yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. valla öyle mavinin reklamındaki gibi bir şey aklınıza gelirse böyle bir başlık gördüğünüzde, değil süslüler. zar zor yetişmeye çalıştığınız uçak kaçtığında bir çöküntü, bir hüzün. ardından bir yere yetişilecekse telefon etmeler, haber vermeler. oldukça hüzün dolu dakikalar ama büyütülmemesi gereken bir durum, mavininde bunu konu almasına anlam verememiştim, fikri olan varsa yeşillendirsin süslüler.

  14 mayıs 2016 22:23

  2. En çılgını için (bkz: 9/11)

  Sen uçağı kaçır, yetmesin gökdelene sapla.

  14 mayıs 2016 22:26

  3. mavi reklamındakiler kadar zengin olsam bana da koymazdı diye düşündüğümdür.

  14 mayıs 2016 23:30


  4. Başıma Şubat ayında geldi. Tamamen erkek arkadaşıma atıyorum suçu :) Portekiz'e gitmiştik, 3 bileti benim hesabımdan aldık, 1 tanesini ise onun. Giderken iki uçak dönerken de iki. Neyse ben check in yapıp, benim emaile gelen uçuşların boarding pass larının çıktısını aldım.

  Neyse porto'dan Brüksel'e uçacağız, uçuşumuz bir gün sonra, o checkin yapmış ama çıktı almamış. Bana dediki yarın saat 2 civarı uçak, neyse ben umursamadım çok. Sabah oldu 9da uyandık. Dediki bir bakalım saat kaçta tam olarak uçak, ona göre hava alanına gideriz. Oturduk yatakta ve emailini açmasıyla uçuşun saat sabah 8 de olduğunu gördük, çoktaaaaan kaçmış yani, onu kaçırınca akşam olan Brüksel uçuşunu da kaçırdık :( ertesi gün işe gitmemiz gerektiğinden 3 kat pahalıya 2 bilet daha aldık.

  14 mayıs 2016 23:36

  5. Uçuş saatini kaçırmak ya da farklı bi şekilde açılsaydı keşke dediğim başlık.

  Her görüşümde bildiğin uçağı kaçırmak olarak anlıyorum , yaw kim kaçırmış , ne olmuş , yine mi teröristler falan derken sakinleşiyorum.

  Biraz önce portekizli girdiyi okumaya başlarken nası yani , ay süslü de mi uçağı kaçırmış şoku yaşadım ahsjskaslle

  15 mayıs 2016 09:53

  6. aktarma yaptığınız uçuşun geç inmesinden dolayı,sizi varış noktasına götürecek asıl uçuşu kaçırmaktır..hem de uçağınız hala apronda,ekranda ''boarding'' ibaresi yanıp sönerken..

  daha 1 saatten az süredir bulunduğunuz,hiç bilmediğiniz bir ülkede gözünüzün önünde duran uçağa check-in kapandığı için binemeyip bakakalmak, insanda fiziksel bir acı da yaratıyormuş,mavi ekran kısmını geçtim ben bizzat o acıyı hissettim.Sonrasında gelen ee şimdi ne olcakla,diğer ilk uçuşun 16 saat sonra olması ve 3-4 katı para bayılıp o bileti alıp,son kalan parayla da en dandik hostele bile gidemeyecek olmanın hüznüyle oracıkta bir köşede kendinize bir yaşam alanı yaratıp,16 saatlik bir hayatı sorgulama süresine girersiniz.O ilk defa sadece aktarma için geldiğiniz ülke gözünüzde bir ''abroud'' dan ziyade acımasız bir yere dönüşür. 

  kamu spotu : ayrı ayrı biletler alıp,kendimiz aktarma yapmaya çalışmamalıyız,kendinden aktarmalı uçuşlar satın almalıyız.

