yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

  50. Delik fobisi. Düşman götüne bi şey.

   Sünger lotus bilmem ne beni çok etkilemiyor ama özellikle deri üzerindeki delikler (gizlinot: İnsanlık yapıp görsel koymuyorum ama googleda var ) ve içi dolu pıtırcıklar (gizlinot: Yeni saç ektiren heriflerin kafası gibi) beni resmen hayattan koparıyor. Bütün vücudum aynı anda hem uyuşup hem de deli gibi kaşınıyo, nefes alamıyorum ve o delikli ya da pıtırcıklı şeyi tırnaklarımla kazıyıp yok etmek istiyorum. Gözlerim kararmaya başladı çok kötüyüm şu an

  6 nisan 11:15

  49. Çocukluğumda su çiçeği geçirdiğimde kendimden iğrenerek farkettiğim, çok uzun yıllardır varlığından haberdar olduğum fobim. Fobin bu mu şimdi diye gösterilen bir fotoğraf bütün günümü mahvedebiliyor, saatlerce midem bulanıyor istifra isteğim oluyor tüylerim diken diken oluyor, bayılacak gibi oluyorum ve o görüntü inatla aklımdan gitmiyor. Genellikle görmeye alışkın olduğum görüntülerde çilek, petek balı gibi, bu sorunu yaşamıyorum. ama cilt ve doğayla alakalı bir görüntüden gerçekten çok kötü etkileniyorum. topluluk halinde olan şeylerde de aynı tepkileri veriyorum bilmiyorum bu farklı bir fobi mi ama ben bağdaştırıyorum. toplu halde bir karınca sürüsü görmek bende aynı etkileri yaratıyor.

  1 mart 2019 20:42

  48. İlk olarak biyoloji dersinde fark etmiştim. Hangi bitkiydi hatırlayamıyorum içi delikli delikli pütürcüklü. Şuan anlatırken bile içim bi garip oluyor. Asla ama asla buna dayanamıyorum. Yani nasıl anlatacağımı gerçekten bilmiyorum. Fobisi olanlar beni çok iyi anlar.

  17 ağustos 2018 18:37


  47. Onedio her 3 ayda bir sağolsun en güzide görsellerle hatırlatır.Bu bir rahatsızlık ve bunun üzerinden bile popülerlik kasmaları sadistlikten başka bir şey değil. iğrenç bir his,tarif etmesi zor.vücut karıncalanması,yutkunma,öğürme,kusma isteği.bir de şu yeni moda gelin buketlerine koydukları o delikli kuru çiçeğimsi şey yok mu gördüğüm yerde parçalamak istiyorum.yaz geliyor ve o buketleri gördükçe sosyal medyadan o düğün fotoğraflarını gizliyorum.onu neden niçin kullanırlar ya iğrenç bir görüntüsü var estetik değil çiçek desen değil.Ey gelin adayları lütfen diyorum bak çıkarın o delikli şeyi buketinizden emin olun kimse beğenmeyecek.

  9 mayıs 2018 22:27 28 eylül 2018 15:44

  46. Geçenlerde bir arkadaşımın, bende tripofobi var, demesiyle öğrendiğim fobi. O ne dedim anlattı ama tam anlamadım. Dur bir google’a yazayım dememle bende de olduğunu keşfettiğim fobi oldu. Telefon elimde nefesim kesildi, çığlık atıp kıyafetimi parçalayasım geldi. 

  İlk andaki etkisi geçtikten sonra göz ucuyla tekrar bakmaya çalışa çalışa, şu anda biraz daha bakabilir durumdayım. Ama bakarken resmen karnımı kasıp, bunlar gerçek değil diye içimden tekrarlıyorum. O da zaten yarım dakika sürmeden kapatıyorum. 

  Yalnız ne manyak insanlar var ya, işsiz işsiz uğraşıp fotoşop yapmışlar, kedinin suratına yerleştirmişlerdi ya deli midirler nedir, sadistlik resmen!

  9 mayıs 2018 18:20

  45. desensitize olmak yani artık etkilenmemenin tek çözümü inadına bakmak. gözlerinizi kaçırmamak ve google görsellerdeki hemen hemen hepsinin photoshop olduğunu unutmamak. bende o derece ileri boyuttaydı ki tırnaklarımı geçirip parça pinçik etmek istiyordum o şeyleri, şimdi google görsellere rahatça yazıp bakabiliyorum ahahaha, gülmedim capsi gibi bakıyorum hepsine. üstüne üstüne gidin, bu tiksinme hissinin olmadığı kişi neredeyse yoktur. yılan balığınin ağzını ve bir bitkinin şeklini her şeye monte edip duruyorlar. her korkuda olduğu gibi üstüne gitmek lazım.

  12 ocak 2018 22:24

  44. bende olduğunu yeni keşfettiğim fobi. korku diyemem ama aşırı rahatsızlık veren görüntülerle karşılaştım bu zamana kadar ve bunun bir ismi olduğunu bilmiyordum. sabun köpüğü gibi şeyler temizlik algısı yarattığından belki de rahatsız etmiyor ama ayçiçeğinden bile rahatsız oluyorum. seneler önce internette memesinde delikler olan bir kadın görmüştüm hala aklımda ıyyyyk

  12 ocak 2018 13:22


  43. Nolur bi tedavisi olsun bunun ya.Gördüğüm yerde fıttırcak gibi oluyorum.Beynimin sağ tarafı karıncalaniyor ve hissetiğim seyler çok değişik tarif edemiyorum tiksinti gibi.

  edit:Kahvaltıda petek petek hiç bozulmamış bali görünce ve peteklerin içi boş kısmını gördüm ayy ben gidiyorum.

  17 şubat 2017 20:46 13 ocak 2018 20:30

  42. bir çeşit sosyal deneydir.

  şu yazıyı okumanızı öneririm. (link: https://eksisozluk.com/entry/54370187 insan algısı yönlendirilebilir)

  ayrıca (link: https://eksisozluk.com/entry/49151551 görsel hafızanıza zarar veriyorsunuz)

  24 aralık 2016 22:15

  41. Ayyy adını duyunca bile tüylerim diken diken oluyor .Beynimde tarif edemediğim garipkik hissediyorum .Çocukluktan gelme bişey diye düşünüyorum ama tedavisi falan yokmuş galiba .bazen günlük hayati mahvedebiliyor .

  16 aralık 2016 22:57

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar