girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (913)
  • medya (13)

913. hani ortaokulda lisede cuma günü hoca ödev verir pazartesiye ister ve siz o ödevi pazar akşamı hatırlarsınız ve haldır huldur yalap şalap ödevi yapıp kalan kısmını da ertesi gün tenefüste yaparsınız.

hah işte burda da bence aynen öyle.pazar akşamı aaaaaa evet yarın çekim vardı deniyor ve oturup ödevi hazırlıyor ,pazartesi çekiliyor salı da hop yayına

yani bu mantık hatalarının ve özensizliğin başka bir açıklaması olamaz.

14 haziran 09:21 14 haziran 09:58

912. Dizi erkeklerin ne kadar çabuk oyuna gelebildiği hakkında kurulmuş.

 Burcu iki göz yaşı mı döktü? Oranj onla evlenecek. Arzu özgüvenli mi oldu artık? Oranj artık onu sevecek.

Güzel, güçlü, ayakları üstünde duran kız mı gördü, Serhan aşık olacak. O yüz vermediyse karısına yanaşacak. E sonra tekrar 30 kez aynısı yaşanacak. En son boşanırken tatlış mı olucak Merve? E o zaman Oya haksızdır.

Dizilerin erkeklere karşı bu tutumunu Hayat Şarkısı dizisinden izlediyseniz hatırlarsınız.

Hüseyin’i parmaklarının ucunda oynatıyorlardı

13 haziran 19:53

911. 4 kadının camın önünde ağırçekim birbirini hırpaladığı sahnede çalan güzel müziği merak edenlere (link: https://www.youtube.com/watch?v=WbdhaOvB0a4&list=RDWbdhaOvB0a4&start_radio=1 Abel Korzeniowski - Charms )

10 haziran 14:44


910. meriç acemi'nin kervanı yolda düzdüğü dizidir.

buna rağmen; pek çok kişi edipin ölümünü gereksiz bulmuş ama bence en kilit karakterlerden biriydi. tümüyle bir şekilde ilgisi olan tek kişiydi. örneğin bir mehmet ölse oyaya ne merveye ne. ama edip bu dörtlünün zaten vicdanen borçlu oldukları bir karakterdi. hepsiyle ayrı bir dinamiği vardı, özellikle oya ve merveyle. bu açıdan güzel seçim fakaaaat;

- ben isterdim ki ölen kişiyi gösterirken kullandıkları sahne tekrar çekilmiş, makaslanmış olmasın. ilk düşen resmen pelindi. sarı saçları, çığlığı... pelin işte. madem bir iş yapıyorsun başından iyi yap değil mi? millet baktın bizim dörtlüyü pek sevdi hemen edipe çevirdin işi. bu olmadı meriç. az cesaret.

- "birinci kattan ahşap zemine düşülüp ölünür mü ya ehehe" yazanlar olmuş, haklılar zaten ölünmez. ama fark edildi mi bilmiyorum; edip düşerken zaten ölüydü(gizlinot: bu da yazmak isteyip askıda olduğumdan mütevellit bi türlü yazmadıklarım arasındaydı.).

- edip; biraz daha güçlendirilebilirdi. öldürülmesine ilişkin bir şeyler bırakılabilirdi ortaya. şimdi edipi kim neden öldürsün diyoruz ister istemez. birkaç yamuğunu görseydik keşke. tamam kılkuyruğun tekiydi rahmetli(gizlinot: oyadan merveye çark etmeler, ömründe ilk kez kadın görüyor gibi eski öğrencisine asılmalar bi bişeyler sevimsiz sevimsiz); ama yine de seyirci biraz daha zekasına saygı duyulmasını hak ediyor bence.

inşallah ikinci sezon flashbacklerle bir şeyler yaparlar yoksa çok havada kalacak. kaldı ki zaten ölüm anına dair bence hiçbir şey göstermediler çünkü daha burcu gelecek,edipi çırmalayacak, sonra başkası gelecek kafasına balyoz indirecek, başkası gelecek atacak...iş çok.

edipin ölümünü hafiften çaktıran tek cümle "bu film 96nın tekrarı idi" cümlesi. 96da bu dörtlü birbirini yerken edip işinden oldu, yuvası yıkıldı. şimdiyse yine bu dörtlü birbirini yerken canından oluyor. ama madem onu öldürecektin bize neden kadın gösterdin meriç?

burada yazdıklarımdan senaryo hatalarını bir şekilde savunduğum anlaşılmasın acayip büyük hatalar var. örneğin bangır bangır 24/10/2017de işlendiği söylenen cinayetin "yaza merhaba" konulu partide gerçekleşmesi(gizlinot: wtf). yani var ya kıvırma ihtiyacı bile hissetmiyor meriç. böyle özensizlik de olmaz arkadaş. acaba iki cinayetti de biri yaza merhabada diğeri 24 ekimde filan diye düşünüldü(gizlinot: ki ben de düşündüm) o da fos çıkacak gibi duruyor. meriç uğraşmaz öyle şeyle. izleniyor mu izleniyor. paralar gani. yemin ediyorum şu dizi oyuncuların hatrına bu kadar gidiyor.

