yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Genel olarak sevgili, arkadaş vs bittiğinde allahım şükür erken gördüm de kurtuldum denen ilişki türü. Yakın zamanda birinden kurtulan biri olarak söylüyorum ki, ilişki sırasında aklınızda bir ya da iki soru işareti varsa ve karşınızdaki kişi bu soruları gidermek için uğraşmıyorsa yol verin süslülerim. Tek önceliği cinsellik olan bir ilişkiyi sonlandırdım, başlarda duygusal hassas gibi görünen adam sonradan bir ayıya dönüştü. Böylelerini ıslah edemezsiniz, bunlara yol vericeksiniz. Kimse demiyor ki sana cinsellik yaşamayalım, ama daha 1 ay olmuşken bunun bu kadar sert dile getirildiği bir ilişkiden çıktım yalan yok tensel bir şeyler yaşadığımda bağlanan bir insanım daha fazla yıpranmamak adına bu adamları çöp poşeti gibi kapının önüne koyacaksınız..

  18 ağustos 2018 21:06

  2. Özellikle üniversitenin hazırlık senesindeki çoğu arkadaşlıklar.Hepsinden ucuz ve şükür ki kısa sürede kurtulmuşum.

  18 ağustos 2018 21:11

  3. Şu an görüşmediğim herkes. Sanki Bi güç tarafından korunuyorum/z. 

  18 ağustos 2018 22:03


  4. Beni kıskandığını bir işi ben ondan daha iyi yapınca benle küstüğünde ve bunu saçma bir şekilde telefonlarıma çıkmayarak yaptığında anladığım 10 senelik arkadaşımla olan ilişkim. Sonucu bile belli olmayan bir iş için bunu yapan, evlenince ne yapardı, çocuğum olunca ne yapardı acaba. İyi ki çıkmış hayatımdan ben de adeta bir adnan ziyagil edasıyla zehirli sarmaşıklarımdan kurtulmuşum zamanında. Tek üzen şey güven problemimi pekiştirmesi.

  18 ağustos 2018 22:25 18 ağustos 2018 22:31

  5. Ondan daha başarılı olma potansiyelimi farkında olup ona muhtaçmışım gibi davranan, daha kişiliğimin tam olarak oturmadığı dönemde çeşitli psikolojik baskılarla uzun süre gerçek benliğimi sindiren-söndüren bir erkek arkadaşım vardı. iltifat ederken bile “benim sevgilim olduğun için güzelsin.” Tavrı takınırdı. Onsuz hiçbir şey değilmişim gibi hissettirirdi ve bu konuda çok başarılıydı. Gerçekten ucuz kurtulmuşum. Feminist olduğum söylenemez ama erkek egemenliği ve baskısı altında yıllarımı çürütemezdim. 

  18 ağustos 2018 22:53

  6. bazen aklıma gelir ve “yarabbilalemin sen beni nasıl bir çukurun içinden çektin çıkardın.” derim. bazen hala rüyamda koşarak kaçıyorum.  sorumluluklardan kaçan ve naparsam yapayım pardon yapmayayım nihil beni bırakmaz diyen cepte görüldüğüm bir şeydi. çok şükür bitti. 

  bazı arkadaşlıklarım. onlardan da iyi ki kurtulmuşum. bir, ikisinden  ucuz kurtaramadım,  artık dostluk kavramına inanmıyorum ama yine de iyi ki. 

  19 ağustos 2018 00:07

  7. Geçmişimin komplesi böyle. Biri on sekizimde evlenme teklif eder, öteki ya benim ya kara toprağın der, bir başkası devamlı karşımda ağlar. Gel de şunlardan kurtuldum deme.

  Bir tane de olsa, yaşattığı güzel şeylerden ötürü minettarım, en güzel anlarımda bana eşlik etti diyebileceğim kimse yok arkadaş ya. En sonuncusu da aldattı zaten. Ben bir bela mıknatısı mıyım? Yoksa ben de mi berbat biriyim de hep berbatları çekiyorum acaba?

  Ceza gibi ilişkiler yaşadım ya hu. Öyle mükemmel birini falan aramıyordum, "normal" ortalama bir insan evladı yani. Yok o da olmadı, nerede anormal tahtası eksik var geldi buldu beni.

  Bir de ıssız adamlar var tabi. Bunları görüp ay ne romantik, hisli adam işte biraz uğraşırsam beni görür diyoruz bazılarımız ya. I-ıh görmüyorlar. Bunlara asla bakmayacak kızlara aşık olup olup deli gibi aşk acısı çekiyorlar. Sonra başkalarını da onun yerine ucuz bir taklit gibi kullanıyorlar. işin garibi bunun yanlış olduğunun bile farkında değiller. He canım bir kıymetli senin imkansız aşkın olan kadın zaten, bizim de canımız yok. ölelim biz hepten, sen mutlu ol yeter. peh! Bunlardan da kurtulduğuma çok memnunum. Sorun morun istemiyorum, gitsin kendi çözsün sorununu. ben psikolog muyum be.

  19 ağustos 2018 01:11


  8. İyi ki daha da ilerleyip hayatımı zindana çevirecek bir ilişkiden kurtulmuşum.

  Ona mecburmuşum gibi hissettiren, ilkiyim zaten beni bırakamaz kafasıyla türlü kısıtlamalarla hükmeden, her yaptığını kafasında doğru bilip etrafa da kendini haklı göstermeyi iyi bilen, sözde sevdiğine sabahlara kadar kriz geçirtip ağlatan karakter yoksunu biriydi.Eminim başkalarına gitmeyle tehdit etmeyeceği, istediklerini yaptıracağı basit ve aynı zamanda erkeğinin lafını dinleyip kıçının üstüne oturan uslu, hanım hanımcık birini bulmuştur.

  19 ağustos 2018 02:36