girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

1. ölüm acıları dışında işe yarayandır.

her zaman uyandığımda daha net bakabiliyorum olaylara. huysuz kalkıyorum belki bazen ama o gece düşünmelerinden çok daha huzurla uyanmış oluyorum.

15 haziran 2016 23:12

2. acıyı uykuya tuturmak

15 haziran 2016 23:21

3. bunun ekürisi ağlamaktır. ağlamaktan çırpınmaktan yorulup en sonunda uyuyakalmaktır. komşulara sesin gitmesin diye (gizlinot: mağlum duvarlar ipince) yüzünü yastığa gömüp ağlamaktır. unutursun elbet uyurken ama uyandığın dakika da anında beynini işgal ediyor gene aynı meseleler. çok boktan.

15 haziran 2016 23:28


4. bir türlü yapamayanlardanım... zaten uyku problemi olan biri olarak bir acı yaşadığımda ne zaman uyumaya çalışsam olmuyor olmuyor olmuyor... e haliyle de acımı bu sefer daha derinden yaşıyorum, her zerresini hissede hissede ve unutmak için uyuyabilen ne kadar insan varsa da imreniyorum... sanırım bir itiraf gibi oldu...

haa ama ağlamak deyince de kafamı yastıklara gömüp ağlama konusunda üstüme tanımam içim yana yana hıçkıra hıçkıra... velhasıl kelam Allah kimseye böylesine yanacak kadar acı vermesin... unutmak isteyecek kadar yanlış kişiye karşı olan çok büyük bir sevgi de...

16 haziran 2016 03:21

5. Şu an zorla yapmaya çalıştığımdır.. Bu acı geçiyor mu..

16 haziran 2016 07:09

6. bu aslında sizin değil bilinç altınızın tercihidir.

bir savunma mekanizmasıdır, depresyonda uyku bozukluğunun da temeli buna dayanır. bilinç düzeyindeki bilgiler uyku esnasında bilinç altına ve uzun süreli belleğe atılır, bilinç altınız da bilinç düzeyinde geriye gömülmesi gereken çok şey olduğunu fark ettiğinde sizi uyumaya iter, beyne uyku hormonu salgılatır.

ama dediğim gibi, bu savunma mekanizmalarından yalnızca birisidir.

babamı ani bir şekilde kaybettik, o dönemde ben sürekli uyumak istiyodum, annem asla uyuyamıyodu, kardeşimse uyumak istemiyodu.. aynı kültürden ve aynı aileden gelen üç kadının savunma mekanızması tamamen farklı işlemişti..

16 haziran 2016 13:17

7. Her derdimin üstesinden böyle geliyorum ben.ölüm acısından dersten kalmaya,terk edilmekten arkadaş kazığına.bazen 25saat uyuyorum bazen 3saat ama uyumazsam nefessiz kalıp boğulacakmışım gibi oluyor aslında uyumaktan çok kendinden geçmeye Benziyor bu.uyandığında kaldığın yerden devam ediyorsun ama uyuduğum saatleri sayıp ohh be en azından şu kadar daha az acı çektim diye düşündüğüm oluyor bazen.

17 haziran 2016 01:17


8. Şu hayatta en iyi yaptığım şey.

25 haziran 2016 12:46

9. yapmaya çalıştığım ama uyumayı bile başaramadığımdan yapamadığım şey.

25 haziran 2016 17:29