inşallah sonraki sezon sarmaşık kadınlarınını salak saçma entrikalarını değil de soruşturmayı izleriz.

finale dair tahminimi de bırakıp gidiyore: katil merve. serhan merhan diyen olmuş da meeeh serhan niye öldürsün ki onun derdi oyayla. merve büyük ihtimal burcuyla filan beraber öldürdü. ayrıca burcunun limonataya zehir karıştırdığı da ortaya çıkacak. zehri pelinden aldığı da. pelin burcu ve merve hapse girecek. merve müebbet yiyecek. o oyaya canını acıtmak için bilerek aldıkları tablo vardı ya; o gerçek olacak. oya ve serhan, mila ve yeni doğacak oğulları(gizlinot: resimde bir kız bir oğlandı hjsgdjsdfg) ile mutlu mesut yaşayacak. adalet yerini bulmuş olacak.

çünkü bu türk dizisi. "happily ever after"sız olmaz tatlım.

ayrıca mehmet burcuyla değil arzuyla evleniyor, insan hiç evlenmediği biriyle tekrar evlenebilir mi yahu.

si yu.

8 haziran 10:28 8 haziran 10:35

909. spoiler içerecektir muhakkak.

--- Spoiler ---

en sonunda tamamını izleyebildim sezon finalinin. tabii buradan görmüştüm ölenin kim olduğunu ama hikayeyi nasıl bağlayacaklar diye merak içerisindeydim. kavga ateşliyken bir anda durdular, içeri kocaları girdi, sonra edip düştü. (gizlinot: wtf) edip en son bahçede manasızca etrafına bakınıyordu. yanlışlıkla düştüğü kesin, hatta o hengamede yerde bulunan kırıklara takılıp takla bile atmış olabilir. üstelik yüz üstü düşüyor. serhan gıcık olup fırsat bu fırsat diyerek itmiş de olabilir tabii.

banyoda ki kavga sahnesi beklediğimden de güzel olmuş. koreografisi, oyunculukları, müzik çok akiciydi.

limonata konusu bence fiyaskoydu. bu kadar elit tabakalar madem, parti parti geziyorlar ama masada ne idüğü belirsiz her içeceğe panter gibi atlıyorlar. peki elif? mutfakta masada duruyor, bir başkasının artığı olma ihtimali %90. onlarca insan var sonuçta partide. o kısım çok saçma geldi.

merak ettiğim ise; bir kaç bölüm öncesinde numaralar vardı, onların sırrı neydi acaba..

ikinci sezonu izlerim kesin. umarım daha az buğulu çekerler bu sefer.

7 haziran 15:01 7 haziran 15:02

908. Dikkat spoiler içerir 

——-spoiler———

Sezon finalini bir gün sonra izledim, insanlar televizyonda yayınlanırken edipin düşüşünü instagram storysine koymuş ya. İçimden bazı laflaf ettim onlara. Neyse.

Bölüm hakkındaki yorumlarıma Merve reisin sözleriyle başlamak istiyorum: “ne yürümesi ya sol tarafı kapamış dörtlülerle ilerledi” büyüksün mervoş. Allaha şükür oyanın da yuva yıkan olduğunu ortaya koyduk. Sümsük bir de Merveye boşanma sürecinde destek oluyordu. En tehlikeli karakter Merve falan değil Oya. Sinsiden sessizden kendini haklı çıkarandan korkcan. Siz beni kötü yaptınız, yok aşk böyle bir şey. Aşık olunacak adam mı kalmadı. 

Dizide Serhan karakterini her şeyiyle çok başarılı buluyorum. İlk bölümlerde içimizdeki Mert Fırat sevgisini büyütüp bir fan girl oluşumuna çeviren sevgili Serhan Aksak, final bölümünde herkesten küfür yemeyi başardı. Cool cool geçiniyor bir de. Biz nidin mitli yisiyimiyiriz? Bir de bunu hanımına yanında sevgilisi varken soruyor. Yatacak yerin yok Serhan.

Tahminlerin odağındaki, edip hocamız ve doktor elif artık aramızda değiller. “Katil kim?”den çok “dış ses olacak mı/olacaksa kim olacak?” sorusunun cevabını merak ediyorum. Edip’in düşüşüyle ilgili önceki yorumlara katılıyorum. Hatta bir bölümde oyanın klinikte bir kız intihar edecekti. Oya ona burdan düşersen ölmezsin demişti ve oyanın intiharına flashback olmuştu. Edip sen nasıl düşer düşmez öldün. Acaba ölüp mü düştü, sanırım kafasına darbe almıştı. O mümkün mü onu da bilmiyorum gerçi.

