ufak tefek cinayetler

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (184)
  • medya (2)

184. Serhan a içten çok üzülüyorum.

Arzu ile Enver arasında kesin birşey olacak yüzde doksan ihtimal

8 aralık 11:14

183. oya-serhan arasında adı henüz ilişki olmasa da var işte bir şey.

her fırsatta dipdipe bu ikisi.henüz öpüşmemiş olmaları onları masum yapmaz. zaten oya'nın edip'e sorduğu soru da buna dair bir mesaj. belli ki bu vicdan muhasebesini iki taraf yapacak bolca.düşüncelerimiz bizi suçlu yapar mı? başkalarına karşı yapmaz belki ama kendi içinde kalbini bozmuş olursun ve artık seni engelleyen şey sadece dış etkenler olur sanırım.

merve ve planları hız kesmiyor ama merve o planların içinde kocasının oya le münasebetini göremiyor.ondan ölesiye çekinen site sakinleri de bu ikiliyi hiç görmüyor beraberken.pelin gördü bu bölüm ama merve de taylan ile gördü.neticede iki sinsi birbirlerine söylemediler.

arzu'nun affedişi çok hızlı oldu.meriç hanım karar verseniz artık arzu saf mı?kurnaz mı?

enver ile yakınlaşırlar mı bilmiyorum (gizlinot: enver deyince bir tuhaf geliyor mustafa sami o benim için bkz:vatanım sensin) ama şirketteki sızıntıyı çıkarmada rol oynayacakmış gibi duruyor.

düğme olayı ve lost on you güzeldi.o son sahnede öpüşmedilerse helal olsun iradelerine lakin öpüşmeden fazlası olacak gibi bizi ay'a doğru sürdüler :P

8 aralık 10:59

182. her bölümünü merakla beklediğim dizi. uzun zamandır hiç türk dizisi izlemiyordum ama bunu baya sevdim. dizide beni en rahatsız eden şey oya ve arzu'nun bakımsız saçları sanırım. hadi arzu'yu içinde bulunduğu durumdan dolayı anlayabilirim de oya'ya bir el atmaları lazım bence, çok salkım saçak duruyor saçları. makyajları genel olarak beğeniyorum ama en çok merve'ninki hoşuma gidiyor. merve'nin göz makyajları kalp ben. şimdi biraz da karakterlerle alakalı yazmak istiyorum ama spoiler içerir, dikkat!

*****spoiler*****

serhan ve oya'nın arasındaki çekimin meşrulaştırılması bana da çok saçma geliyor. ne zaman oya serhan'ın gönlünü fethedecek bir şey yapsa, ardından hemen merve'ye tam tersini yaptırıyorlar. serhan da oya'yı tanıyalı sürekli karısının davranışlarını yargılıyor kendi içinde. oya çok zor şeyler yaşamış kabul ama sürekli "oya bir melektir" dayatması bayıyor bazen.

sanırım dizide en uyuz olduğum karakter taylan. gözleri fıldır fıldır, sürekli bi olay peşinde. daha sevgiliyken bile pelin'le anlaşamadığı o kadar belliymiş ki, her seferinde evlenmeseydin kardeşim o zaman diyorum. en uyuz erkek tipi resmen.

ve merve.. açıkcası aslıhan gürbüz'ün bu kadar iyi "kötü" olacağını tahmin etmemiştim. yahşi cazibe etkisinden sanırım kadının düzgün türkçe'yle konuşması bile garip gelmişti ama yanılmışım, bence çok güzel oynuyor.

*****spoiler*****

8 aralık 01:51

181. izledim de geldim.. arzu sen nasıl bi kadınsın ya ayşe teyzenin aceyi çıkardığı gibi sürekli çantadan yiyecek bişey çıkıyor.bi de şu ev hanımları da bi tuhaf ışık yok kaçarlar, yardımcıları gitmesin diye kul köle olurlar, hiçbirinin aklı yok bunlar merveyi hak ediyorlar zaten.aferin merve kızmıyorum sana bu konuda koyun gibi güdülmeye alışmış bunlar. oya da garibim direniyor aşık olmamak için, ama serhan sen az değilsin...

7 aralık 23:48


180. merve yılanın önde gideni olabilir ama serhan iyi bir insan. ve aldatmak karşınızdaki insanın karakteriyle değil sizin karakterinizle alakalı bir durum. ben karımı sevmiyorum, itici, kötü vs. aldatmaya bahane değil ama boşanmaya iyi birer neden. boşan ne yaparsan yap serhancığım, merveye değil evlilik kurumuna ve kendine ihanet ediyorsun esas. karının şeytan merve, sevgilinin melek oya olması seni mehmetten farklı yapmaz bak diyeyim.

7 aralık 18:21

179. *spoiler*

dizide bıçakla ilgili bir şey olduğuna eminim. cinayet bıçakla işlenmiş olabilir. çünkü sürekli kamera bıçağa gidiyor. tamamen ilgisiz sahnelerde bile değişik bıçaklar var.

