girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (994)
  • medya (14)

994. yeni sezona güzel girmedi bence de. çok özlemiştim ama sarmadı bir türlü. elime telefonu alamadığım bölümler olurdu geçen sezon. hatta çoğu öyleydi. bu sefer yürüme sahnelerinde falan hep elimdeydi telefon.

2 saat önce

993. Osman sonant’ı çıkar, yine bomboş bir sezon geliyor diye düşündüren bir bölümle sezon açılışı yapmış dizi. Neyse ki o var da onun hatırı için birkaç bölüm daha şans vereceğim. Karşısında iyi alternatifler geldiği sürece eski izlenme oranlarını mumla ararlar. Geçen sene kimin öldüğünü merak ettik, bu sene de kimin öldürdüğünü merak edeceğiz. Sahi mi ya bu ne yaratıcılık. Bir de oya’nın başka bir cinayeti var değil mi? Off ne merak ettik ama.

dün 11:04

992. Hızlandırarak izledim çarşamba günü internetten. Oyanın şu sözüne denk geldim (merve sarmaşıka geri döndüğünden klasik parti veriyor herkese davetiye gidiyor) “aman merve sakın bırakma,ellerinle yapış hayata ben burdayım de” napcaktı kadın alışmışsınız kocasını al çocuk yap karısını ekarte et mis ortam . Okumuş şeyma subaşıdan farkı yok oyanın. Ağız yapısı da sinirimi bozuyor bişey var ama çözemiyorum. Osman sonant fi de efsaneydi ama  Kerim adil karakterinde o havayı sezemedim. Yine de birkaç hafta gerekebilir tam yorumlamak için. Taylan sen ne mal bi karaktersin yine iyi dört ayak üstüne düşmüşsün de pelinin babası besliyo. Son söz burcuya çok mu gerek vardı ikinci sezonda. 

dün 09:33


991. salı akşamı yarısında kapattım. nedense bir sarmadı beni.

gereksiz uzun yürüme sahneleri, ağır çekimler falan sıkıyor. ama hep aynı yani.mesela oya evden çıkarken hep ağır çekim.

spoiler****

sarmadı dedim ya, mevzu ve tarihleri de anlamadım aslında.

edip öldü kim yaptı hala belli değil, elif öldü o da kimin yaptığı meçhul.

komiser hangi cinayeti araştırıyor anlamadım vallahi? edip'in katilini mi arıyor, elif'in mi yoksa bu sezon başka cinayet oldu da onu mu?

oya neden itiraf ediyor? eğer oyanın itirafı yeni cinayetse tahminim maktulün kerim olduğu yönünde. kerim besbelli intikam almaya gelmiş. edip'i nerden tanıyor yoksa bu da yalan ve intikam planının parçası mıydı?

neden kerim diyorum. oya nasıl öldürür birini? şu saatten sonra bebeği ile ilgili bir durumda öldürür gibi. kerim intikam uğruna serhan'a ve dolayısıyla bebeğe bir şey yapmaya kalktıysa oya onu durdurmak istemiş olabilir.

****

bir iki bölüm daha izlersem mevzuyu kavrarım sanırım, şu an hiç dizi kafasında olmadığımdan saçmalıyor da olabilirim.

osman sonant'ı severim, hiç öyle bir insan değildir :) de sakalları acık düzeltseniz.

ushan çakır role uygun olmuş lakin kendisine mesafeleyim.

dün 08:59

990. beni fazla tatmin etmedi maalesef yeni sezon ama tabiki de izleyeceğim çünkü osman sonant <3 yeni sezonla ilgili görüşlerime gelecek olursak:

arzu'yu aldatıldıktan sonraki güçlü duruşundan, kalitesini ve zerafetini bozmayışından, çocukları için dimdik ayakta durmaya çalışmasından ötürü çok sevmiştim ve 4'lü arasında en sevdiğim kadın arzu'ydu. amaaa *caps lock açık* sen ne yaptın arzu? ne demek mehmet'i affetmek, ne demek daha aldatılmanın üstünden 1 yıl geçmeden yeniden evlenmek? *caps lock kapalı* cidden gözümdeki bütün imajı herşeyi silindi arzu'nun... senaristlere buradan kocaman alkış. hayır geçen sezon sonları mehmet'le hafif düzelmişlerdi ama ben tam anlamıyla affetmez diye düşünmüştüm. hatta fragmanda yeni karakter emre ile konuşmalarını görünce herhalde başka olaylar olacak dedim. ben arzu k a y m a z dedi ya.... hatta üstüne burcu'yu gördü. ağzını açıp evet tanıyorum kocamın eski metresi bile diyemedin. cidden arzu'yu izlemek bile istemeyeceğim sanırım.

merve'ye saçı çok çok yakışmış öncelikle, söylemeden geçemeyeceğim :d onun dışında merve aynı merve. geçmişte kerim adil sağlam'a yaptığıyla da tam bir merve olduğunu yine kanıtladı. yalnız merve gibi güçlü gösterilen bir karakteri sırf bir soyad için, kendisini sevmeyen (hatta başkasına aşık olan) bir adamın peşinden koşturmaları bence çok saçmalık.

