yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1940)
  • medya (181)

  1940. kendilerinin de ne yaptığını bilmedikleri bir garip alışveriş sitesi. vakti zamanında bu siteye davetiye ile üye olunurdu. ilk üyelerindenim 2010 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam. bunun bana ne faydası oldu, hiç.

  neyse efendim ben bunlara kızıp kayıtlı kartlarımı sistemden silmiş, cüzdanı da deaktif hale getirmiştim. geçen gün öğlen saati bana 60 tl'ye 20 tl indirim yemek kuponu verdiler. bir yemek alayım dedim. ödeme sayfasında "ödeme bilgisi girilmedi" diyor kart bilgilerime bakıyorum doğru. kaç kart denedim olmadı.

  canlı destekten yazdım. o ona, o öbürüne paslayıp durdu. önce dediler ki "önce kartınızı kaydetmeniz gerekiyor."

  hesabım - kayıtlı kartlarım kısmından kaydedeceğim. O da ne? "sadece sipariş verdikten sonra kartınızı kaydedebilirsiniz." diyor bu defa.

  olaya bakar mısınız? sipariş veremiyorum kartım kayıtlı değil diye, kartım kaydolmuyor sipariş vermedim diye :)

  en son canlı destekten biri sizin hesabınızda teknik sorun olmuş düzeltilecek dedi ama ben yıldım denemedim sonrasında. hem kart kaydetmeye zorlamak nasıl bir saçmalıktır!

  amazon candır.

  7 aralık 02:14

  1939. Bugün sözlükte Trendyol'un son uygulamalarının çığırdan çıkmasından ötürü yazılmış bir ton serzeniş üzerine Trendyol'a şöyle bir göz atalım.

  Öncelikle bu sitenin bir kadın tarafından kurulması sonra bu sitenin dünyanın en büyük 10 firması arasına girmesi vs. feminist yanlarımızı çok okşadı. Bir Türk kadınının başarı hikayesini desteklemek, övmek, takdir etmek boynumuzun borcu. Başarılarını hem alkışlıyorum hem de ilham alıyorum.

  lakin ;

  Bu başarılarını biz vatandaşlara hizmet olsun diye gerçekleştirmedi. O bize hizmet getiren değil Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşinin en üst noktasını yani kendisini gerçekleştiren bir kadın.

  Ceo'muz 1981 tarihinde ABD'nin New York kentinde doğmuş. NYC doğumlu kızımız liseyi de hayallerinin ülkesi olan İtalya'da okumuş. New York Üniversitesi "Ekonomi" bölümünü birincilikle bitirdikten sonra "Harvard"da Master'a kabul edilmiş. Master sırasında, kendi işini kurma fikri ağır basınca Harvard'ı yarım bırakmış. Bakın burası çokomelli süslerim bugün dünyanın en zengin insanlarının bazılarının ortak paydası Harvard'ı yarım bırakmak sanırım :)) ekonomiyi birincilikle bitirmiş ve Harvard'ı yarım bırakmış bir insan bizim cebimizdeki parayı yağdan kıl çeker gibi alır tabii ki de :))) ayrıca tüm bu eğitimler üzerine uzak doğuda birçok ekonomik faaliyetlere katılmış deyim yerindeyse ekonominin kitabını yazmış. Tüm bu imkanlardan sonra Türkiye'ye dönen ve Bebek'teki yalısını satıp Trendyol'u kuran kızımızın sitesindeki satıcılardan en yüksek komisyonu aldığı için satıcıların alıcıları yolduğu yetmezmiş gibi bir de 2021 yılında yüzde 86'sı Çin merkezli alışveriş sitesi 'Alibaba' tarafından 1 milyar 78 milyon dolara satın alınmış.

  Yani ağzında altın kaşıkla doğmuş birinin CEO'su olduğu site sizin verdiğiniz ekonomik savaşı asla düşünmeyecek aksine hep sizden daha fazlasını isteyecek.

  7 aralık 00:25 1 saat önce

  1938. gerçek yüzlerini 8 yıl öncesinde gördüm. aldığım ayakkabı ilk giyinmeden sonra dağılınca ayakkabıyı gönderip değiştirmelerini veya para iadesi yapmalarını istemiştim. Yapıştırıp geri göndermişler. Ben gönderiyom onlar geri gönderiyor ben gönderiyorum onlar geri gönderiyor derken lanet olsun dedim. O gün bugündür hesabımı kapadığım gibi bir daha da sitelerini bile açmadım. tanım: ticaret ahlakından yoksun hak hukuk tanımayan paranıza çöktükten sonra naparsan yap diyen bir alışveriş sitesi.

  6 aralık 19:35


  1937. artık kendinden nefret ettirmiş alışveriş sitesidir. müşterileri keriz gibi görerek silkmeye çalışıyorlar resmen. yok elite üyeymiş oymuş buymuş. yıllardır elite üyeyim her sene daha da berbat hale getirip bir bir avantajlarını kaldırıyorlar. şimdi cüzdan olayını da kaldırdılar. ne kaldı? kıçıkırık bir kargo bedava mı? onda da 75 tl üzerine diyor. bu devirde 75 tl altına ne kaldı zaten allah aşkına?? bir de örnek veriyorum toplam 80 tl tutarında 2 ürün aldınız. 50 liralık olanı iade etmek istediğinizde kalan ürün 75 liranın altında diye kargo ücretini sizden kesiyor :D yollamasaydın kardeşim yırtık ürün o zaman? kusurlu ürün ise kesinlikle satıcıdan kesilmesi gerekiyor. saçma sapan işler. amazonun veya hepsiburadanın arayüzünü vs geliştirip acilen ürün yelpazesini geliştirip bunları piyasadan silmesi lazım.

