yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1938)
  • medya (176)

  1938. tam nedir ne değildir çözemedim ancak izlediğim tiktok ve youtube videolarından anladığım trendyol'un influencer/link verme komisyonlarında aşağı yönlü bir revizasyona gittiği yönünde. Bu sebeple de "bazı influencerlar" artık trendyol linki vermeyi tercih etmiyormuş, hatta 'sıkıldım, artık tiktoktayım' diyormuş. Konuya enine boyuna hakim olan birileri açıklasa, biz de şu meselenin hedef kitlesi konumunda olduğumuzdan arka planını öğrenebilsek. 

  son 2 ayda harcamalarımı kendi eskime göre yüzde 90 civarında kıstığım için, trendyoldan son 2 ayda sipariş sayım sadece bir. (3-4 tane yemek siparişi ve 1 market hariç) Bunu bir kenara bırakırsam, favoriler kısmının işlev görmede yetersiz kaldığını düşünüyorum. Fiyatlar sürekli arttığı için fiyatı düşenler listesine her ay daha az ürün girmeye başladı çünkü fiyat düşmesini hesaplarken ilk eklediğin fiyatı kerteriz alıyor. favoriler listesi de zaman içinde şiştiği için favorilerin içinde indirime girmiş olanları bulmak zor oluyor. ayrıca favoriler listem de bir hayat bulamamış arzular mezarlığına dönmüş. ara ara denk geldikçe alakasız şeyleri siliyorum. koleksiyon alanında liste yapma imkanı var da, meeh kim fav yaparken listeye atar ki?

  bugün 19:19

  1937. İçlerinde ticari ahlak olmayan satıcıları barındıran platform.

  Sevgili süslülerim bacak kısmı korseli karnı hamileler için uygun tayt aldım. Geldi yazan amrkadan farklı bacak kısmıda toparlayıcı değil tuhafiye malı incecik bir şey. Yorumda bunu yazdım benim gibi yazanlar olduğunu da gördüm. İade yaptım ancak satışa uygun olmayan ürün diye geri geldi. Oysaki kendi kabına koymuştum. Müşteri hizmetlerine yazdım fotoğraf istediler yardımcı olacaklarını ilettiler ancak gelen cevap şu;

  üzerinde lekeler olması ve tekrar satışa uygun olmaması'' sebebiyle tedarikçi firmamız tarafından kabul edilmemiştir. Konu hakkında farklı bir işlem sağlanamayacağını üzülerek belirtmek isteriz.

  Yahu siz kafayı yemişsiniz gerçekten ne lekesi eşimle biz mi körüz böyle saçmalık görmedim 200 tl çöp oldu.

  21 mart 13:28

  1936. Artık yorumlara eklenen fotoğraflara bir denetleme mekanizması geliştirmesini bekliyorum. İşime yarayacak fotoğraf bulana kadar 200 tane fotoğraf geçmek zorunda kalıyorum. Çoğu zaten satış sayfasındaki mankenin fotoğrafını veya karanlık ekran fotoğrafı çekip koyuyor sırf puan kazanmak için. Buna bir denetim getirilmesi şart. Mesela kapatıcı almış elinde tutup fotoğrafını çekiyor, ne anlamı var bu fotoğrafın rengini, swatchını falan göstermedikten sonra?

  21 mart 13:12


  1935. (link: https://www.suslusozluk.com/elca-kozmetik?i=1321546 burada) bahsettiğim şikayete dair cevap maili geldi ve yetkili distribütörden tedarik edildiği ve gerekli belgelerin kontrollerin sağlandığı yazıyor. ama "senin üts'de kaydın yok ki, üts'de kaydın yok, beni çıldırtmak mı istiyorsun üts'de kaydın yok." diyemedim tabii.

  bilmiyorum altan, bilemiyorum.

  ekleme: uzun araştırmalarım neticesinde barkodu direkt okuttuğumda çıkmazken, kodu 773'le başlayacak şekilde manuel girdiğimde kayıtlı olduğunu farkettim. benim gibi barkod okutup da çıkmayan varsa bilginize.

  16 mart 20:11 19 mart 18:36

  1934. Buradan deprem yardımı yapılabileceğini süslülerin sayesinde az önce öğrendim. Açıkçası kadınların çok çileli zamanlardan geçtiklerini düşünerek ped, iç çamaşırı ve bölgedeki olumsuz hijyen koşullarını düşünerek ıslak tuvalet kağıdı gönderdim bütçemin elverdiğince. Yardım ürünleri için "öncelikli ihtiyaç" olduğunu da ayrıca belirttikleri bir kategori açmışlar. Hem gıda, hem de temel ihtiyaçlardan oluşan ürünler var. Aldığınız ürün kargo ücreti olmaksızın Afad'a teslim ediliyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyormuş. Yardım etmek isteyenler için isabetli bir alternatif olmuş.