oya da yine aynı oya. yine hiç tat vermiyor.. onun sahnelerini izlerken telefonumla ilgilenirken buldum kendimi nedense :d

pelin ve taytay; yahu onları niye ayrı bir şekilde anlatmadılar yahu? taylan evi terk etmişti en son nasıl barıştıklarını, sonrasında neler yaptıklarından bahsetmediler hiç. ama ben seviyorum o çifti garip bir şekilde. dizideki en normal ilişki onlarınki gibi geliyor artık siz düşünün :d

emre; bu çocuğun olayını hiiç anlayamadım zaten. tahminimce pelinle zamanında birşeyleri vardı. gerçi pelin de taylan'a takıntı derecesinde aşık (liseden beri) o yüzden merve-kerim gibi bir aşk hikayesi pek düşünemiyorum pelin-emre ikilisi için.

burcu lütfen o saçın peruk olsun çünkü insanı ombreden, sarı saçtan soğuttun :d her ne kadar burcu'dan nefret etsem de dizinin olmazsa olmazlarından olarak düşünüyorum. çünkü diğer karakterler gibi gri değil burcu. salt kötü, salt para avcısı :d o yüzden yine işler karıştırır.

gerçekten bayağı konuşmuşum ama dediğim gibi ilk sezonki utc'yi arayacağız gibi geldi, izleyip görelim bakalım..

dün 02:34

989. Yeni sezonu kesinlikle izlemezdim,Osman Sonant girmeseydi.Canım Leyla ile mecnun canım yavuz..Birazdan bölümü izlemeye başlıycam bakalım

dün 00:26

988. Ya size de garip gelen birsey yok mu? Bunlarin hepsi zengin kızı ama hepsi lisede bulduklariyla evlenmis. Hicbiri çalışmıyor. Benim bildiğim zengin aile kızını okutur, bir mevki sahibi yapar. Hepsinin liseden itibaren zengin kocaaaaa diye ölmesini ve daha lisedeki aşklarına biz evlenicez mantığıyla yaklaşmasını fazla abartı ve avak buldum. Bir de mervenin ailesi zaten zengin değil mi ne bu zengin merakı. Kendi zekasi ve hırsıyla da çok başarılı bir iş kadını olabilecekken aksak soyadi ile güçlü olacağına inanması mervenin güçlü görünümüne hakaret.

Mehmet ve arzu ikilisi ile serhan ve oya ikilisine ise lafım yok. Değişik kafalar. Niyeyse taylan ve pelin arasında daha çok çekim var.

19 eylül 22:55


987. oya, eğer ben aşıksam adamın evliliği kutsal falan değil,hem benim anne olmam lazım, karından hala boşanamadın

oya, eğer hamile ben isem doktorumu istediğim kadar tehdit ederim çünkü mutlaka bir hata yapmıştır salak

gene oya, saavaaaşıcaam ben de merve gibi olucaaam sa-va-şı-cam...(darbe yer,laf yer,rezil olur) ühühühü şiddet kötü ühühühü kötülük kötü savaşmak kötü ühühühühü

19 eylül 22:48

986. Yeni sezonun ilk bolumunu simdi izledim de kerim adil saglam diyorum baska bir sey demiyorum.merve ile aralarindaki sey elektrik nukleer santralden firlasmis gelmis gibi sadece karakteri biraz daha hizli yurutun bi sorunu kalmayacak bence.ayrica cocuk universitede basket takimindayken taş gibiymis ama sen sunepe serhan'a gidiyorsun merve beni cok yordun. bu ikili azicik birbirin cektirdikten sonra lutfen birlikte olup metres oya ve serhan'i oldursunler.soylemeden gecemeyecegim burcuya naptiniz ya o saclar ne hahahag.burcu'nun nisanlisinin casting'i cok dogru olmus bence cakgıdı cakgıdı sakiz cigneyen yavsak bir tip . Hahayttt

19 eylül 21:34 19 eylül 22:08

985. Yeni sezonu az önce izledim ve merveye laflar hazırladım.Sen üniversitede basketbol takımındaki taş gibi çocuğu bırak gidip sıkıcı mıymıy serhanla sevgili ol,bir de çocukla ayrılıp gözünün önünde serhanın arabasına bin.Hatta daha kerimi bırakmadan serhanı garantiye almış.Adam psikopat olduysa bunda mervenin de payı var.Ayrıca dikkatimi çeken başka şey de;kerimin insanlarla zor el sıkışması ve sürekli o sahneleri zoom yapmaları.

Oyanın da çocuk yaptığı adamın karısının partisine katılması yüzsüzlüğüne kaç puan peki?Cidden şu dizide oya melek gibi gösteriliyor ya,dizide tek bir iyi ana karakter yok.Burcunun saçlarda 52 yaşında gün teyzesi saçı olmuş.Güya aralarına hiçbir şey olmamış gibi katılınca saçları da değişsin demişler de olmamış.

19 eylül 18:17 19 eylül 18:19