yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  25. bu başlığa yazdığım son girdiden beri hayatında pek çok değişiklik gerçekleşmiş youtuber.

  öncelikle youtube'a video çekmeyi bıraktı. kendini iyi hissettiğinde döneceğini söylüyor, ev turu falan çekecek sanırım. bence en doğrusunu yaptı çünkü şu pandemi sürecinde ne bizde youtube-youtuber izleyecek kafa-enerji kaldı (gizlinot: geçen sene her pazar bu tayfayı izleyen ben videoların sonunu getiremiyordum artık) ne de onlarda üretecek içerik.

  dün doğum günüydü (gizlinot: hatta umut gilmore girls'in jenerik şarkısıyla kutlamış doğum gününü). paylaştığı storylerde her şeyini paylaştığı için bunu saklamayacağını, kendisine depresyon teşhisi konduğunu ve ilaç tedavisine başlayacağını söylemiş.

  süslü sözlük magazin servisi sundu.

  21 kasım 02:37

  24. Sanırım kendisi hem instagram'dan hem de youtube'dan düzenli takip ettiğim nadir youtuber'lardan... o yüzden gereksiz eleştirilerimle birlikte bazı konulara takip ettiğim kadarıyla açıklık getirmeliyim.

  Influencer'ları yorumluyorum videosu ile ilgili olarak söylemek istediğim bazı şeyler var; Mesela (gbkz: başak kablan) ve (gbkz: duygu özaslan) hakkında daha önceki videolarında yorum yaptığı için tekrar bu konulara girmeyi gereksiz bulduğunu düşünüyorum. Hatta duygu özaslan'ın gündem sevme çabasını desteklememek için bile inadına bahsetmemiş olabilir gibi geliyor.

  Bir süslü "(gbkz: damla altun)'la paylaşacak çok şeyimiz olmaz ama günün sonunda pozitif ayrılırız" lafı yüzünden tuğba'yı kendini dolu sanmakla suçlamış. Öncelikle buradan bunu çıkartıyorsanız, damla'nın boş olduğunu kabul etmişsiniz demektir. Ki bence damla altun bu konuda beni en çok şaşırtan, en hayal kırıklığına uğratan youtuber olmasına rağmen bu cümleyi duyduğumda gerçekten farklı zevkleri olduğunu, hayatta ortak ilgi alanları olmadığını kastettiğini düşündüm. Kültür farkına vurmadım. Ayrıca arkadaşlarıyla birlikteyken "dolu" görünmesi için nasıl bir aktivite içinde olması gerekir? Oturup aralarındaki siyasi veya felsefi sohbetleri mi videoya alsınlar? Yoksa bir araya gelip gelip kitap mı okusunlar tek başlarına? Eminim oldukça niş bir sürü youtuber vardır tuğba'dan çok daha dolu. Ama kesinlikle lifestyle vloggerlar arasında o ve ecmel nispeten daha fazla kitap okuyan insanlar. Konuşması ve kendini ifade ediş biçimi bile okuduğunu gösteriyor. Bu kadar yargısız infaz yapmayın yahu. Siz kendinizi tuvba'ya göre çok daha "dolu" görebiliyor olabilirsiniz, orası ayrı bir konu ama damla altun'la da karşılaştırmayın yani. Damla tweetleriyle kadın düşmanlığı yapan ve daha da kötüsü bunun asla farkında olmayan biri. Ama bu durumun tuğba'yı, kendi videolarından birinde bahsettiği kırmızı çizgilerinden birisi olmasına rağmen, rahatsız etmiyor oluşu üzücü.

  Bunun dışında, mevzubahis videoda dodo'yla (ve tabii ki damla altun'la) ilgili yorumlarına katılmıyorum.

  hiç eğitimli, entelektüel ve gerçekten ofansif bir mizah anlayışı olan insan görmeyen sosyal medya kullanıcısı, dr. Dodo'ya, o istemeden, bilirkişi ünvanını ekledi aslında. Kendisi hiçbir zaman ben bir bilirkişiyim demedi. pek de sözünü sakınmadığı ve hayatında hiç görmediği takipçisini seviyormuş gibi yaparak gereksiz samimiyetlere girmediği için, insanlar -ki bence buna tuğba da dahil- iki kitap okudu diye kendini bir şey sanan biri olduğuna, tüm bu yukarıdan bakan tavrının bu "bilirkişiliği" sahiplenmesinden kaynaklandığına kanaat getirdi.

  Not: bu arada sarkastik olmak ofansif mizah yapmak anlamına gelmez. O yüzden tuğba ve arkadaşları, çok üzgünüm ama siz ofansif mizah yapmıyorsunuz

  15 ekim 04:02 15 ekim 04:05

  23. Youtuberları yorumladığı videonun samimi olduğunu düşünüyorum. Özellikle influencer güruhunun birbiri hakkında konuşmaması ve hep çok iyi arkadaş olması konusu hakkında söyledikleri güzel. Seviyorum ben tuğbayı bence samimi ve güzel düşünceleri olan bir kız. Özellikle tuğbayı ve yakın arkdaşları ecmelle mösyö tahayı takio edenler çok ama çok büyük bir çoğunluğu ergenler. Bu sebeple onlara iyi düşünceler aktarabildiğini ve güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Tatlı biri. Lakin yukarıda bahsi geçen videoda kankisi mösyö taha aracılığı ile tanışma ihtimali olan tek ünlü youtuber duygu özaslan hakkında sessiz kalması gözlerden kaçmadı. Hadi bakalım...

