girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (836)
  • medya (14)

836. geçtiğimiz bölümde izlemeyi bıraktım ben bu diziyi. ancak merak işte, ne halt oldu diye fragmanlarına bakıverdim youtube'dan. social justice warriorlıktan hiç hoşlanmıyorum ancak bu kadar kör göze parmak cinsiyetçilik de yani gerçekten eline geçen tüm platformlarda redpill diye haykıran yurdum ketesine malzeme çıksın diye yapılıyor sanırım.

ev sahibi erkeğin süper karikatürize fetiş housemaid'e dibi düşüp de cebren ve hileyle seks başlatan, 90lar amerikan pornosu düzlüğünde mizansenler de eklenmiş, gül gül çatladım. anırmalarıma alt kattaki sado-mazo çift geldi. aşırı komik olmuş. kaç kişi düşündünüz bu sahneleri? kimden yardım aldınız acaba? insan hayret ediyor bu zamana kadar hiç düşünülmemiş vizyonerlikte bir temayla kahkaha tufanı yaratmanıza meriç acemi hanım. aşırı seksi, saçını başını sağa sola savurup ev işlerini yapan hizmetçiye harbiye'de gece vakti yürürken beyaz tofaşla ".mını yerim oyyyhhfff" diye bağıran inanılmaz karizmatik, beni alsa da yüz görümlüğümü boynuma geçirse hayalleriyle geceyi sabah edemediğim evimin direklerinin bakış açısıyla bakıp, tam da o ağızla taytay beyi konuşturmanız... hayran kaldım doğrusu. bu kadar 'yarmak' yetmedi daha da güldürelim diye düşünüp bir de eski eşinin ezik sevgilisini döven (ay orada da çok yarılmıştım.d) fıkralarla türkiye beyi çağırıp ona da "hoafff sarsılarak hoşaldım"lamışsınız :D

çok iyi dizi ya. gideyim de imdb'de puanını vereyim.

dün 19:58

835. son 15 bölümdür falan dizi akışına zerre yararı olmayan kurgularla ilerleyen, ilk 8 bölümü çok güzel olan yerli dizi.

dün 17:18

834. gittikçe saçmalayan, s.çıp batıran dizidir. ben mutfak işi falan yaparken ya da başka şeylerle oyalanırken arkada oynasın diye türkçe bir şeyler açmayı sevdiğim için izliyorum sadece. ama dünkü bölümü izlerken bildiğin acı cektim sıkıntıdan ve sinirden.

(spoiler)

niye merve'nin her planı inanılmaz kusursuz bir şekilde ilerliyor ve kendisinin aleyhine yönelik bütün girişimler lehine sonuçlanıyor? oya ve serhan bu kadar gerizekalı olmayı nasıl başarıyor? oya'yla serhan gün içinde birbirleriyle neden hiç konuşmuyorlar, oya neden her yanlış anlaşıldığında olayın doğrusunu anlatmak yerine susup oturuyor? serhan neden herkesin lafına, dolduruşuna geldiği halde aşırı zeki olarak lanse edildi dizi başladığından beri? hayır her şeyi geçtim, bir bölümde oya, pelin ve arzu bir bara gitmişti, başka bir kadını savunmuşlardı ve feminizm göndermesi vardı basbaya. ama bölümler ilerledikçe aslında bütün karakterlerin bastıra bastıra ataerkiyi beslediğini görüyoruz. cep boy mehmet evliliği sırasınca 2 yıl boyunca karısını aldattı ama karısının gayet de bekarken başkasıyla görüşmesine bütün karakterler tarafından aşırı tepki gösterildi ve kimse de aga sen evliyken neler yaptın demedi ağzını açıp nilay dışında. hatta arzu bile görüşüyorum ama asla seks yapmıyorum diye imalarda bulundu. sonra taytay bölüm boyunca evdeki yeni hizmetli kızı bildiğin metalaştırdı, yetmedi cep boy mehmet'i çağırdı beraberce metalaştırdılar. hadi tüm bunları geçtim, oya gerzeği 3 gündür tanıdığı kızı evine aldı, evine aldığı yetmezmiş gibi emin olmadığı bir tedavi yöntemine başladı kaşla göz arasında. ki o tedavi yöntemini de bildiğin kızlarsoruyordan falan araştırdı. 10 gün orasını burasını kaşıdı, bir doktora gitmek gelmedi aklına. dünyalar saçması yani, aşırı baydı artık bu mantık hataları, cinsiyetçi tavırlar, kadın düşmanlığı, ''kadın kadının kurdudur'' aşılaması.