  30 mayıs 2019 23:16 30 mayıs 2019 23:19

  7. Son anda yetişirsin kaçırırsın anlarım ama sigara içeyim son bi binmeden (gizlinot: Ne? Deli) diye kaçırmak olur mu ya hu :( Bir de yana yakıla valizimi aramıştım, oraya gidiyorum valiziniz gitmiş öbür tarafa gidiyorum mümkün değil gitmez siz uçağa binmediyseniz diyorlar. Evet siz uçağa binmezseniz valizinizde gitmiyormuş süslüler dip not geçeyim.

  31 mayıs 2019 09:57


  8. Normalde beklemekten nefret eden bir insanım. Bir kongre için ankaradan erzuruma gidecektim.uçuş cuma aksamıydı,ben her zamanki havaalanına gitme rutinimde yola çıktım ama trafik vardı ve uçağın kalkmasına 20 dakika kala havalimanındaydım.Haliyle uçağa alınmadım tabi,para iadem de gerçekleşmedi.Benimle beraber uçağı kaçıran bir adam ortalığı ayağa kaldırdı,tabiki birşey değişmedi.O günden sonra akıllandım.Şımarıklık yapmıyorum,erken çıkıyorum.Belki de aklıllanmam için böyle birşey yasamam gerekiyordu.

  31 mayıs 2019 13:05

  9. 2 sene önce tek başına antalyaya tatile giderken başıma gelen tahlihsiz olay. Birde vıp araçla havaalanından alınıp otele bırakılacaktım. 

  Neyse efenim olay şöyle gelişti; uçağım sabah 10’da ve evim atatürk havalimanına 40 dakikalık mesafede. Sabah 8’de evden çıktım fakat acayip trafik var. Metrobüse bineyim sefaköyde iner taksiye binerim demiştim. Gerçekleştirdim de fakat unuttuğum ayrıntı 20 dakika sefaköyde taksi bekleme detayı oldu. Taksiye bindim daha zaman var diyorum ama ahl’nın girişinde trafiğede yakalanınca kapıların kapanmasına 1 dakika kala yetiştim. Tabiki almadılar. İsyan, kavga, kıyamette fayda etmedi. Artık el mahkum gittim farklı bir havayolu şirketinden 4 katına bilet aldım. Vıp aktarmayı gerçekleştirecek şirketide arayıp durumu bildirdim.

  Antalya’ya indiğimde sürekli telefonum çalıyordu hayırdır diye açtığımda vıp aracın şöförüymuş. Nasıl bağırıyor, hanfendi 1 saattir sizi bekliyorum nerdesiniz ben gidiyorum diye. Açıklama bile yapmama izin vermiyor. Geliyorum dedim kapadım telefonu. Araca bindiğimde durumu anlattım, arayıp haber verdiğimide söyledim. Özür dilediler ama o stresi anlatamam süslüler. Gerçekten hayatımdaki en kötü başlayan tatillerden biriydi. Neyseki tatil güzel geçmişti.

  31 mayıs 2019 13:33

  10. Hayatımın en saçma ve aptal olaylarından biridir hala salaklığıma utanıyorum ve gülüyorum. Öğrenciyken Mersin’den izmir’e okula dönecektim şubat tatilinin sonuydu. Sabah 9 uçağını ısrarla akşam 9:20sanıp (bilete de baktım eminim artık nası algım yanılmışsa)  rahat rahat bütün gün gezip akşam adana’ya havaalanına gidip görevlinin “öyle bi uçuş yok hanfendi o uçuş sabahtı bakın burda 09:20 yazıyor” demesiyle uyandığım korkunç an. Başımdan aşağı kaynar sulad döküldü deyimini bariz yaşadım. Elimde koskoca bavul ağlamaya başladım kendime hırsımdan. Sonra tabi annemleri aradım napcam diye. En yakın saatteki uçağı al dediler ama tam tatil sonu fiyatlar ateş pahası. Alamadım servisle mersine geri döndüm ve otobüs bileti de bulamadığım için birkaç gün sonra en kötü otobüs firmasıyla 15 saat süren bir yolculukla izmir’e dönmüştüm.7-8 yıl oldu hala içime oturur nası böyle bi dalgınlık yaptım diye. 

  31 mayıs 2019 18:10