ufak tefek cinayetler

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (619)
  • medya (8)

619. An itibariyle tvden izlemeyi bıraktığım dizi. Süre doldurmak için on saat süren uzatmalı sahneler, arzu-mehmet-burcu geyiği görmekten daral geldi. İnternete yüklenince atlaya atlaya izlerim artık.

dün 16:10

618. berk’in taytay’dan daha karakterli olması...

18 şubat 06:47

617. Bu gözler merveye rüküş diyen yazı okudu daha da bir şey diyemiyorum ben...

Takım elbiseyi veya o tarzı en güzel taşıyanlardan biri bence, herkesin harcı değildir bu.

17 şubat 13:23


616. "Merveler oyun kurarlar, oyalar oyunu bozarlar"

Bu cümleden sonra farkettim de

Merve karakteri kilolu, rüküş giyinen, eğitimsiz ve koca parası yiyen, ayda yılda bir kocasıyla küsünce barışmak için yemek yapan bir kadınken oyacık da taş fizikli ve son derece sade ve şık giyinen, düzenli spor yapan, başarılı bir doktor, güzel yemekler yapıyor...

Keşke karakterler bu kadar siyah-beyaz olmak yerine hafiften gri olsaydı belki daha gerçekçi olurdu

17 şubat 12:01

615. Oyacik sen misin?

ilgili medya:
1
16 şubat 21:19

614. Löp bacaklı “plates hocası” barındıran dizi. Saldı kendini diye bahsedilen Arzu’nun bacaklarda ki kas da maşallah dedirtti.

Edit: canımlar kimseyi bedeniyle yargılamıyorum. Ne haddime! Karakterin vurgulanan özellikleriyle gördüğümüz uyuşmuyor. 

16 şubat 01:38 16 şubat 01:49

613. meğer televizyon karşısında sıkıntıdan ölenler olduğu için "ufak tefek cinayetler" koymuşlar adını!

16 şubat 00:31


612. Son iki haftadır intihar eden dizi. Eski güzel 14 bölümün hatrına tahammül ediyorum ama dayanılır gibi değil. 

Spoiler gelebilir aşağıda

Oya ve serhan aşkını herkes niye alkışlıyor? O mehmetin donuna kadar alırız diyen avukat bile? Bilmiyor tabii ki de gerçeği ama serhanın aşık oldugu üzerine tahminleri var sadece. ama öyle bir anlatıyor ki bilmese bile işin için de süper-oya olunca senaristler avukatı bile coşturuyor. Pelinin babası bile yeni bölümde çok yakıştıracak onları. Hatta yakında merve bile diyecek ki ya sizin aşkınız muazzam serhan muhteşem oya zaten çok süper ben aradan çekileyim diyecek. Yasak aşk ahlak mahlak olayını geçtim dizi karakterleri içinde tutarlı olun bari. Oya iyi insan ama bu nasıl iyilik? Yapılan kötülüklere bön bön bakmak nasıl iyilik? Kötüysen intikamını al, iyiysen uzak dur bulaşma hiç. Ya da o çok bahsettiğin adalet duygunu geçir harekete.

Yangın sahnelerinin saçmalığı, sarhoş sahnelerinin uzaması, pelinin oteldeki akıllara ziyan dedektifliği, yan masaya bulaşmalar, söyleyeceklerini bir türlü söyleyememeler ooff içim şişiyor. Biz merveyle ayrılıyoruz demek maksimum 2-3 saniye yahu? O saniyeler gelmiyor serhana bir türlü. 

Orası sarmaşık herkesin yüzsüzlüğü pişkinliği aşikar ama merve dışında her kadını aptal gibi göstermeyin daha fazla.Bir telefonla bir lafla zırt diye olay çıkaranlar zırt u dönüşü yapanlar? Bu kadar mı akılsız bu sarmaşığın diğer kadınları? Zengin ve kokoş olunca akıl binayı terk mi ediyor? Hele sen oya hadi sana yıllar önce yapılanı mazlum edebiyatına sığınarak kabul ettin de o pelin sana herkesin içinde kocama mı asılıyorsun sen diyerek seni havuza itti ya. Rezil oldun öyle böyle değil. Kimse bunu konuşmadı. Pelin kuru bir özürdiledi bitti. Bu nasıl gamsızlık ? Nasıl ağır itham? Arzuya kapıyı açmak niye o kadar zor geldi o zaman?

Polise anlatan tanıklar aşırı saçma. Hele o şiir kitabı gibi konuşan aşşşşk aşşşşk diyen öğretmen beni kabız ediyor. Keşke tanıklardan biri rachel olsaydı mesela. O manikürcü kızdan çok daha fazla olaya şahit. Hatta sonra gösterirsiniz aslında birçok konuşmayı gizli gizli duymuştur.

Arzu gibi bir arkadaşım iyi ki yok. İyi görünen güçlü geçinen ama her seye aslında “ ameaaan bana ne ya ben üstüme düşeni yaptım fazlasını yapmam” diyen bir bencilden daha fazlası değil. Hep iyi sandığınız ama aslında hiç yanınızda olmadığını sonradan öğreneceğiniz insan tipi.

16 şubat 00:30

611. Son iki bölüm o kadar durağan ki sürekli ileri alarak izledim. 

15 şubat 23:29

610. Dizide tonla mantık hatası var ve son 2 bölüm aşırı sıktı ama yine de izlettiriyor. Ben ki Türk dizilerine genelde maksimum 5-6 bölüm dayanabilirim, bu diziyi ne kadar saçmalanırsa saçmalansın izlemeye devam edeceğim. Şimdi uzun bir yorum geliyor, diziye ilgisi olanlar okursa üzerinde tartışabiliriz. Spoiler içerebilir.