  28 eylül 20:33


  22. youtuberleri yorumladığı videoyu izledim, maalesef bana hiç özgün ve cesur gelmedi. yine tüm söyledikleri eninde sonunda herkesin bildiği süzlü sözlük, twitter, video veya insta postların altında yer alan yorumların kopyala yapıştır şeklinde aktarılmasından ibaret.. ve çoğunlukla da çok sığ. yorum yaptığı çoğu kişinin tam olarak takipcisi bile değil, doğru düzgün yorum yapacak kadar izlememiş bile.

  28 eylül 11:13

  21. Yorumlarının çoğunu süslü sözlükten çalmış bir de hala "ilk süslüden değil sizden duymak isterim ehehehhe" demiş. Burada kendisinin aktif hesabının olduğuna eminim ama kanıtlayamam. Soru cevaptaki toksik insanlardan olma ihtimali bile yüksek. :d

  Damla altun hakkında "otursam sohbet edecek konum çok olmaz ama pozitif enerjiyle ayrılırım" demiş. Tuvbanın kendini bu kadar dolu görmesi beni güldürdü :d yani altı üstü arkadaşlarınla oturup akşamları kutu oyunları oynuyorsun. Oynarken memleketi kurtarmak ya da atomu parçalamak hakkında konuştuklarını zannetmiyorum. 

  Dr. Dodo ve hailey eylül hakkında dediklerinde son derece haklı ama. Dodo hakkında dediklerine güldüm bayağı hatta :d 

  27 eylül 22:15 27 eylül 22:17

  20. Berkcan hakkında söylediklerine o kadar katılıyorum ki, aynı şeyleri ben de düşünüyodum. Onun dışında son videosunu sevdim jdjsj

  27 eylül 21:26

  19. Aşırı boş insan.Dizi film izlemek ve iskambil oynamak dışında hiçbir hayat amacı yok.

  27 eylül 20:28


  18. bugünkü videosunu (influencerları yorumluyorum) lüzumsuz bulduğum youtuber. geçen haftalarda attığı dizi videosu için de aynı şeyleri düşünüyordum ama en azından o videonun da bir amacı vardı. Mesela cansu akın için sıkıcı demiş, o açıdan bakacak olursak hiçbir youtuber ne yapmış diye merak etmiyorum. evrenin sırrını vermelerini beklemiyorum elbette ama geçen yıl daha eğlenceli videoları oluyordu, karantina dönemi youtuberlarımızı da vurdu. Artık hiç izleyesim gelmiyor. (gizlinot: Tatil vlogu bile çok sıkıcıydı. Artık çok üstten hitap ediyorlarmış gibi geliyor.)

  yeri değil ama ayrı bir girdi yazmak istemedim, aynı şeyleri ecmel için de düşünüyorum. ajanda almış, iyi hoş güle güle kullansın da, neden 11 dakika bir alışveriş-tanıtım videosunu izleyelim ki.

  Alışveriş videosu çekmediği zamanlarda insana bir şeyler katan ve keyifle izlenebilen bir mösyö taha kaldı.

  27 eylül 20:00

  17. influencerları yorumluyorum videosundan geldim, ben de tuvbayı yorumlayayım. öncelikle sıkı bir süslü sözlük akış takipçisi olarak son videosunun belli bir kısmına kadarki influencer yorumlarında burada yazılanları okuduğunu anladım. kendisi de zaten ceren ceylanı yorumlarken buradan okuduğunu dile getirdi. çoğu influencer için ben takip etmiyorum ama çok üzerine gidiyorlar, böyle böyle diyorlar cümlelerindeki 3. çoğul şahıs zamiri süslü sözlük kızlarının yerini tutmaktaydı. e madem takip etmiyorsun neden ondan bundan duyduğun şeyleri söyleyerek birilerini eleştiriyorsun? bu video haricinde yorumlamam gerekirse gürültülü arkadaş grubundan bedo, ahmet ve ilayda'nın kendi aralarındaki eğlencesi oldukça doğalken başta taha olmak üzere tuvba ve ecmel onlara uyum sağlamak için ekstra uğraşıyor bence. bazı espriler ve hareketler üzerlerinde çiğ duruyor. yine de aralarından en çok ecmeli seviyorum. gürültülü arkadaş grubu haricinde videolarında kendine has bir üslubu var ve sevgilisiyle de çok tatlılar. 

  27 eylül 19:36

  16. normalde takip etmem, burada görünce son videosunu izledim. takdir mi ediyorum şaşırıyor muyum bilmiyorum şu an (gizlinot: swh) birileri hakkında hafif kötü bir şey söyleyip "ama olsun çok iyi bir insandır" diye çevirecek herhalde diye izledim, ama gayet gerçek fikirlerini söylemiş -en azından çoğu için-. diğer neredeyse tüm influencer'lar birbirinin aşkosu olarak takıldığı için bu video hoşuma gitti gerçekten.

  27 eylül 15:50