7 aralık 15:43

178. ---spoiler---

Merve milleti yönetme konusuyla kafayı o kadar bozmuş ki imparatorluğum elden gitmesin diye uğraşırken arka planda kocasını götürüyolar haberi yok

Benim anlamadığım, merve gibi kontrol delisi bir kadın öyle bir erkeği nasıl boş bırakır ? Adam otele gidip gelir gibi gidip geliyor eve. Her şeyden haberin var bir kocandan yok. az naz niyaz ablacım ya 

---spoiler---

7 aralık 15:28

177. başlarda aman yeaa türk dizisi işte diye tüm övgülere rağmen izlemeyi reddettiğim, sonra bi denk gelince bi solukta (gizlinot: desem de inanmayın her biri iki /rakamla 2/ saat insafınız kurusun!) kaçırdığım bölümlerini izlediğim ve baya beğendiğim dizi. uyarlama değil özgün bir yapım olması da ayrı hoşuma gitti.

ayrıca görüntü yönetmeninin önünde saygıyla eğiliyorum.. muhteşem detaylar muhteşem açılar var dizide. takılardan, el hareketlerinden mimiklere kadar birçok ayrıntıyı konunun tam içine sokmayı başarmış detay çekimleri var. tebrikler.

ayrıca koca bir tebrik de yine aynı yönetmenin atatürk virali için. okulun koridorundaki açılı çekim sahnelerinde ekranın bir ucunda "saygıyla ve minnetle anıyoruz" afişi göze sokulmuş, sokak çekimlerinde atatürk posterleri ince ince yerleştirilmiş. böyle bir yönetmenin oyuncuların ve senaryonun gerisinde kalmadan övgüyü hakettiğini düşünüyorum.

müzikler çok iyi seçilmiş, cast ve mekan seçimleri çok başarılı. senaryodaki saçma bulunan şeyler hayranlıkla izlediğimiz yabancı yapımlarda da var ki neticede gerçek hayatta olması pek muhtemel olmayan "senaryolar" bunlar. normal.

---- spoiler---

serhan'nın merve'den ayrılmadan oya'ya bu kadar yakınlaşması oya'nın da buna izin vermesi seyircinin görmek istemediği bir durum. ama zaten beklediğimiz gibi gelişse dizinin heyecanı da kalmazdı. zaten oya'nın huzursuzluğunu ve hata olduğunu bilmesine rağmen duygularına karşı koymakta zorlandığını görüyoruz. üstelik bir dark side'a geçme eğilimi de var bunu da unutmayalım. serhan da benzer şekilde başka birinden etkilenmemek için karısından bir umut ışığı arıyor ama her seferinde kadından uzaklaşmak için geçerli sebepleri olduğunu tekrar farkedip soluğu oya'nın yanında alıyor. çünkü huzur bulduğu yer sadece kızı ve oya.

bir yandan da "ben artık başka birinden etkileniyorum, bunu boşayayım da hemen ona gideyim" şeklinde yuva yıkmak da mantıklı değil arkadaşlar. "serhan da o zaman boşasındı merve'yi" demeyelim hemen. daha sadece bi çekim var, gerçek bir fiziksel aldatma söz konusu değil henüz.

----spoiler---

bu ara çok etkisinde olduğum için hakkında uzun uzun anlatma isteği içinde olduğumu farketmişsinizdir sanırım (gizlinot: swh)

türk dizisi diye dışlamadan bi şans verilmeli bence..

7 aralık 15:13 - 7 aralık 15:17

176. Diziyi severek başından beri takip ediyorum. Öncelikle uzun zaman sonra ülkemizde sonunda güzel bir dizi çekilmesine çok sevindim. Diziye gelirsek Serhan’ın Oya’ya bu kadar yakın davranmasına sinir oluyorum. Sonuçta evli bir erkek. Merve’yi artık sevmiyorsa boşanabilir. Hem karısının yüzüne bakıp hem de arkasından iş çevirmesi çok çirkin. Eşine ve çocuğuna birazcık saygın varsa böyle bir şey yapamazsın. Kim olursa olsun bence hiç bir kadın bunu haketmiyor. Oya’ya kızmıyorum. Çünkü yaşadıklarından sonra azıcık ilgi gösteren bir erkeğe karşı koyamaması çok doğal. Kendince bu durumu engellemeye çalışıyor da zaten ama başarılı olamıyor. Üstelik Serhan Merve’ye her zamanki gibi davranıp Oya ile ilişkisine devam ediyor. Keşke böyle yapmasa. Merve durumu öğrenince ne yapacak çok merak ediyorum. 

7 aralık 14:16

175. Son bölümünde çalan lost on you şarkısıyla eşimle aramızda şöyle bir diyaloğun geçmesine sebep olan dizi. Ben “s” olayım o da “b” olsun:

B: dün dizide çalan şarkı neydi?

S: lost on you, lp söylüyor onu mu diyosun?

B: (yüzünde şokla karışık anlamsız bi ifade) kayıp soğan mı?!!??

Evet “lost onion” anlamış sevgili kocam. Ya bende nasıl pis bi aksan varmış, kendimi sorgulattı. He canım kayıp soğan, tarlaya ektim soğan türküsünden esinlenmiş dedim, bu şekilde üste çıkmaya çalıştım. Bence başardım, ne dersiniz sevgili gönül dostları?

6 aralık 23:03