girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

6. almak isteyenler, hevesi olup da hiçbir fikri olmayanlar bence düşünmeden alsınlar. benim de hiçbir fikrim yoktu. başka bir müzik aleti de çalmıyorum. 2017'nin başında ben bu sene bir müzik aleti çalmayı öğreneceğim diye hırs yaptım. ucuzundan bir ukulele aldım ve youtube'dan internette başka sitelerden öğrendim. çok zevkli ve kolay aslında. tavsiye ederim.

16 mayıs 17:35

5. ya ben bu alete bayılllıyorum. hatta alıcam galiba bi tane ama bilgim de olmadığından öyle merakla etrafa bakınıp duruyorum. bilgisi olan süslüler dm'den yürürse memnun olurum.

20 nisan 13:01

4. Some Like It Hot filminde Marilyn Monroe'nun çaldığı müzik aletidir. Ah çok tatlı filmdir, izleyin.

9 şubat 2017 01:21


3. bu spidi gonzalezin çalgısı değil mi? diye aklımda soru işaretleri bırakmış alet

8 şubat 2017 20:48

2. Mutlu sesler çıkaran minik, telli müzik aleti. (:

Son zamanlarda sıklığı artan "Yetti artık bu hayat nereye kadar böyle devam edecek" alt metinli sohbetlerimizin akabinde hayaller kuruyoruz. Bunlardan biri de ukulele çalmayı öğrenmek. Kendi adıma Bir üst seviyesi ise eddie vedder'ın (gbkz: ukulele songs) albümünü çalıp söyleyebilmek. Enstrumanın ismi bile ayrı eğlenceli Yahu.

Bahsettiğim albümü şuraya ekleyeyim:

(link: http://www.youtube.com/playlist?list=PL0EC662672268C782 Ukulele songs )

Dipnot: ukulele çalan, ilgilenen süslüler varsa nereden hangi markadan almamızı önerirler? Alırken neye dikkat etmeliyiz? Bunları yazarlarsa ne harika olur. (:

8 şubat 2017 20:10

1. hawaii orijinli küçük bir gitara benzeyen dört telli şirin enstrüman. sesi mutluluk verir. genelde göğüs hizasında çalınır. saf ukulele sesi duymak istiyorsanız (link: https://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I somewhere over the rainbow)'u dinleyiniz.

bir heves alıp öğrenmeye çalıştım, şimdi tozlanmakla meşgul maalesef. aslında kolaymış da benim yeteneğim yoksa demek ki.

ukte sahibi: (yazar: clair de lune)

7 kasım 2015 02:19