Limonataya söyleyecek söz yok gerçekten. Bir kere taytay o limonatayı içmeden mümkün değil bırakmaz. Keşke elif direk arzunun bıraktığını alsaydı, veya arzuya götüren garsonun tepsisinden alsaydı.

Arzu Burcu kavgasına herkes gibi ben de bayıldım fakaat en sevdiğim kısım okul gezisine gittileri kısımdı. Radyodaki Kenan Doğulu, eski model otobüs ve arabalar. (gizlinot: <3) genç oyuncular çok iyi yapıyorlar işlerini çok tebrik ediyorum. 

Acısıyla tatlısıyla (genelde acısıyla) bu sezonu bitirdik. Bu saçmalayan senaryoya rağmen kesssin ikinci sezonu izlerim. 

7 haziran 14:07

907. bence spoiler'lık bir şeyi kalmadı herkes sezon finalini pekala izledi artık bu girdimi spoiler saymazsınız umarım.

öncelikle o kadar alçak bir penceren (çok yüksek de sayılmaz) edip'in sanki 10. kattan düşmüşcesine ölümü bana çok absürd geldi,tamam ölme ihtimali olan bir yükseklik fakat içeride neler olup bittiğini göstermeden laps diye adamın yerde bir anda kanlar içindeki görüntüsü bilemiyorum bana bir sezon finali için çok basit geldi.ayrıca o havadaki pozu nedir öyle? bir insan pencereden düşüyor,düşme hareketlerinin refleksle palas pandıras olması gereken yerde,edip hoca adeta havada süzülüyor ve yere poz verir gibi sırt üstü uzanıyor.

peki o yüzlerdeki sulu boyadan hallice pembe boyalar? yahu o kadar villa şato prodüksiyon kasıyorsunuz,gerçekçi makyajlar yapmak çok mu masraflı? kavga sahneleri,teneffüs aralarında ilköğretim öğrencisi itişmeleri gibiydi,fazla uzun ve anlamsız.Sadece senfonik fon müziğikli ağır çekim sahneler lirik bir havada biraz izlenilir gibiydi.Ha bir de ne yalan söyleyeyim edip gibi uyuz bir karakterin ölmesi iyi oldu,rolü istemem yan cebime koydu adeta.

Ve o kola,fantaların bile sırf kadehte olduğu için sansürlendiği sahneler.. evet rtük ülkecek öyle etkilendik ki su bardağından başka bir şey kullanmayacağız artık.

7 haziran 06:26 7 haziran 08:07


906. -spoiler-

sezon finalinde katilin de kim olduğunu açıklayıp, 2.sezona bundan sonrası için katilin nasıl bir koşturmaca içinde olacağını izletselerdi 2.sezonu da izlerdim. fakat yeni sezonun büyük kısmının yine bu 4-5 kadın arasındaki didişme ve katili tahmin etmeyle geçeceğini düşündüğümden bu işkenceye kendi adıma son verip bir sonraki sezonu izlemeyi düşünmüyorum.

-spoiler-

6 haziran 16:24

905. (link: https://www.suslusozluk.com/ufak-tefek-cinayetler?i=799337 şu girdimde) tahmin ettiğim üzere ancak öleni öğrenebildik.

katil kim yeni sezonda onu çözme çabasıyla geçecek.

kavga sahnelerinin çekimini çok beğendim. sahnelerin kareografisi sanırım uğur yıldıran'a (gizlinot: çukur dizisinin kemal'i)ait. bade işçil ile bir fotoğraf gördüm setten.

spoiler***

limonatayı elif'in içeceğini ilk anda tahmin etmiştim.

serhan'ın yüzleşme olayı hakkatten saçmalıktı. neyi paylaşamıyorlar acaba cicim?

huzur, mutluluk istiyormuş falan.

yeni sezonda izlerim gibi geliyor. ama ağır çekimleri daraltıyor beni. katil için fikrim de şu; edip saftiriği odaya girdiğinde kadınların kavgasının ortasında kaldı. zaten birbirlerine bir şeyler fırlatan kadınlardan nasibini aldı ve kafasına darbeyi yedi. o itiş kakış arasında da onları ayırmak isterken kazara düştü. dört kadının da payı var.

en çok etkilenen tabiki oya olacak ve oya çekip gidecek sarmaşıktan.zaten ev boş gösterildi hep.

****

6 haziran 10:34

904. klasik “o ölürse dizi biter” mantığıyla başrol oyuncularından kimseyi öldürmeyip, dizinin en olmasa da olur oyuncusunu öldüren senariste sahip dizi. güzel başlayıp, tekrarda ve sıkıcılıkta çığır aşan dizilerden. 

6 haziran 09:41