  6 aralık 10:31

  1936. Alışveriş yapmayı çok seven biri olarak tek nefret ettiğim alışveriş sitesi. Ki bir şeylere nefret edecek kadar agresif bir insan da değilimdir. Burası alışveriş sitesi olmanın yanında toplumu sadece tüketime yönlendiren bir anlayışın kaynak noktası,  emek istismarcısı, fakirden alıp zengine veren çöp bir site. Arayüzü harika bir tek ona bir şey diyemem. Fakat geri kalan her şey hakkaten çöp. Değişim yok, kargo ücretleri fahiş oranda, alışveriş konusunda fikir yardımından başka her şeye benzeyen saçma uygulamalar.. bir ürün beğendiysem burayı genelde yorumlara fotoğraflara bakmak için kullanırdım şimdi ona da bakmıyorum. Adamlar dalga geçer gibi kahve falı atmış, ayağını çekmiş atmış, türlü iğrençliklerde ürünle alakasız fotoğraf. Bir diğer güruh instagram reklamı için soyunup fotoğraf paylaşıyor yoruma hesap adını yazıyor. Alışveriş yapma, seni ilgilendirmiyor diyenler olacaktır. Gayet de ilgilendiriyor. Toplumda yozlaşmaya sebep olan bir şeyi eleştirme halkını kendimde gönül rahatlığıyla bulabiliyorum. Sadece kıyafetlerden ibaretmişiz gibi bir dünya yaratıldı ve içi bombomboşş insanların sonu gelmeyen kombin linkleri, tüketim çılgınlığı rahatsız edici. Trendyolun da gerek dolap gerekse trendyol üzerinden bu açgözlülüğe en büyük çanak tutan yer olduğunu düşünüyorum. Kapansa zerre üzülmeyeceğim site. 

  6 aralık 10:08

  1935. Çok matah birşeymiş elite üyelik ondan bu kadar zorluyorlar kazanmayı desek o da değil. Ortada öyle bir avantaj yok. Kargo parasından kurtulmak (ki yine alt limit var) ya da arada bir 2.milla ürünü alınca indirim almak bu kadar zulüm olmamalı. Her ürün için resim yorum istiyorlar. Nasıl bir ürün diye yorumlara bakıyorsun bir tane işe yarar şey yok. Yorumlar çöplüğe dönmüş durumda millet sırf puan kazanabilmek için abuk abuk resimler yüklüyor. Öyle başa böyle tıraş. Sistemi kolaylaştırmazlarsa insanı soğutmaya devam edecekler. rakip alışveriş sitelerinin atağına bakar bu iş.

  6 aralık 03:35 6 aralık 03:36

  1934. artık elite üye olmak için deli gibi yorum yazıp foto filan yüklemek de gerekiyor. puan düşürme güncellemesini de geriye doğru yapmaları anlamsız. madem güncelleme 1 aralıktan itibaren geçerli o zaman puanları da öyle o tarihten itibaren hesaplamaları gerekiyordu. tutar olarak harcama limitine takılmıyorum ancak sürekli ödevler verilmesi filan oldukça çocuk işi. açıkçası elitliğim de düştükten sonra aslında harcamalarım da azalır. yani teknik olarak kendileri kaybederler ben kazanırım. mesele kargoysa alacaklarımı firmaların kendi sitelerinden alırım.zaten dermo kozmetiğimi dermoeczanemden alıyorum. büyük indirim zamanları da kargo limitleri alta düşüyor. yalandan çekmiş olmak için çektiğim fotoğrafı yükleyip teşekkürler filan yazıp geçiyorum madem istedikleri buysa. çok kafaya takarsam da elit arkadaşlarıma liste atıp yine kargo bedava alırım. onlar elit olmaya devam eder ben de beleş kargodan yararlanırım. yani çözüm yolu çok sevgili trenyol. Not: bir 4-5 ay daha elitim bu arada. 

  6 aralık 01:37


  1933. 2018den beri aralıksız elite üyeyim ve ben hiçbir faydasını görmedim açıkçası. kargo bedavayı da zahmet olmasın diye eklemişler bence. ekstra para kazanmak yok, cüzdan sistemi kalkmış. elite olmak için efor sarf etmek manasız.

  puanları düşürmelerinin sebebi herkes market, yemek sipariş ettiği için kolay elite üye olabildiğinden zorlaştırmışlar sanırım. hiçbir avantaj sağlamıyor, bu kadar sıkmaları manasız.

  6 aralık 01:36

  1932. puanımı takip etmediğim için kaçtan kaça düştüğünden emin değilim ama üstteki girdileri yazan herkes trendyol asistandan şikayetlerini iletmeli bence, puan sistemi güncellendiyse yeni kazanılan puanlar yeni sisteme göre kazanılır, eskilerin yarısına düşmesi ne demek? belki o puanı kazanmak için başka yerden vereceği yemek siparişini trendyoldan veren oldu, yaptıkları şeyin adı dolandırıcılık.

  6 aralık 01:26

  1931. Üstteki süslülerin bahsettiği şeyi ben de yaşadım. Elit üye olmaya uğraşıyorum. Puan hariç tüm diğer kriterleri sağlıyordum. Ama puanda bayağı geriyim. 850 puan gibi bir puanım kalmışken bir anda 1 aralıkta gelen ne idüğü belirsiz puan güncellemesi ile 1200'e geri düştü toplamam gereken puan. Hiç elit üye olamayacağım galiba.

  6 aralık 01:14