yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (10)
  • medya (1)
  4

  16. İnce telli, sönük ve inanılmaz yağlı saçlara sahibim. Bu ürünü aldıktan sonra düzenli kullanamasam da ara ara yağlanma sorunu çok canıma tak ettiğinde şampuan öncesi uyguluyorum. İkinci gün yağlanan saçlarım iki hatta üç gün idare ediyor. Sonuç olarak bu kadar seyrek uygulamada bile vaddettiklerini karşıladığını düşünüyorum.

  2 nisan 12:19

  5

  15. Tanım: bu ürünü ayıla bayıla kullanan ve saçlarındaki yağlanma problemini şıp diye çözen bir arkadaşımın kuvvetli ısrarları sayesinde satın almış ve onun bana denemem için vermiş olduğu çok az bir ürünü aylardır kullanan biri olarak bereketinden fazlasıyla memnun olduğum; yağlandırma süresini iki net güne kadar uzatan; saç diplerine inanılmaz bir ferahlık veren; bir çay kaşığı kadar kullanım ile fazlasıyla köpürdüğü ve temizlediği için son derece uzun süre kullanım ömrü olan; ne yazık ki sls içeren drugstore peeling şampuandır.

  Kullanım şekli: orta uzunlukta, ince telli ve fazla hacimli sayılmayan saçlarım var. ben ürünü bir tepeleme çay kaşığı olacak şekilde avucumun içine alıp inceltiyorum. Daha fazla kullanım resmen ürün israfı oluyor, o yüzden elinizi korkak alıştırın derim. Bir de ürünü inceltmeden ya da eritmeden kullanırsanız tanecikleri dökülmeye müsait oluyor. Ürünü ziyan etmemek adına da bahsettiğim gibi az miktarda ürünü avuçlarımın arasında inceltip sonra baya baya ıslak olan saçlarıma, avuç içlerimdeki ürünü sürüyorum. Şampuanın tuz tanecikleri tamamen eriyinceye kadar ıslak saçlarımda köpürmesini sağlıyorum. Şampuanı saçlarımda hiç bekletmeden bol su ile duruluyorum. Bu ürünü haftada iki kez kullanıyorum ve kullanmadığım günlerde mutlaka nemlendirici bir şampuan (gizlinot: bu sıralar kendisi hask cactus water şampuan olur.) ve besleyici/yumuşatıcı bir saç maskesi (gizlinot: şu aralar değişiyor.) kullanıyorum.

  Olumlu özellikleri: yağlanma ve yağlanmaya bağlı kepek sorunu için kesin çözüm olması; ferah bir kullanımı olması, kullanım esnasında ve sonrasında saç diplerinizin nefes aldığını hissettirmesi; saçları çok iyi temizlemesi ve bu kadar iyi temizlenmesine rağmen elektriklenen, kabaran saçlar yaratmaması, ayrıca ince telli saçlarıma bir miktar hacim bile vermesi; çok az miktarda ve haftada en fazla üç kez kullanım gerektiren bir ürün olduğu için bereketli olması.

  Olumsuz özellikleri: saç boyasını çok kısa sürede akıtıyor olması; üst üste kullanıldığında saç uçlarını bir miktar kurutuyor olması; sls içermesi ve genel olarak içeriğinin müthiş temiz olmaması; bana göre çok güzel kokuyor olsa da biraz çay ağacı ve limon ağırlıklı bir nebze yapay ve keskin bir kokusunun olması.

  Şöyle söyleyeyim; kalıntı giderici şampuan olarak revox markasının şampuanını kullanıyor ve piyasada hiçbir yerde kendisini bulamadığım için bitmesin diye elimdeki ürünü tüketmeye çekiniyordum. Bu ürünle birlikte Kalıntı giderici ve yağlanma karşıtı olan şampuanımı net olarak bulmuş durumdayım. Özellikle benim gibi saçları ince telli olan, hacimsizlikten ve çabuk yağlanmadan şikayet eden tüm hanımefendilere ve hatta beyefendilere bu ürünü gözüm kapalı tavsiye ederim. İndirimde 28 lira civarına düşüyor ve haftada iki kez kullanımla bile sizi en az 3-4 ay idare ediyor; bu bakımdan tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu da söyleyebilirim.

  26 şubat 11:18 26 şubat 11:51

  5

  14. ince telli, dalgalı ve çabucak yağlanan ve uçları kuruyup yıpranan saçlarım var. başka şampuanlarla dönüşümlü olarak haftada bir defa kullanıyorum. temizlemesine bayılıyorum hatta buna alıştıktan sonra diğer şampuanlar yeteri kadar temizlemiyor gibi hissetmeye başladım. yine de çok sık kullanmamak ve uçlara çok getirmemek lazım. bu serinin normal şampuanından işe o kadar memnun kalmadım, bittikten sonra yine peelingli çeşidinden almaya devam edeceğim.

