girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (872)
  • medya (12)

872. Biraz geç izlemeye başladım, arkadan gele gele anca yetiştim. İlk bölümü izledikten sonra ikinci bölüm kimin öldüğünü söyleyeceklerini umut ediyordum. Dizi saçma sapan bir şey oldu ben ise hala kimin öldüğünü merak edip izlemeye devam ediyorum. 

Çocuk/ genç karakterlere lafım yok ancak yetişkinlerden makul bir insan olan sadece 3 kişi var. 1) ilhan 2) enver 3) oyanın erkek doktor olan arkadaşı

2 saat önce

871. Diziyi hiç izlememiş olanlar ama merak edenler; 1. ve 14. bölümü izleyin yeterli. Gerisi çöp, inanın.

20 mayıs 19:16

870. E ama bu edip falan ne saçma sapan dizi olmuş. Birden merveye aşık olmalar falan nedir? 

Acilen bitmesi lazım böyle bir saçmalayan senaryo olamaz sıvama aşamasındalar şuan.

Yıllar sonra baş rollere pişman olduğunuz bir proje var mı dediklerinde eminim ki utc diyecekler.

İnsanlarının aklıyla bu kadar dalga geçilmez. Ne zaman denk gelsem sinirlerniyorum saçmalamalarına.

20 mayıs 01:49 20 mayıs 01:57


869. ---29.bölüm spoiler---

bölümün yarısına kadar bir hayli sinir etmeyi başarmış dizi.madem ben çok iyi anne olucam biz bize yeteriz diyorsun ne deli danalar gibi bindin o arabaya.yanına ezeli rakip+düşmanını alıp da.bastın gaza bastın gaza.ne olacaktı sanki.usul usul gidip geliriz mi dedin?çok sinirliyim oyaya.sonra gelmiş bebem de bebem.yahu sen o bebeği zaten öğrendiğin andan itibaren kendini pamuklara sarmalıydın.zor oldu, imkansızdı,mucizeydi mucize. ne öyle hergün hamile kalmış da sanki uff olsn yhaaa der gibi kudurulcak zaman mıydı.illa laf alacam diye risklerin en büyüğüne değmedi bence.arabada merve'ye yalvarana kadar kemeri ayırıp çıktın işte mis gibi.sanki merve'den hayır mı geldi sana bunca geçmişinizde.

sonra hastaneye gidince de ay düşünceli instamom'a döndü birden.çok yeterim ,ben tekim ,annelik de nasıl bir şeymiş böyle hihihi.sanki az önce arabada yaprak dökümü leyla olmamış gibi bir çıtkırıldım haller.gitmemiş burdaa burdaa bebecik bilse nasıl bir dünyaya gelecek.cücüklü doktor da bir gizem katmaya çalıştı hakkını yemeyelim.hatta tarkanın baba olacağım videosu bakışıyla bunları tek başına göğüsleme diye başladı sonunu gel göğüsleyelimmmm şeklinde getirecek sandım.ordan hanimiş babasına bağladı.yok çocuk tek başına yapılmıyo di mi oya..yok single mother olmak çok zor cınım.cücüklü niyetin ne senin de yani.ama en açık tanımı yine her şeyi bilen bilge oya yaptı: duygusal roller coaster gibi.eved.

---29.bölüm spoiler---

19 mayıs 19:03

868. o değil de, dikkatimi çekti bir kaç bölümdür merve hep düz ayakkabılar giyiyor. neden diye merak etmiyor da değilim..

