sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1085)
 • medya (17)

1085. Az önce final fragmanı yayınlandı. Keşke hep başlardaki gibi kalsaydı.

8 aralık 20:27

1084. Mahkeme sahnelerinde tanıkların dedikodu yapar yahut hikaye anlatır gibi konuştuğu, ufak tefek komiklikler dizisi. Manikürcü kızın mahkeme heyetine; "kızzzz bu merve hanım serhan bey'e ne yapmış biliyor musun?" demediği kaldı. Umutluyum belki son bölümde der.

6 aralık 01:23

1083. tanrım iyi ki izlemeyi bırakmışım. bitiyor diye son bölüme bakayım dedim (haftayaymış meğer)

şeyma subaşı'ndan nefret ederim. ama bu hikayede evli olup sorumluluğu bulunan kişinin acun olduğu gerçeğini değiştirmez. şeyma kezban tavırlı o ayrı.

oya hala bir kadını annelikle vurmayalım diyor, denyo mervenin ona yapmadığı kalmamıştı yanlış hatırlamıyorsam. en başından beri hoşuna gitmeyen her konuda etik ahlak dinlemeksizin satmadığı, üstüne basmadığı adam kalmayan kadının meşrulaştırmalarına kanmak nedir?

adamı kandırıp olmadığı biri gözüküp evlenen iktidar tapıcısı merveyi kutsal evlilik şemsiyesi mi aklıyor yani? yapmayın etmeyin, oya bu savaşın tarafı bile değil. kadının evliliğe kene gibi yapışma sebebi bile gayrıinsani. serhan da sütten çıkmış ak kaşık değil ama, boşanmak istedi daha başka ne yapabilir ? herkesi manipüle eden işine gelmeyen yerde annelik kartını öne süren kötü bir kadının çocuğunu yetiştirmesini istememek de bir babanın hakkı olabilir bunu da unutmamak lazım. boşanma/velayet işiyle ucundan kıyısından ilgilenen biri olarak uzlaşmacı olmayan tüm tavırların uzun vadede çocuk açısından sıkıntı yarattığı bir gerçek, sonuç ne olursa olsun.

ay üşenmeyip yazdıklarıma bak, gelsin eksiler. neyse özetle hatırlanmalı ki her olay genellenmeden kendi bağlamında değerlendirilmeli dedirtmesi gereken dizidir (tanım).

6 aralık 01:04


1082. her şey bu kadar fazlaca tatlıya bağlanmışken Oya ne akla hizmet kimi öldürecek? Bu saatten sonra nasıl bir motivasyona bağlayacaklar çok merak ediyorum. Her şey Berk'in rüyası çıksın oldu olacak...

5 aralık 18:14 7 aralık 09:26

1081. Mahvettiler canım diziyi. Daha güçlü bir senarist olsaydı keşke başında.

5 aralık 18:11

1080. desperate housewives ile alakası olmayan dizi

5 aralık 17:02

1079. desperate housewifes'ın türkçesinin hafif değişiği dizi. ilk sezon 5-6 bölüm izlemiştim. dh'ı sevdiğim için bu da hoşuma gitmişti. hatta yerli malı desperate housewifes'tan daha çok df'a benziyor.

erkek oyuncular tam bir fiyasko, kadınlar rollerine güzel oturmuş. ama dizide genel bir karakter davranışları konusunda problem var gibi. ikinci sezon hemen hiç izlemedim ama sanki ilk sezon daha iyiydi. sinematografik açıdan başarılı, müzikleri güzel ama bir yerden sonra sıkmaya başladı sanki.

edit: (bkz: Bree Van De Kamp): kendisini ailesine adamış, kafayı yemek yapmakla, bahçe düzenlemekle bozmuş, kocası tarafından bir fahişe ile aldatılan ev kadını. bu aşamada saçını başını değiştiriyor. başka erkeklerle flörtleri oluyor. daha sonra iş hayatına atılıp başarılı bir iş kadını oluyor. tanıdık geldi mi? bana göre bildiğiniz araklanmış.

(bkz: Susan Mayer): dizinin en naif karakteri. ne olursa olsun ağırbaşlı, temiz bir kalbe sahip, biraz şaşkın bir karakter. tabi araya aşk meşk girince biraz şaşırıyor. kocasından boşanmış, kızıyla birlikte yaşıyor. freelance grafik tasarım/çocuk kitapları yaparak geçimini sağlıyor. doktor olsa cuk olurmuş :).

(bkz: Lynette Scavo) başarılı bir iş kadınıyken tavşan gibi üremeleri nedeniyle ev hanımı olmuş bir diğer çaresiz kadınımız.

(bkz: Gabrielle Solis) eski top model. zengin kocayı bulmasıyla (bkz: wisteria lane)'in yüksek standarları sahip ev kadınlarından biri.

(bkz: wisteria lane) bu kadınların yaşadığı sokak. wisteria lane, mor salkım sokağı demek bu arada. sarmaşık'la bağdaştıramadınız mı?

karakterlerin birebir aynı olduğunu iddia etmiyorum zaten ama çok fazla alıntı var. ister morsalkım olsun, ister sarmaşık, dizinin konusu muhitte kimin daha saygın, sözü geçen biri olduğuyla ilgili bir rekabet üzerine kurulu. İkisinde de bir cinayet/intiharın etrafında kurgulanmış.

tanıtımlarında 4 kadını gördüğümde aaaa desperate housewife yapmışlar derken, jeneriği görünce doğrudan böyle bir kanaat oluştu. olayların bir cinayet çerçevesinde ele alınması, bu benzerlikleri gidermiyor. zaten türk dizilerinin çoğunda arak var. o derece kreatif bir millet değiliz ne yazık ki.

5 aralık 16:43 6 aralık 19:35


1078. merve ile kerim'i öpüştürmeden final yaparsanız, bu gezegeni yakarım.

bu son bölümde şebnem ile kerim'in bardaki muhabbetinde kerim'in ilişkilere ve beğendiği kadın profiline dair söylediği şeyler, ciğerime işledi. keşke böyle bir erkek çıksa karşıma..(link: https://www.youtube.com/watch?v=QzF4W6mqnRU ah kerim ölücem aşkımdan )

5 aralık 16:01

1077. Sanırım aranızda bilmeyenler var Mila’nın babası Serhan değil Kerim. Tabi Serhan’ın bundan haberi yok.

Edit: senaryoyu ben yazmadım arkadaşlar eksiler meriç acemiye :d

5 aralık 11:20 5 aralık 12:18

1076. Hakim boşanma davalarında olayları kendiliğinden araştırır, erkeğin ya da kadının her dediğini hakim kabul edecek olsa ohoooo. Ha bu arada lehe tanıklık yapan da Serhan beyimizin sevgilisi. Hakim normalde eminim oya'yi dikkate alırdı...

İspatlanan bir şey yok tek ispatlanan zina.

Ayrıca olaylarda aldatma da olsa çocuğun üstün yararı dikkate alınır, böyle durumlarda yoğun bir iş adamı yerine ev hanımı merve'ye verilmesi gerekir.

Bir de Allah aşkına tam velayet ortak velayet nedir ? Kaçırdığım bir şey mi var diye dün açtım baktım. Sadece bir aile mahkemesi ortak velayet verdi bu zamana kadar. Kanunda böyle bir şey bile yok. Ya da ben bilmiyorum...

5 aralık 08:49