Dizi başladığından Merve-Pelin-Arzu üçlüsüne güzel sövmüştüm ve hunharca Oya'nın intikamını bekliyordum ama şimdi bakış açım hafiften değişti. Oya'nın Serhan boşanmadan ilişki yaşaması göz ardı edilemeyecek bir yanlıştı, tabi Serhan için de bu çok büyük bir hataydı. Tamam Merve Oya'nın canını çok yakmış ama yanlış yaptığınız bir insanın öncesinde size kazık atması suçunuzu hafifletmez. Doğru tektir ve evrenseldir, değişmez, karşınızdaki dünyanın en bela insanı da olsa bir kadının aldatılmasına vesile olmak yanlıştır. Serhan bey boşanmak istiyorum demekle boşanmış olmadı ki Mervenin olan biten hiçbir şeyden haberi yok.

Bir de oyacık kuzum sen napıyorsun allasen. Bir kaç bölüm önce "evli biriyle asla olmam" diye ciyaklayan, doğrucu ve ahlak timsali gezinen sen değil miydin ? Bekleyemedin mi azıcık adam boşansın, tamam seni de anlıyorum o kadar sene yalnız libido patlaması yaşıyorsun ama az sabır :D Serhanın odasına gidip trip atmalar, "ortalıkta gezinemeyiz çünkü sen boşanmadın yaptığımız çok yanlış" demeler. E madem yaptığının yanlış olduğunu düşünüyorsun bekle boşanana kadar ? Bir de içip içip mervenin evine gitmeler falan sen hayırdır ya. Hayır tamam aşk insanı değiştirir de kırkına merdiven dayamış doktor olmuş akıllı mantıklı kadın oya, kontrolü bu kadar kaybetmesi çok anlamsız.

Ama herşeye rağmen serhanla mutlu olsun bir şekilde çocuk sahibi olsun istiyorum, çünkü yaptıkları ne kadar ağır olursa olsun mervenin eline su dökemez. Kadın yıllar önce okuldan atılmasına, sevgilisinden ayrılmasına, intiharına ve anneliğinin bitmesine sebep oldu, yetmedi geri dönünce mesleğiyle oynamaya kalktı, buna karşılık oyacığın da serhanı alması çok görülmemeli. Artık mervenin oyaya çok büyük zararlar verebileceğini düşünmüyorum çünkü hem serhanı hem de diğer arkadaşlarını kaybediyor, gücü yavaş yavaş azalacak gibi geliyor.

Arzu bence ne iyi ne kötü, nereye çekersen oraya giden kişiliksiz bir karakter. Bana o kadar boş geliyor ki uzun uzun tespit kastıramayacağım.

Pelin de kişiliksizlikte Arzuyla kapışır. Güçlünün yanında yer alan, kolayca yönlendirilebilen bir karakter.

Mervenin ise çoğunluğa göre özgüvenli değil tam tersi özgüvensiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü kendinden üstün gördüğüyle savaşmak yerine direkt bitirmeye çalışıyor.Eğer özgüvenli olsaydı yıllar önce Oyanın başarılı ve nitelikli olması ona bu denli batmazdı, umursayp uğraşmazdı. Ama o ise kıskançlıktan kudurdu ve kızı kökten bitirdi. Sarmaşığa dönünce de aynı şeyi yapıp mesleğiyle oynadı. Bakın car car konuşup laf sokmak, entrika çevirip kuyu kazmak özgüvensiz insan işidir çünkü gerçekten özgüven sahibi bir insan kendi duruşuna güvenir ve onun bunun hayatıyla ilgilenmek yerine kendini geliştirmeye, hayattan keyif almaya bakar. Ve tabi ki dizide içinde vicdan kırıntısı olmayan tek insan. Arzu zaten yaptığından dolayı binpişman, pelin de " ya ölseydi napardık, bu yüzden yalnız demek" minvalinden laflar ediyor ama bu kraliçe bozması gözlerini patlata patlata" hak edene hak ettiğini veriririm" diye ciyaklamaya devam ediyor.

Ve gelgelim edipe. Ben edipin oyacığa aşık olduğunu düşünmüyorum, öyle gösterildi ama değil bence, o işten başka bişey çıkıcak dur bakalım. Benim en gözüme batan bu adamın üstünde hiç durulmaması. Yahu reşit olmayan bir kızla ilişki yaşamakla yaftalanıp rezil oldu, mesleği ve evliliği bitti bu adamın, en az oya kadar hasar almış durumda ama hiç üstünde durulmuyor, arzu ve pelin oyadan özür diledi ama bu adam akıllarına bile gelmiyor. Bir de merveyle aralarında büyük bir aşk alevlencek. Çünkü ikisi de çok zıt karakter, bu zıtlıklar fena alev alıcak görürsünüz.Merve zaten liseden aşıkmış adama, şimdi ona kapılmaktan korktuğu için sarmaşıktan yollamanın yollarını ayırıyor. Ama edip şimdilik merveye aşık değil, bence amacı merveyi kendine çekip serhandan uzaklaştırmak ve can dostu oyasına yardım etmek.

Girdi yeterince uzadı zaten bu yüzden saçma mantık hatalarının, boş ve gereksiz sahnelerin üstünde uzun uzun durmayı düşünmüyorum. Yalnız canımı çok sıkan bir nokta var fragmanlarda yağdırıp bölümlerde damlatmaları. Fragmanlar bölümü yansıtırsa beklenti bu kadar yükselmez belki ve bölümler daha tatmin edici gelir.

Buraya kadar okuyan varsa saygılarımı sunuyorum :D

15 şubat 22:29