girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (355)
  • medya (10)

355. bugün converse siparişim geldi hem yanlış ürün (sneaker göndermişler) hem de sahte üründü şok olduk evde resmen. beyaz kutuya koymuş göndermişler ne bi etiket ne bişey içindeki yazıları bile sahtelik akıyordu cidden hayal kırıklığı

11 temmuz 23:05

354. Trendyoldan hotiç çanta almıştım 2 tane. 600 küsür liralardan düşmüştü 100 tl’ye ikisi de. Siparişimde biri hasarlı olduğu için iptal edilmiş. Bu çok eksi bir özellik ben sonuçta stok bulup satın almışım. Hasarlıysa bu senin sorunun. Temin etmen gerekir. Etmediler. Gelen çanta kalite olarak çok güzeldi. Kıyıp arada kullanıyorum. Birçok hotiç mağazasında da gördüm aynısından. Hatta kurcaladım baktım. Hiçbir fark yoktu bana gelenle arasında kalite olarak. Fiyat farkı vardı yalnızca. Mesela benim aldığım 100 tlye düşmüştü ama mazağadaki 160lardaydı ve teşhir ürünüydü. Çiziği gediği çoktu yani. Bambi zaten kalitesiz diye düşünüyorum. Ayak kokutuyor genelde ayakkabıları. Bir kişiden değil birsürü kişiden duydum. Bu yüzden mağazakilerle trendyoldakiler farklı kalitede olayı bana biraz masalsı geliyor. Temin edilen ürünler de o ürünlerin fabrikalarından geliyor. Ayrı olarak üreteceklerini sanmıyorum ve deneyimlemedim.

10 temmuz 20:35

353. Bir Bambi mağazasından öğrendiğime göre trendyol için üretilen ürünler ile mağazadaki ürünler arasında kalite farkı oluyormuş, yani trendyoldaki bambi dahil diğer markaların çoğu siteye özel üretimlermiş. o nedenle bazı yazarların dikkatini çeken fark doğru denebilir.

Ben genellikle basit, uygun ve tek sezon kullanabileceğim bir ürün arıyorsam trendyola mutlaka bakıyorum.

10 temmuz 19:14 10 temmuz 19:15


352. bazı sosyal medya fenomenlerine 10 gönderi için 100, 150 bin tl civarında paralar bayılan site.

10 temmuz 17:20

351. İade yaptığınızda hesabınızı mutlaka kontrol edin. Kışı bitiriyoruz butiklerinden yaklaşık 700 tl’lik bir alışveriş yaptım ve ziraat kart %10 kampanyasıyla 50 tl indirim kullandım ( maksimum 50 tl indirim oluyor) . 220 tl’lik ürünü iade etmeme rağmen hesabıma 170 tl yatırarak iade etmediğim ürünlerin de indirimini geri almışlar.

Mail attım, bilgilendirmeyi burada da güncellerim. 

Ekleme: bir tane bile iade olsa indirimlerin hepsini iptal ediyorlarmış. Mail üzerinden yardım alamadım, çalışanlar kendi kampanyalarından bir haber. Telefon üzerinden bilgi aldım.

10 temmuz 16:13 10 temmuz 18:17

350. normalde severek kullandığım ama bu sefer beni hayal kırıklığına uğratan online alışveriş sitesi.

cumartesi günü 24 saat kargo ibaresi bulunan iki adet ayakkabı aldım ve pazartesi günü de müşteri hizmetlerini arayarak çarşamba gününe ayakkabılara iş görüşmesi için ihtiyacım olduğunu ve bununla ilgili aksiyon alınmasını rica ettiğimi söyledim. konuştuğum kişi notunu aldığını ve yine aynı gün içerisinde kargoya verileceğini bildirdi. buraya kadar bir sorun yok. bugün uyandım ve baktığımda hala ürünlerin kargoya verilmediğini gördüm. tekrardan müşteri hizmetlerini aradım ve burcu hanım'la konuştum. konuşmam zaten başlı başına bir fiyaskoydu.

