girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (828)
  • medya (14)

828. dizinin çekilebilir tek tarafı taytay, güldürüyor çünkü. gerisini zerre izlemiyorum, çünkü ilk bölümlerindeki tadını bırakmadılar sağolsunlar.

19 nisan 00:37

827. Hayalimizdeki erkekler genelde Serhan gibi (aldatmayı saymayalım) ama insan arada bir Taylan gibisini istemez mii ? Sülalesi raaat adamın :)

18 nisan 13:46

826. umarım 2.sezon falan olmaz da tek sezonda bitirirler, yıldım.. bırakamıyorum da. çünkü merak.

-----spoiler-----

mehmet'in şu an yaptığı saçmalıklar silsilesi nereye kadar sürecek acaba çok merak ediyorum. ona verilen cevaplar çok eksik, çok yumuşak kalıyor. uçarak tokatlayasım geliyor.

taylan komik falan da; fırsatı olsa pelin'i dakikasında aldatacak bir kişiliğe sahip; fazla oynak. mehmet'in tarafını tutması da cabası.

peki ya o cheesecake? merve'nin olayı olması fikri bile oya'dan çıkmış ya diyecek söz bulamıyorum.

-----spoiler-----

18 nisan 13:24


825. Gariban erkeklerin öfkesi anlıktır. Çünkü garibanlardır. Ağlata ağlata aldattıp çocuklarının velayetini dahi istediği eski eşlerine hesap sorma hakkını kendinde bulurlar. Ayrıca bu pespayelik bir de güldürü nesnesidir. Yineleyeyim, çok safçalardır. peki ya kadınlaaar? Kadınlaar şeytandır, buz gibi soğuk intikamlar alırlar, kansııız cinayetler işlerler. Hayatlarının orta yerine edilmiş olsa dahi eylemlerinin şeytansılığı onlar baphometle eşdeğer konuma getirir. Şeytanlardır. Buz giibiii soğuuuk ve şeytanlardır. Şeytanlar. Kabus gibi eşlerine yapışır, nefes aldırmazlar. Buz gibiii soğuuuuk. Şeytanlar. Şeytan. Akmar pasajında satanist avı. Şeytanlar.

Arada kadın dayanışması sahneleri verip gazımızı almaya çalışan bomboş, bununda ötesinde leş cinsiyet dogmalarını 70 milyon (en son kaç olduk) insanın kafasına bir kez daha kazıyan dizidir. genel itibariyle davudi davudi sesiyle fonda cinsiyetçi martavallar okuyan bir anlatıcıyla, ülkede canı istediğinde yanından geçen kadına yumruk atan itlaf edilmesi gereken ruh hastaları yokmuş gibi kadınları bir kez daha -neredeyse katli vacip hale getirir. Çekilecek çile değilmişsin iyi ki hafta hafta takip etmemişim seni ufak tefek mizojinistler.

18 nisan 13:00 18 nisan 14:50

824. dünkü bölüm boş geldi.

***

mehmet'in "çayınız da imamın abdest suyu gibi" demesi

+

taylan'ın " benim oğluma kim bicibici yaptıracak" kahkaha attırdı sadece :)

18 nisan 12:40

823. hepiniz kadın düşmanısınız demek istediğim dizidir.

diziye big little lies, the affair çakması; introsu da feud çalıntısı oh ne güzel diye bir ön yargıyla başlamıştık ki daha sonra takdir edip yine sinirlendik. senaryodaki sıkıntılar, dizinin genel gidişatının olmayışı, mantık hataları vs. diye uzaya uzaya gidecek sıkıntılar zaten sürekli olarak dile getiriliyor. uzun süre sonra dün akşam 25.bölüm için bir bakayım neler oluyor dedim, demez olaydım. çok kötü ve katlanılması zor bir bölümdü. arzu'nun sevgilisi mi var krizi boyunca ise gerçekten sinirlendim. (gizlinot: öncesi de var tabii. daha önce dizide cinsiyetçi söylemlere rastladım, kasıtlı yapılıyor demiyorum fakat duyarsızlık bana göre) ülkenin hâli, kadın cinayetleri, bilimum eşitsizlik ve baskı yetmezmiş gibi kim bulduysa arzu'ya saldırıyor. oradaki erkeklerin galeyana gelişi ve kadın üzerinde hak iddia etmesi ise tam olarak türkiye atmosferini temsil etse de dizide bu konu hakkında her karakter boş boş konuştu. doğru düzgün sayılabilecek tek cevabı küçük kız nilay verdi. ve tabii arzu'nun kendini savunurken 'ben senin tapulu malın mıyım' demesi vardı. (gizlinot: ki orada babasının sevgilisiyle kayak tatiline gelmesini annesinin de sevgilisi olmasıyla eşit tuttu, oysaki babasının sevgilisine yolu 'aldatma' ile düşmüştü.) en azından toplumsal olarak yine ataerkil baskıyı ve şiddeti temsil ederken karşıt güç olarak kadın haklarıyla toplumsal mesaj verebilirlerdi. genel senaryodan başından beri gerçekten bir beklentim yok. sinirleniyorum çünkü çoğumuzun düzeltilemez olduğunu düşündüğü toplumsal bozukluklarımıza ve televizyon karşısına kilit insanlarımıza böyle bir mesaj verme umudu güdüyorum ben de. ütopyalar güzeldir evet...

18 nisan 12:26

822. Artık ertesi gün internetten hızlandıra hızlandıra izliyorum mesela şimdi de öyle yapicam cünkü sıktı cünkü bırakamıyorum 

18 nisan 08:57


821. dün akşam 3 saat bize ne izlettiler allah aşkına

tanım: ağır çekim ve kliplerle saatini dolduran zorlama dizi.

18 nisan 08:42

820. İnsanı zorla merveci yaptıran dizi. Senarist oyayı allayıp pulladıkça, kanatsız melek göstermeye çalıştıkça daha da sevimsizleştirdi. Çok sinsi bir karakter, "adalet, iyilik, doğruluk" lafları ağzından düşmez, karşında melek gibi gülümser ama içi boş. Merve'nin ne olduğu yüzünden belli en azından, iğneli lafları ve fıldır fıldır gözleriyle "tehlikeli" olduğunu cayır cayır gösteriyor. İnsan net olacak arkadaş, iyi olmaktan kötü olmaktan çok ne olduğun belli olucak en önemlisi bu.

18 nisan 02:06

819. Şöyle bir teorim var. Şimdi bu üç karakter tek tek oyaya yaptığının cezasını çekiyor.

Varan 1 = arzuya kimsenin inanmaması ve suçsuz olduğunu bilenlerin dahi yanında durmamasıydı, ki o da oyaya aynısını yaptı.

Varan 2 = mervenin ediple yakalaması olayı, gerçi merve çevirdi ama saçma bir şekilde, orada da oyaya attığı iftira gibi bir şey geldi başına.

Bir pelin kaldı ceza çekmeyen, o da oyanın elinden taylanı almıştı, acaba varan 3 taylanın ölmesi olabilir mi, ölen kişi taylan olabilir gibi geldi bu teoriyle. Biraz zorlama oldu ama. Dizide her şey zorlama zaten :d

18 nisan 00:58