sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (780)
 • medya (28)

780. Tanım: İade sistemi değişmiş olan site.

 Dip not:aldığım bir ürünü beden sıkıntısı nedeniyle bulunduğum yerde iade konusunda bana sıkıntı çıkarmayan tek kargo olan yurtiçine verdim. İade kodunu söyleyip çıktım. Ürünü teslim ettiğime dair önceden verdikleri kağıt ve takip numarası verilmedi. Sorduğumda da sistemin değiştiği, barkodun fotoğrafını istersem çekebileceğim söylendi.yani iade için başka bir kargo seçsem kesin vazgeçerdim iadeden çünkü her şey tam verdiğimizde bile problem üstüne problem yaşıyorum. Neyse bakalım bu macera nasıl sonuçlanacak.ha benim çok içime sinmedi bu yeni sistem, verilen o kağıt benim olası bir sorunda resmî belgemdi  resmen ama neyse.beni üzme trendyol.

bugün 17:43

779. geçtiğimiz hafta bir takım almıştım, bağlantılı mı bilmiyorum ama ertesi gün 30 tl indirim kodu verdi milla'dan. benim de beğendiğim bir gömlek vardı onu aldım. her neyse kargo bugün geldi, trendyol paketini atarken elime bir ağırlık geldi ne diye bakarken içinden nesquic çikolata bar çıktı. sebebi neydi ki? neyse afiyetle yedim.

bugün 12:58

778. 400küsür TL alışveriş yapsan bile 9 TL kargo parası ödeten alışveriş sitesi. 400'ü veren 9'u da verir de bir çok site 100-150 hadi 200 TL üzeri alışverişe ücretsiz kargo yaparken neden yani? Hem kargo pahalı hem de hertürlü alıyorlar.

dün 15:53

777. Eskiden sürekli alışveriş yaptığım ve sürekli elite üye olduğum bir alışveriş sitesiydi. Buradan aldığım ürünlerin çakma/sahte olması şüphesiyle iade ettiğim ürün sayısı artınca alışveriş yapmayı bıraktım. Şimdi beğendiğim bir şey olsa bile 9 liralık kargo ücreti vazgeçirmeye yetiyor. Teşekkürler trendyol, 9 liralık kargo ücreti olmasa alışveriş batağında sürünmeye devam ediyor olurdum.

23 mart 21:28

776. Sepete bir seyler ekliyorum ki "kargo ücreti butik adedine göre değişir" yazdı. Ne demek şimdi bu. İyice bozmuş uygulamadır.

23 mart 11:10

775. Son dönemde gerçekten ne aldıysam pişman olmaya başladım. Bünyesinde bulundurduğu dükkanlara dikkat etmesi lazım. Yoldan geçeni tutup satış yaptırıyorlarmış gibi. İstediğim her şey göründüğünden farklı geliyo veya direkt yanlış ürün yollanıyor. Son dönemde iyice sapıtıp bozdu benim adıma. Kargo desem zaten apayrı bir muhabbet 9 lira kargo mu olur elite üye olayım diyorum onda da 3 aylık harcamanı topluyo yapsana şunu yıllık sana neden öğrenci halimle 3 ayda 1000 lira vereyim. App i silip kendisine veda ediyorum. 

22 mart 18:40

774. sepette yaptığı indirimleri iade etmeniz durumunda ödediğiniz paradan kesinti yaparak paranızı iade eden şark kurnazı alışveriş sitesi. böyle bir uygulaması olduğunu açık açık yazmayarak kimler neler aldı ve büyük bir sıkıntı yaşıyor kimbilir. Şans eseri aldığım ürünler oldu ancak bu uygulamasına o kadar kızdım ki (burada açılmış bir soru başlığı sonucu araştırıp farkettim bu durumu) iade etmek için itiraz ediyorum. Tabii ki doğru düzgün bir cevap halen alamamış durumdayım. Çok akıllı sanıyorsunuz kendinizi trendyol yetkilileri ama ben bir daha o sitede 1 liraya altın satılsa bile girip bakmam örneğin. biz alıcıları adeta kandıran, madur edildiğim bir siteye neden tekrar güveneyim?

22 mart 15:34

773. Çok sık girerdim eskide, kargo ücreti makuldü. Hatta ilk siparişten sonra aynı gün ikinci siparişte de kargo ödemiyordun. Artık aklıma her geldiğinde 9 tl kargo ücretini de düşünüyorum, vermek enayi gibi hissettiriyor, 3 değil, 5 değil niye 9? Siteye girmekten bile vazgeçiyorum. Zaten fiyatları yükseltmeden asla indirim yapmıyorlar, indirim zamanı daha bile pahalı oluyor her şey. Sürekli alacağım şeyi takip etmekten bıktım. Bu his de bu siteyi kullanmaya artık elimin gitmemesinde bir neden. Aramız açıldı Trendyol.

21 mart 18:02

772. nerdeyse her şeyimi burdan almaya başladım son zamanlarda. hiç problem yaşamadım. ürünlerim de hep orjinal geldi. burda şikayetleri olan süslüleri görünce şaşırdım açıkçası.

21 mart 13:54

771. Çok sık alışveriş yapıyorum çünkü iade prosedürleri bana hiç sıkıntı çıkarmadı. Bebeğim olduğu için çıkıp mağaza dolaşıp kıyafet deneyecek durumum pek olmuyor. Son alışverişimde bana simple yüz yıkama jeli testerı göndermişler ama işin garip tarafı alışverişim kozmetik vs değil taç tan gelen tek kişilik yatak aleziydi :)

21 mart 04:17