ürünlerin kargoya verilmediğini, bununla ilgili bir mağduriyetimin olduğunu, eğer ürünü vermiyorlarsa kargoya neden 24 saat kargo ibaresinin bulunduğunu söyledim. ürün hala tedarik aşamasındaymış, tedarik edildiği gibi kargoya verilecekmiş. burda anlayamadığım şey tedariğini sağlayamayacağınız ürüne neden 24 saat kargo dersiniz? daha sonra da peki benim burdaki mağduriyetimi nasıl çözümleyeceklerini sorduğumdaysa burcu hanım'dan "onlar" bu durumla ilgili gerekeni yaparlar oldu. "onlar" dediklerimiz kim? trendyol. benim bildiğim kadarıyla ya da düşündüğüm kadarıyla trendyol olarak biz diye cevap vermesi gerektiğini düşünüyorum. bir de öyle farazi konuşuyor ki yani hesabına indirim çeki tanımlanır, gereken yapılır falan. ne bu gereken? ben indirim çeki değil ayakkabılarımı istiyorum sonuçta. 2 ayakkabı aldım, bir de üstüne kargo parası ödedim hiç üzülmeden 9 lira normalde vermeye tamamen karşıyken. karşılaştığım üslup hiç hoş değildi. benim ısrarımla şikayet kaydı açıldı, görüşme yaptığım saati ve tam dakikasını da bir köşeye not aldım.

bu arada anlatmayı unuttuğum bir kısım var pazartesi günü 12 gibi aradığımı belirtmeme rağmen burcu hanım inatla 24 saat olmadığını dile getirdi. en sonunda aklına geldi de dün açtırdığım şikayet saatine baktı, ordan anladı.

trendyol gibi bir firmadan beklemediğim bir şeydi bu. açıkçası çok hayal kırıklığına uğradım.

edit:ekleme

10 temmuz 13:52 10 temmuz 13:53

349. Kışın bambinin botlarını 50₺’ye görünce 2 tane farklı modelini almıştım çok rahat değillerdi ama 50₺ için ideal ve modelleri güzeldi 

Botla beraber kolye, nemlendirici vs almıştım ve hiç birini kapıya bile getirmediler geldik yoktunuz yalanı 🙄  hepsini şubeden aldım hatta kolyeyi iade etmişler sormadan kargo kısmı çok sıkıntılı

10 temmuz 13:17


348. yani sanki buradaki bütün ürünler sahteymiş gibi geliyor bana. pierre cardin'den ayakkabı ,çanta falan almıştık. kalitesi boyner'dekilere göre daha farklı geldi. ayakkabı ise herhangi bir kunduradan çıkmış gibiydi. daha önce yaptığım alışverişlerde de bu farklılıklar vardı.

birkenstocklar da bunun gibi mesela..

bu yüzden alışveriş yapmıyorum buradan . ayrıca herkesin söylediği gibi katiyyen piyasadan daha pahalı ürünler, ucuz olanlarda da mutlaka bir bit yeniği var

10 temmuz 12:24

347. Üstteki girdilere katılıyorum, bu fiyatı abartıp da sonra indirmiş gibi gösterme olayını çok sık yapıyorlar. Hatta geçen sefer bildiğimiz kalıp sabun 15 liradan 8 liraya düşmüş gözüküyordu, bir hafta sonra aynısını gratis'te 3 liraya gördüm. Bu insanları aptal yerine koymak değil de ne şimdi?

10 temmuz 11:59 10 temmuz 12:00

346. geçtiğimiz yıl bir şirketin e-ticaret departmanında staj yaptım, trendyol'la birkaç kez çalıştık. satışı gerçekleştirilecek ürünlerin fiyatı kendi sitemizdeki satış fiyatıyken, indirim yapılmış gibi görünmesi için uydurulmuş eski fiyatları gördüğümde çok şaşırmıştım çünkü bazı ürünler neredeyse %70 indirimli görünüyordu ama aslında öyle bir indirim yoktu.

bütün markalarla bu şekilde çalıştıklarını sanmıyorum ama yapabileceklerinde hayali indirimler yaptıklarını göz önünde bulunduruyorum alışveriş yapacağımda. fiyat karşılaştırması yapmadan alışveriş yapmamak gerekiyor bence.

10 temmuz 11:32