(spoiler)

dün 15:31


833. -------spoiler-------

oya'nın salak salak tongaya düşmesindeki sebebi (en çok da fertility/doğurganlık deneyine balıklama atlamasını) şuna bağlıyorum ben; kaşıntıya ve öksürüğe neden olan şeyin, oya'nın dengesini bozup, olayları değerlendirme ve karar verme mekanizmasına zarar verip oya'yı zayıflattığını düşünüyorum. insanın vücudundaki en ufak bir rahatsızlık bile o kadar çok şeyi etkileyebilir ki aslında. bir diş ağrısı, tırnak batması bile insanı sinirli biri haline getirebiliyor.

merve'nin planı aslında çok ince ancak birçok değişken varken tüm şartların bir araya gelmesi çok saçma olmuş; iş birliği düşündüğü herkesin onun fikrini kabul etmesi, serhan'ın kolayca dolduruşa geldiği bir zamana denk gelmesi, oya'nın okuldan arkadaşının o karanlıkta şıp diye oya'yı buluvermesi, "ay ben kötü oluyorum" dediğinde oya'nın hemencecik onunla birlikte dışarı çıkması ve bir anda iyi arkadaş oluvermeleri, hemen evine davet etmesi falan. bir kere merve, oya'nın programını taa başından nasıl biliyordu? orayı anlamadım. seminere gideceği gün formaliteden sormuştu sadece. planı zaten çok önceden yapmıştı.

serhan'ın annesi bence oya ile serhan'ın aşkına destek verecek daha sonra, öyle hissediyorum.

taytay'la ilgili geçen bölümden sonra zaten fikrimi yazmıştım. gözler önüne serilmesi gecikmedi; fırsatçının önde gideni. tam bir yavşak. sevimli gösterilen bir yavşak. yalnız pelin de gözünün önünde taylan'ın o salak salak kıvranışlarını anlamayıp da tek bir kelimesinden olayı çakozlamasına ne diyeyim bilemedim.

soruşturmanın önüne engeller çıkmasıyla ilgili şunu düşünüyorum. öldürülenin serhan olduğunu düşünürsek; onun büyük müşterilerinden ensesi sağlam bir iş adamının, soruşturmanın ucu kendine dokunmasın diye yaptığı bir girişim olabilir.

-------spoiler-------

dün 12:00 dün 12:22

832. arzu'nun "öyle mi diyosun?", "öyle yapayım ben di mi?" repliğinden gına geldi. kadının herşeye cevabı bu iki cümleden biri, başka da birşey yazmamışlar.

dün 10:49

831. Önceki davalarında oya merveye göre biraz daha haklıydı ama bu bölüm resmen belayı kendi çağırdı. Kocasıyla birlikte olduğun kadınla dertleşmek, evine almak ve onun evine girip çıkmak, hiçbir şey yokmuş gibi hayatına dahil olmak. Hakettin oya, beter ol.

Merveyi de haklı bulmuyorum. Bu kadının anne olamamasında senin de parmağın var, bir kadını en hassas noktasından vurmak, arkadaşıyla işbirliği yapıp delirtmek falan. Kur tuzaklarını, al kocanı geri olsun bitsin değil mi, yok illa kanırtcak. Kadın şeytanlıktan besleniyor resmen. İkisi de birbirinden beter işin kısası ve ikisi de başına gelenleri sonuna kadar hakediyor.

dün 08:41

830. Op. Dr. Oya Toksöz yeni yöntem ile ilgili bilgileri araştırmak için akademik makale okumak yerine Google'a yazıp haber siteleri okuyor. Birazcık özenin ya şu ayrıntılara. Vay arkadaş.

dün 03:37


829. Oya'yı iyice gerizekalı yaptınız diyorum başka bi şey demiyorum. Senaryoyu senaristin çocuğu yazıyor herhalde. Akıllı, mantıklı, hayata karşı her zaman dik durmuş oya, yıllardır görmediği arkadaşının bir lafıyla kendisine, yan etkilerinde ne olduğu belli bile olmayan ilacı, ev ortamında, öyle kahve arasında, üstünde çok konuşmaya gerek bile duymadan enjekte ettirir. Bir saat kaşınmasına rağmen doktora gitmeyi düşünmemesine bi yorum yapamıyorum bile. tamam, entrika yapacaksınız, tamam bi olay kurgusu yapmaya çalışıyosunuz da dudaklarını kuaförde inşaat slikonuyla büyütmüş kadından beter duruma soktunuz doktor kadını. taylan'la turuncu amcanın konuşmaları kadar itici bi sahne daha yoktu. Kızı seksi göstermek için evde kedi kız kostümüyle elinde kırbacıyla gezdirmediğiniz kaldı. Ek olarak burdan senariste sesleniyorum; dizilerde evli kadınların başka erkekler hakkında “of göte bak” konuşmaları yaptıkları günleri de görmek istiyoruz.

