ürünün fiyatı eski haline geldi ve tüm numaraları stokta var. yani şu an yüksek fiyattan alsam o ayakkabı bana gelecek. trendyol'a mail attım, müşteri hizmetlerini aradım ancak nafile, ürünün tedarik edilemediğini, benim satın aldığım saatte sistemsel bir hatadan dolayı fiyatın düştüğünü, hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler. bu firmalar kriz yönetmeyi ne zaman başaracaklar bilmiyorum, sistemsel hata dahi olsa(gizlinot: ki hiç sanmıyorum) sen müşteriye ürününü sattığın fiyattan yollamak zorundasın! (gizlinot: zarada 10 küsür liraya düşen çantayı veya mac patrickstarrr palet olaylarını herkes hatırlar)

dün 00:26 ed.bugün 10:37