ugg

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (156)
  • medya (6)

156. Avusturalya ve Yeni Zelanda koyunlarının derisinden yapılan, yağmursuz kışın gerek ev terlikleri gerekse botlarıyla severek kullandığım pofidik marka.

6 ocak 11:07

155. Her zaman nefret ettiğim botumsu ayakkabı modeli. Ya her şeye saygı gösterebiliyorum buna gösteremiyorum ya. Yıllar önce babam rusyadayken alayım sana burda bir sürü çeşidi var demişti ayakları çok üşüyen birisi olduğum için. Sakın dedim evde giyerim anca diyince salak mısın kızım evde giymeye o kadar para verilir mi dedi vazgeçti dkdkdkdk

6 ocak 02:06

154. Yazın amerikadaki indirimden 57$a (indirimsiz 200$dı) aldığım modelini cevahir avm’de 1.100₺ya gördüm ve pes dedim. Resmen keriz yerine konuluyoruz bu ülkede bunu anladım. Asgari ücret 1600₺ ben ise emekli bir memur kızıyım yani hayatta ugg giyemezmişim bu ülkede bunu anladım. Ama inanılmaz rahat ve inanılmaz sıcak tutuyor çok seviyorum öyle böyle değil. Umarım bir şey olmaz çünkü olursa ancak ağlarım yani elimden başka bir şey gelmez.

Tanım: ülkemizde asgari ücrete yakın fiyata satılan bot.

6 ocak 00:14 6 ocak 01:56


153. An itibariyle siyahını edindiğim bot türüdür.

Yıllardır buz gibi gezdiğim ankara kışında daha önce aklım nerdeydi diye kafamı duvarlara vuruyorum. Bu arada aşırı sıcak tutuyo ayaklarım hiç üşümüyor diyen sevgili süslüler hepinizi kucaklıyorum. Oh be dünya varmış ve ne enteresandır 39 numara ayaklarımda hiç de aşırı kaba durmadı.

Yıllardır bunu giyenlerle dalga geçerdim tüm kızlardan özür dilerim.

Kendisiyle şu an aşk yaşıyorum.ayakları benim gibi çok üşüyenlere gözü kapalı tavsiye ederim

Not: orjinal değil 50 tl ye aldım

26 aralık 2017 20:07

152. yıl 2008 - ugg moda olmuş tüm ankara bilkentli kızların ayağındaki kocaman ayakkabılarla dalga geçiyor. bilkentli kızlar o sene ayaklarını ilk defa üşütmüyorlar. ugglar 200-250tl herkes bu kadar para verilir mi? konusunu konuşuyor. bugün bi çift ugg olmuş sana 1000tl hala aynı konu konuşuluyor, 10 senedir gündem aynı mı yani? hiç mi değişmedik?

25 aralık 2017 14:21

151. Bende 3-4 sene önce 300 lira civarı fiyat ödeyip satın almıştım. İncecik çorapla bile giysem sıcacık tutuyordu. Biraz sıkıntılıyım kalın çorap giyemiyorum tabi izmirde yaşamamında etkisi var. Çok sıcak tutuyor çok yumuşak ve hafif soğuk bir memlekete taşınsam ayağımdan çıkarmazdım. Bu moda olduktan bir iki sene sonra hunter çizmeler moda olmuştu ama aman allahım o nasıl soğuk tutmak resmen çivi gibi oluyor ayaklar içinde. Normal ısı seviyesine gelmesi içinde iki kat yün çorap giyip kendini babane gibi hissetmen lazım çok kullanışsız buluyorum onları. Ama ugglarda popülerliğe sahip olmasına rağmen kalıcı oldu çünkü gerçekten çok kullanışlı

şuanda tercih etmiyorum çünkü bacakları biraz kalın gösteriyor ve dediğim gibi soğuk bir şehir değil . Hayat bana zayıflamayı öğretemediği için zayıf görünmeyi öğretti...

25 aralık 2017 10:27

150. Her yerde sahtesi üremeye başlayınca(hm,butikler vs) bi heves geldi almak istedim.Orijinali trendyola gelmiş sanırım(morhipo da olabilir) bi bakayım dedim bir de ne göreyim? 1800 tller mi dersin 2100 tller mi dersin? Yok anam, kalsın,bye.

25 aralık 2017 10:04


149. 7-8 sene önce ben de çok çirkin bulanlardandım, tabi o zamanlar cadde kızı ayakkabısı imajı da var. artık gözüme öyle çirkin gelmese de hala alıp giyeceğim bir ayakkabı değildi. gel zamaan git zamaan sıcak izmirden çıkıp 9 ay karlı bir memlekete taşınınca işler değişti. ayacıklarımı hiçbir şey ısıtmayınca küllaamı önüme koydum düşündüm. ya bir sürü paraya çirkin outdoor botlar alacaktım (günlük tarzıma pek uymuyor) ya da çakma ugg gibi bir şey. dün aniden çarşıdaki bi ayakkabıcıya girip pazarlık mazarlık 60a aldım bir çift. sabahtan beri yımışacaaaaaaaaaaaak diye bağırıyorum yürürken, işe gelmedim evde dolaşıyorum sanki harika harika! kesinlikle de üşümedim sıcacık oldu ayaklarım. ohh iyi ki almışım. bu kışı çıkarsın seneye yamulursa alırım bi daha.

25 aralık 2017 09:49

148. Bir süslünün de bahsettiği gibi... Bence onlar ev ayakkabısı. 

25 aralık 2017 02:22

147. genelde popüler kültür öğelerinden nefret ederim ve bu botu giyenlerle de epey dalga geçerdim. öyle ki facebook durumuma bu ayakkabıyı giyenleri yerdiğim bir yazı yazmıştım ve bir kızla kavga etmiştim bunun üzerine asdfghj ama tüm bu tutumum babamın bana bu ayakkabıyı alması ile sona erdi :D babam sık sık yurtdışına çıkan biri, her zaman ona "bana bir şey alacaksan lütfen düz siyah ve erkek ürünü sanılan ama aslında kadınlar için üretilen basit şeyler al" derim. babam da her zaman en pullu, en simli, en kırmızı ne varsa onu alır. adam kendi zevkine göre takılır yani. neyse bir gün geçmiş bana çakma ugg almış ama hem de -büyük harflerle yazdığımı düşünün- bütün dış yüzeyi tüyler ile kaplı bir ugg. tabii ben ayakkabıları görünce cringelerden cringeler mi beğenmedim, dalga mı geçmedim. neyse, bir gün nasip oldu, merak ettim ve giydim. yüce zeus aşkına! bir ayakkabı bu kadar mı rahat olur, bu kadar mı pofuduk, yumaşacık ve sıcak tutan bir şey olur. gerçekten ayakkabıya bayıldım. yine de o ayakkabıyı sadece o gün giydim asddfgh bir daha giymedim, hatta 10 liraya falan sattım :d fakat dışında tüyler olmasaydı, dümdüz siyah olsaydı yeminle sürekli giyeceğim bir ayakkabı olurdu. valla ayı ayağı mayı ayağı fark etmez. şu an giydiğim outdoor botlarım da tır lastiği gibi duruyor, akademisyen ayakkabısı diyorum ben onlara ama kışın kar su geçirmiyor. o yüzden fak dı sisdım diye dolaşan ben uygun fiyatlı bulursam ugg alırım, seve seve de giyerim :d her şeyde estetiğe dikkat ederim ama söz konusu ayakkabı olunca rahatlık benim için daha önemli oluyor genelde. anlatayım dedim, buraya kadar okuyan olduysa öpüyorum ehehe

24 aralık 2017 21:14