dün 01:33 ed.dün 11:56

828. Tv’de izlediğim tek dizidir kendisi. Normalde mantık hatalarına gerçekten tahammülüm yoktur, anında bırakırım o diziyi.

Ama bu dizi hâlâ izlettiriyor kendini. Öncelikle bende herkes gibi flashbacklerden, müzik eşliğinde dakikalarca bön bön bakılmasından rahatsızım ama burada senariste kızmamak lazım, dizinin ciddi bir süre sorunu var şöyle 50 dakikalık bir dizi olsa daha akışkan ilerleyebilirdi her şey. 

İkinci olarak, sanırım bu diziyi olay örgüsünden bağımsız olarak sevmemde kadın karakterlerle kendi içimde örtüşen bir şeyler olması. Yani kendimi biraz Merve, biraz Oya, biraz Pelin ve biraz Arzu gibi hissediyorum. Her biri bir kişilik özelliğini temsil ediyor ama önemli olan hangi özelliğin ne kadar ön plana çıktığı. 

Bu bölümle ilgili konuşmak gerekirse ki bundan sonrası spoiler içerir.

Artık tadında bırakıp bitirmeleri gerekiyor.

Ne Serhan ne de Oya bu kadar aptal yerine konmamalı ki şu ana dek hep ne kadar zeki olduklarına vurgu yapıldı. Merve’nin Serhan’ı uyutup herkese mesaj attığı gün, Oya’da Serhan’da Merve’nin ne kadar tehlikeli olduğunu iyice idrak etmişlerdi. Buna rağmen bir rahatlık mevcut. Hadi Serhan’ı geçtim, Oya Merve’yi hiç mi tanımadı ? Merve’nin ne kadar kindar, ne kadar oyunbaz ve ne kadar eli kolu uzun bir kadın olduğunu bilmiyor mu ? Serhan’dan öyle kolay vazgeçer mi ? Akıl var mantık var. Öte yandan Oya’nın mutfağına konan fotoğraf makinesini Oya’dan önce Serhan’ın görmesi de absürt. Her şeyi anlıyorum ama Oya’nın evindeki durumları da kontrol edebiliyor olmamalı. Oya’nın çocuğum olmuyor demesi de biraz saçma geliyor. Denemiş mi ? Taylan’dan sonra bir ilişkisi olmuş mu ? Çocuk sahibi olmayı istemiş mi o ana dek? Oya neden çocuk sahibi olamıyor ? Balkondan düştüğünde üreme organları zarar mı gördü ? Bu tedavi Oya’nın durumu için ne kadar uygun ? Yani aa benim çocuğum olmuyor, e hadi deneyelim. Afedersin de bir sor niye olmuyor ? Hormonal mı, nörobiyolojik mi vs. Bu kısım son derece saçmaydı. Sadece saf bir biçimde çocuk sahibi olma isteğini kabul ediyor ve anlıyorum ama gerisi tutarsız. Ayrıca Merve ile hiçbir şey olmamış gibi iletişimini sürdürmesi de onun gibi dürüst bir karaktere yakışmıyor. Hiçbir şey olmamış gibi, ay bize kahve yapayım aa bak Merve de taa liseden arkadaşım, getirdiği çayı sorgusuz sualsiz kabul etmeler.. yok artık diyorum.

Bu bölüm sadece Arzu vurdu, gol oldu diyorum. Nilay karakteri gayet tutarlı davranıyor evet hepsi bu sanırım. 

Gelecek hafta ne olacak diye meraklanmıyorum artık.

dün 01:06

827. Oya'nın da hatalı olduğu konular var Merve'ye de hak vermek gerek diyecekken Merve öyle bir kötülük yapıyor ki ağzımı açamıyorum.

Bu zeka işi değil, kötülük işi. Herkesin kafası zeki de olsa böyle şeylere basmaz. Allah hepimizi böylesinden korusun. Ben de aldatildim. En fazla yaptığım kızı gizliden arayp küfür etmekti.(gizlinot: Swh)

dün 01:00