  9 ocak 21:24


  4

  13. Daha önce sephora' nın naneli olan saç peelingini kullanmıştım. Bu ürün ona göre tanecik boyutu anlamında daha dengesiz. Bazı tanecikler kocaman, bazıları daha standart. Ayrıca kıvamı da biraz hamur gibi. Etki olarak ise; yaglanmayı azaltıp, saça dolgunluk veriyor. Ama elimdeki ürün bitince sephora' nın peelingine dönecegim. Onu daha çok beğenmiştim

  1 kasım 2019 21:54

  3

  12. Düz, çabuk yağlanmaya meyilli aşırı sönük saçlarım var. Arkadaşımın tavsiyesiyle 20tl gibi bir fiyata aldım. Aylarca biteceğini sanmıyorum gerçekten çok bereketli bir ürün çok az miktarı yetiyor. Saça hacim vermesi için kullandığım en etkili ürünlerden biri olabilir fakat etkisi 2.güne kadar devam etmiyor zaten haftada bir kere kullandığım için etkisini çok uzun süre göremiyorum bu yüzden. Saçı gerçekten iyi arındırıyor, temizliyor ve kullandığım en köpüren şampuan olabilir. Fakat yağlanmaya bir etkisi olduğunu düşünmüyorum ben biraz bu umutla da satın almıştım. Saçlarımı ekstra sertleştirmedi. Bir de loreal elseve'in killi şampuanındaki gibi saç dökme problemini bu ürünle de yaşadım. Tekrar alır mıyım, belki bu seferki gibi iyi bir indirimde denk gelirsem.

  27 eylül 2019 18:09

  5

  11. bu şampuanı 'saçlarımı nasıl hızlı uzatırım' sorunun cevabını ararken buldum. şuan ismini hatırlayamadığım bir blogger saç derisini temizlemenin önemini ve saçta biriken maddelerin (gizlinot: şampuan kalıntısı, saç kremi kalıntısı, köpük/jöle kalıntısı) temizlenmesinin saç uzatmada etkisini yazmıştı. aynı gün gidip satın aldım ve o zamandan beri haftada 1 gün kullanıyorum. haftada 1'den fazla kullanmak hem saçı kurutuyor, hemde saç derisine zarar verebilir-miş.

  şampuanı ben suyla karıştırarak kullanıyorum. 1 tatlı kaşığı (gizlinot: bazen biraz daha fazla) şampuanı bir kapta suyla köpürtüyorum sonrada saçlarıma döküyorum. saç derime 2-3 dakika masaj yapıyorum. zaten bu şekilde yaptığım zaman şampuan çok daha fazla köpürüyor ve temizlik hissi veriyor. sonrasında yıkıyorum. bu ürünü kullandığım gün saçlarıma saç kremi veya saç şekillendiricisi sürmüyorum.

  benim fark ettiğim etkileri ise saçlarım çok daha geç yağlanıyor ayrıca kullanmaya başladığımdan beri saçlarım dolgunlaştı. kullanmaya devam edeceğim bir şampuan.

  17 eylül 2019 10:23

  10. Aşırı derecede doğala özdeş limon aroması kokan seri. İnce telli saçlarda dökülmeye neden oluyor. Buna rağmen kullandıktan sonra kafamın nefes aldığını hissetmem paha biçilemez.

  1 kasım 2018 01:11


  9. Dün kullanmaya başladığım şampuan.Bir arkadaşımın '' kullandıktan sonra saçın geç yağlanıyor ve hiç sönmüyor'' demesi üzerine aldım. 200ml ürün, kavanozun içinde olması beni üzen tek yönü sanırım.Duş sırasında çok pratik olmuyor maalesef :( Parmağınaza azıcık almanız yetiyor çünkü baya köpürüyor ve resmen temizlediğini hissediyorsunuz. Saç gıcır gıcır oluyor.Duştan sonra saç uçlarım kuru olduğu içim morfose'umu yine sıktım,diplere hiç bir şey sürmedim. Havluya sardığımda saç derimin ferahladığını ve rahatladığını hissettim.Kuruttuktan sonra da yumuşacık oldu saçım. Şimdiye kadarki en iyi şampuanım diyebilirim.Kullanmaya devam :)

  31 ekim 2018 10:44

  4

  8. derinlemesine temizlik sağlayan,haftada 1 kez kullanılması gerektiği için pazar günlerini iple çektiğim; kokusuna aşık olduğum peelingli şampuan.

  saç derisi yağlı fakat genel olarak kuru ve ince telli saçlarımı için yaklaşık birkaç aydır kullanıyorum. bu şampuanla ilgili düşüncelerime gelirsek;

  *bu ürün kesinlikle haftada 1 kez uygulanmalı. haftada saç uzunluğuna göre yaklaşık 1 tatlı kaşığı ürünü az miktarda su ile karıştırılıp ıslak saça uygulanmalı. derinlemesine temizlik ciddi anlamda sağlıyor,yumuşaklığı ve verdiği hacim mükemmel. ama dediğim gibi ürünü 2 kere uygulamak dezavantaj olacaktır. saçı yıpratacaktır,saçın sebum dengesini bozacaktır,o yüzden en iyi verimi almanız açısından haftada 1 kere sadece 1 tatlı kaşığı uygulamak yeterli.

  *ürün azıcık su ile karıştırıp saça uygulanınca çok güzelce köpürüyor. o yüzden saçın temizlendiği hissiyatını çok güzel hissettiriyor. Ayrıca yumuşaklık ve ve çok güzel hacim de sağlıyor.

  *kokusuna değinmeden asla geçemeyeceğim,kokusu çok ama çok güzel. sadece ürünü koklamak bile insanı fazlasıyla rahatlatıyor. o kadar ferah ve temiz kokusu var. sadece kokusu bile ürünü kullanmak için yeter.(gizlinot: sac urunlerınde mutlaka güzel bir koku ararım:}})

  özellikle benim saç tipime sahip olan ve hacimli saç seven süslüler için çok memnun olacağını söyleyebilirim,ben çok severek kullanıyorum.

  16 ağustos 2018 17:16

  2

  7. Saç derime peeling yapamadan taneler eriyip köprüyor kayboluyor saçlarımın arasında nasıl kullanacağımı anlamadım. Yağlı saçım için hicbir faydasını görmedim benim için çöp.

  19 mayıs 2018 11:30