18 mayıs 15:13

867. 3 yaş seviyesinde bi bölüm daha izledik çok şükür. Serhan denen insan müsveddesi merve'nin kötülüğüne şaşırıp "mirvi hingi iri biyli ildi inlimidim" diye diğer insan müsveddesi edip'e anlatırken şimdi de oya gerizekalısının yaptıklarına umrumda değil diyor. Hll spr dvm:ss

17 mayıs 20:28 17 mayıs 20:29

866. ---spoiler---

ben de (link: https://www.suslusozluk.com/ufak-tefek-cinayetler?i=729539 burda) belirttiğim gibi düşen kişi kesinlikle serhan. arkadaşlar o düşme anındaki popo kesin serhan'a ait. o popoyu nerde olsa tanırım :d gidip edip falan çıkarsa bilemiyorum, çünkü henüz poposunu göremedim. serhan'ınkine benziyorsa bu benim suçum değil :d

bu arada (link: https://www.suslusozluk.com/ufak-tefek-cinayetler?i=768090 burda) siz pek sallamadınız ama kadın polis memuru komiseri seviyor. manikürcü kıza da her an dalacak ama hayırlısı.

---spoiler---

not: ofis kadını çizgimden çıkıp garip cümelerle yaptığım bu dizi yorumu beni çok eğlendirmiştir.

17 mayıs 09:42 17 mayıs 09:45


865. #729494 no.lu entryime dönecek olursak;

varan 1: evi oya aldı ve parti oyanındı

varan 2: oya hamile

bence ölen betül aksak. ve merve cinayet günü oyayı kullanıyor. sorguda büyük satış yapacak gene. merve bu.

17 mayıs 09:06

864. ---spoiler---

serhancım senin güzel hatırına izliyoruz valla. oya'nın kendi topuğuna sıkmasından bıkkınlık geldi artık. kendisini öldürmeye çalışan merve'ye bile 24 saat verdi. 48 hafta verseydin oya'cım çok gaddarsın yine.

---spoiler sonu---

17 mayıs 01:19

863. bir arkadaşımın ısrarıyla birkaç bölümüne maruz kalıp, daha sonra da devamını merak ettiğimden izlediğim dizi.

 dizinin iyiliğini, kötülüğünü bir kenara bırakırsak, birçok insanın neden hayatını zorlaştırdığını gördüm. hani hem beladan uzak durmayan, hem de basına birşeyler geldiği için yakınan bir arkadaşınız vardır ya sizin de, hah işte oya onların vücut bulmuş hali bence. dizideki her ayrıntıyı yazmayacağım ama sizin de hemfikir olacağınızı düşünüyorum.

Şimdi, Oya okumuş doktor olmuş, hayat standartları yüksek biri. Gelmiş, hayatındaki tek derdi okul aile birliği başkanlığı olan bir kadınla intikam savaşlarına giriyor.  hadi girdin diyelim, insan her seferinde mi bir insanın kalpsizliğine, patavatsızlığına şaşırır? kötü olmayı da beceremiyor, tutarsız. 

 hayır, merve yüzünden işyerin kapanmış, geleceğin tehlikede, mucivezi bir şekilde de hamile kalmışken,  neden böyle  işlere girersin ki sen. 

oya başına gelecek herşeyi hakediyor. çünkü bu artık kader değil, merve'nin kötülüğü hiç değil.

çocuğunu alıp, serhan'a  herşeyi en başından anlatıp, ben hamileyim, istersen gel benimle, istersen kal burada ben gidiyorum demek varken, tüm hayatını karartmak niye? merve'ye neyi ispatlayacaksın? kim alkış tutacak sana? merve'yi alt ederek kazanmak istediğin bu zafer, gerçek bir zafer mi? 

 dizinin çok ötesinde, göz göre göre böyle hatalar yapan çok insan var. sanırım mutluluğu çok yanlış anlıyoruz. mutluluk her istediğini elde etmek, herşeyde kazanmak değil. bazen huzuru için gitmeyi bilmeli insan. neden kendini yoketmek, üzmek için uğraşır ki insanlar anlamıyorum.  

dramayı sevmenin bir etkisi mi, zayıflık mı, ego mu bilemiyorum, ancak böyle davranan insanlar gördükçe, basına gelenlere de üzülmüyorum artık. 

16 mayıs 23:11 17 mayıs 04:57