sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (817)
 • medya (31)

817. sürekli influencer olduğunu iddia eden hanımlara reklam veren şirket.

artık kendileri de yaptıkları reklamla dalga geçiyorlar. geçen gün, şeyda erdoğan mizah amaçlı bir eşyasını (gizlinot: ne olduğunu unuttum) paylaştı yukarı kaldırın falan yazdı, diğer hikayesinde direkt bitmiş vs yazıp eğlendi.

melis ayça da bugün yukarı kaldırın dermişim falan dedi.

dün 23:16

816. Instagram reklamları, herkesinburadan giyiniyormuş giyip giyip storyleri Trendyol'a boğmasından artık nefret ettiğim alışveriş sitesi.

dün 17:49

815. Sahte parfüm şikayetlerini çok görmüştüm ama gözümü karartarak içinde 30 ml la vie est belle edp, küçük boy hypnose maskara ve la vie est belle vücut losyonu olan bir set almıştım. Bugün checkcosmeticten setin içindekileri kontrol ettim, herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Tekrar parfüm almayı düşünüyorum trendyoldan.

16 nisan 00:31

814. zaman öldürgeci.

15 nisan 13:41

813. trendyol reklamı veren kimsenin kendisine saygısı yoktur. bir insanın bir imazı, vizyonu vardır. özellikle "influencer" niye nitelendirdiğimiz kişilerin isimleri artık büyük küçük birer markadir, ve trendyol nasıl bu kadar reklam vererek kendinden nefret ettiriyorsa, bu reklamı verenler de bu markayla, aynı şekilde anılmayı hak ediyor gözümde. 3-5 kuruş için insan kendini nasıl rezil eder gerçekten şaşırıyorum, bu reklamı yapanlar da kesinlikle bu gelire "ihtiyaç" duymuyor. bir marka nasıl böyle bir strateji koyar kendine anlayamıyorum, nasıl böyle basit bir reklam kampanyası güdülebilir? artık insanlar reklamı öyle abartılar ki her yere serpiştirmeye başladılar, özellikle geçen gün duygu özaslanın kullandığı ürünün linki bitince, numarasını vermeden, kullanmadığı başka ürünleri linklemesi beni çıldırtma noktasına getirdi. gerçekten öneriyordun hani? kullanılmayan ürünleri nasıl öneriyorsun ve gercekten kullandigin urunun neden (nezaketen) numarasını bile vermiyorsun? çünkü sadece reklamdan degil, o linke tıklayıp ürün alan her kişi üzerinden de sen komisyon alarak para kazanmaya devam ediyorsun, ediyorlar. belki bu duygunun makyaj bloggeri olarak kazandığın ünü ve takipçilerin gözündeki güvenilirliğinini zedeleyebilir ama yine de yapar, olsun. gerekirse yanlış link vermişim demin bile diyebilir insanlar bunun için.

sevgili trendyol, yüzlerce insana yüzlerce bedava hediye gönderip, reklam için ödemeler yapacağına bu parayı çok daha verimli bir şekilde yönetebilirdin. kendi markasında tasarımlarını beğendiğim kıyafetler olsa da almayacağım. paylaşılan hiçbir linke dahil bağlanmayacağım. 

14 nisan 22:05

812. daha önce buradan hiçbir şey satın almadım. süslüsözlük beni buradan bir şey almaktan vazgeçirdi. teşekkürler süslü. umarım bunu yazdım diye sahte yazarlar türeyip markalarını, satmak istediği şeyleri övmeye kalkmazlar. burası böyle iyi.

13 nisan 01:06

811. Reklamları hepimizi sıktı zaten söylenmemiş pek bir şey yok bu konuda. Ben ürünlerin kalitesine yorum yapmak istiyorum. Evet milladaki mankenlerin aynısı değil fiziğim. Ama kıyafetleri de bu kadar farklı gösterecek bir fark yok bence arada. Manken kızımıza bakıyorum çok güzel, çok yakışmış. Ben giyiyorum, yok bir şeyler yanlış oluyor. Bir pantolon içime sinmişti. Yazlık bol pantolonlardan. Güzel güzel giydim birkaç defa. Sonra yıkadım tabii. Kumaşın adını bilmiyorum da yıkanınca küçülüyor da kururken çekiştirmek gerekiyor, o tür bir kumaştı. Ne kadar çekiştirdiysem olmadı. Yok olmuyor. Kaliteli değiller. Reklama harcadıkları parayı biraz daha kaliteye harcasalardı gerçekten hepimiz daha mutlu olabilirdik. Bir de eskiden sıkılınca siteyi açar biraz bakınır, bir şey almasam bile sıkıntım geçmiş olurdu. Artık o reklamlar yüzünden siteyi açmak dahi istemiyorum

13 nisan 01:00

810. markaların artık bu reklam olayını abarttıklarını düşünüyorum ve gerçekten bizi tüketim manyakları olarak görmeleri beni çılgına çeviriyor. sırf bir ünlü paylaştı diye kimse koşa koşa almıyor. bir kere, iki kere reklam verirsin olur ama inciğine cıncığına kadar reklam reklam reklam. çok kötü bir ajansla çalışıyorlar bu bir, ikincisi müşteri kaybı yaşıyorlar farkında değiller.

13 nisan 00:39

809. birkaç kez beni hayal kırıklığına uğratmış alışveriş sitesi. sürekli şans verdim kendisine ama artık sitesine dahi adım atmıyorum.

12 nisan 19:26

808. Kargo ücretindne dolayı kendilerine gıcık olsam da sezarın hakkı sezara demek lazım. Tedarik sistemleri mükemmel. 2 saat önce aldığım ürünün kargoya verilmesi ve yarın elimde olacak olması takdire şayandır.

12 nisan 13:05