  17 şubat 10:47

  1933. deprem bölgesindeki kadınlarımıza hijyenik ped yardımı yapmak için sildiğim uygulamasını geri indirdim.

  fiziksel olarak evde stokladıklarımı önceden bağışlamıştım. buna ek olarak marketten alıp yardım toplama alanına teslim etmek beni zorlayacaktı çünkü hem ped bulmam (gerçekten marketlerde bırakmamışlar), hem de almak istediğim miktarı yardım merkezine taşımam mümkün olmadığı için sitedeki "destek ol" kısmından "hijyen ürünleri"ni seçerek birkaç büyük ped paketi satın aldım. sizleri de gücünüz yettiği kadar yardımda bulunmaya davet ediyorum tekrardan.

  12 şubat 15:26

  1932. Deprem bölgesi için dijital yardım kartları satışı sunuyor. 

  Yardımı nereye nasıl ulaştıracağını bilemeyen ama yardım etmek isteyen herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir uygulama ortaya koydukları için kendilerini tebrik ediyorum. 

  Birçok yardım kuruluşunun yardım kartları mevcut. Dilediğiniz tutarda kart satın alıp adres girmek gerekmeksizin sipariş oluşturabilirsiniz. Kartları satın aldığınız an teslim edilmiş olarak gözüküyor. 

  Gücümün yettiğince yardım etmeye çalıştım, bölgede sokakta kalmış hayvanların yaralarına merhem olmak için haytap ve haçikonun kartlarından da alım yaptım. Belki bilmeyen vardır diyerek buraya da yazıyorum.

  Herkese çok geçmiş olsun, yakınlarını kaybeden herkesin başı sağolsun.

  11 şubat 16:30


  1931. deprem yardımlaşma seferberliği yapan alışveriş sitelerinden biridir. ihtiyaçları satın alıp gönderebilirsiniz. (link: https://www.trendyol.com/sr?cid=619322 tık tık).

  7 şubat 17:12

  1930. ÜRünü iyi yorumlamak&fotoğraflamak teşvik edilmediği için ve yüklenen fotoğraflar kontrole tabi olmadığı için insanlar oldukça dandirik fotoğraflar yüklüyorlar. Ayrıca insanlara puan toplamak için de hedef verdikleri için insanlar zaman harcamıyor ve çekiyor yüklüyor ve geçiyor. bu anlamda bakınca bunu nasıl yargılayabilirsiniz ki? 

  Trendyol'da elite üyeyim. harcamalarımdan ve gel al noktası siparişlerimden kazandığım puanlar vesilesiyle hedefim tutuyor ve ürün yorumlamıyorum. gel al noktasından artık puan kazanılmayacak ve ben de elitliğimi korumak için yorum girmek zorunda kalacağım. tek tek bunlarla mı uğraşayım mesela? elbetteki sadece puan kazanmak için hızlı geldi, memnun kaldım deyip yalandan foto yükleyip geçeceğim. 

  çok sevdiğim bir influencer önermediyse veya çok beğendiğim bir ürün değilse veya türkiye'den çekilmesini istemediğim bir marka değilse aldığım tüm ürünlere müthiş nitelikli fotoğraflar ve ürün yorumları girmeyi hiç düşünmüyorum. görüşlerim olumsuz ise de ben yandım siz de yanmayın der nitelikli foto ve yorum girerim. (mesela bir mağaza etiketsiz kullanılmış, yıkanmış ve yumoşlanmış ürün yolladı veya başka bir mağaza skt geçmiş krem yolladı. bunlarla elbet yorumlarda hesaplaşacağız - ikisinde de iade aldım)  

  bana da versinler hediye çeki, versinler karşılığını; ben de ürünü evir çevir çekeyim, deneyim içeren de yorum gireyim. zaten çok çok nadir arada 5 TL çek veriyorlar, onun için de çok sağolun ya. ben influencer mıyım markalara ürün sattırayım ve bunun için zaman ayırayım? benim zamanım kıymetli değil mi?  

  not: hariç tuttuğum bir konu var o da plus size giysiler. o alanda bir kadın dayanışması olduğunu hissettiğim için ıncık cıncık yazıyorum. (boy-kilo-beden-kumaş kalitesi-dikiş-kalıp) 

  2 şubat 05:46 2 şubat 06:37

  1929. Her şeyi anlıyorum, ürün alan insanlar neden yorum kısmına fotoğraf olarak ürünün trendyoldaki görselini ekliyorlar anlamıyorum. 

  Neden? Ablacım ben zaten görebiliyorum ürünün bu fotoğrafını. 

  Sinir oluyorum ya. Ürüne bakıyorum, yorumlarda 6-7 fotoğraf görünüyor. Bir açıyorum ürünün trendyol fotoğrafları.  

  İmdaaat.

  1 şubat 22:44