yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  1. ud'nin sonbahar sezonu yeni likit fondöteni, türkiye'ye hemen gelmez diye düşünüyordum ama gelmiş lansman tarihi eylül'dü diye hatırlıyorum. 24 ton seçeneği var, skala baya geniş. ilk kez youtuber'larda görmüştüm ve hemen hemen hepsi beğenmişti.

  pudraları yüzümde oksitlendiği için emin değilim ama gözüm kalmadı değil. fiyatı 135 TL

  http://www.urbandecay.com.tr/all-nighter-liquid-makeup-gece-boyu--akmayan-makyaj

  https://www.youtube.com/watch?v=1ci6BGUrRHE

  https://www.youtube.com/watch?v=f_OluoFIDGc

  7 ekim 2016 15:39

  2. Yüzümü sivilce basmış ve hazır tedaviye yeni başlamışken iyice suratımı enkaza çevireyim diye almış bulunduğum fondöten (Sanırım ben daha çok tanıtımında bahsedilen "skandal aktivitilere uygundur ımmm oh ;)" yemine tav oldum). Renk skalası geniş, bana 2 numara uydu, gün sonuna kadar renk sabit kaldı. Alt tonum sarı olduğu için sonu 0 ile bitenleri denedik, sonu 5 ile bitenler pembe alt tonlular içinmiş. Cildim yağlıya dönük karma olmasına rağmen herhangi bi yağlanma yapmadı. Kapatıcılığı orta, şayet mimik, çizgi, çil, sivilce, leke.. her türlü hayat belirtisi taşıyan insansı ifadelerim kaybolsun diyorsanız bi kaç kat daha sürmeniz gerekebilir. Bu arada ürün paraben içermediği için kullanım ömrü altı aymış, kıymayıp kullanmamazlık etmeyin, bilginize.

  7 ekim 2016 19:18

  3. Yaklaşık bir aydır, günün yarısını dışarda geçirdiğim haftanın üç günü kullanıyorum.

  Cildim problemli olmadığı için kapatıcılığından memnunum, bir iki çilim var, onları epey silikleştiriyor. Ancak fırçayla uyguladığımda burnuma yeterince oturmuyor, parmakla düzeltmem gerekiyor. Beauty blender ise çoğunu emdiği için tercih etmiyorum.

  Benim sorunum alın bölgesinde yağlanma, şimdiye kadar buna çözüm olan başka fondöten kullanmamıştım, o yüzden çok seviyorum all nighter'ı. Double wear hiç kullanmadım, onu fazla ağır buluyorum. Bu fondöteni dağıtmak ona göre daha kolay.

  Ancak tamamen donup kaldığını söyleyemem, sürdükten bir süre sonra elimle dokunup çektiğimde az da olsa fondöten bulaştığını görüyorum.

  25 kasım 2016 23:20


  4. Bu fondoteni sephoraya make up forever hd imi yenilemek için gittiğimde görevli bayan tavsiye etti. Şikayet ettiğim konu cildim bej alt tonlu olduğu için make up foreverın hangi rengini denesem bende sarı kalmasıydı. Ve de cildim hem kuru hem akneli olduğu için kapatıcılığı yüksek ama cikdi kurutmayan nemli bir bitiş sağlayan bir fondöten istiyordum. Neyse bayanın tavsiyesine güvenerek urban decay all nighterı aldım ve gerçekten kalitesini çok beğendim. Bir kere rengi tam benim rengim. Kapatıcılığı süper ve cildimi kurutup parça parça yapmıyor, çizgilere dolmuyor. Kalıcılığı uzun sabah işe giderken sürüyorum tüm gün yüzümde kalıyor. Gün içinde pudraya ihtiyaç duyulacak kadar kusma ve parlama yapmıyor. Sürerken real techniques stippling fırça ile çok güzel sürülüyor. Yapısı akışkan likit olduğu için tereyağı gibi zor sürülen fondotenlerden değil. Kısacası denemeye değer bi ürün ama ben biraz sıkıldım. Genel olarak fondöten kullanımına ara vermek istiyorum

  24 şubat 2017 14:43

  5

  5. Yağlı bir cildim var ve birçok mat likit fondoten denedim, %90 cildim 5 saat sonra onları yağlanarak kusuyor. Ama liste başımda Urban Decay var. Bir fondöten kendini hiç mi bozmaz? Nasıl sürdüysem saatler sonra aynı şekildeyim. Ayrıca ben kapatıcılığından aşırı memnunum.

  21 mart 2017 09:19

  6. sephorada ayrı ayrı zamanlarda 2 kere denediğim fondöten. biri yazın, diğerini de havalar soğuyor diye geçenlerde denedim. normalde ud ürünlerini severim ama ı-ıh. fondöten bana olmadı, pütür pütür kılcal bi görüntü oluyor. bence normal ciltlerin dahi kullanamayacağı bir ürün. neme iyice doymuş, belki biraz yağlı ciltler için iyidir, ama anında kuru,kaskatı oluveriyor.

  hemen diğer tarafıma lancome un yeni teint miracle ını denedim, işte budur. guerlainden sonraki favoim olabilir bile.. tabi elimdekini bitirip alınca..

  velhasıl benimla deyılsın ud olnaytır bebişim..

  23 ekim 2017 18:02

  7. sephora'da denediğim zaman çok beğenmiştim. duruşu, ciltle bütünleşmesi mükemmeldi. çok yağlı ciltlerin değil ama karma ciltlerin kullanacağı bir fondöten. benim cilt maalesef baya yağlı. en iyi pudralarla sabitlesem bile 2 saat sonra parçalanmaya başlıyor yüzümde. harita gibi görünüyor çok kötü oluyor öyle oldu mu da. çok sevmiştim oysa beğenmiştim de. altına bir sürü baz da denedim yok arkadaş olmadı. anlaşamadık o fondötenle. günümü kurtaramıyor ki nasıl all nighter olmuşsa adı. tabi memnun kalan kalır dediğim gibi normal-karma ciltliler bir denesin. kapatıcılığı iyi o konuda hakkını yiyemem. hiç altına kapatıcı uygulamadan izleri, sivilceleri güzelce kapattı fakat sabitlik açısından beni tatmin etmedi. bitirmeye çalışıyorum param ziyan olmasın diye ve bir daha almayı düşünmüyorum. :(

  25 ekim 2017 00:58


  8. ilk defa koluma sürdüğümde cildimle bütünleşen fondöten buldum.ben en açık nötr alt tonlu rengini aldım.oksitlense bile portakal rengi olmuyor.oksitlenmesinden rahatsız olmadım.en açık rengi kullanmıyorsanız kendi ten renginizden 1 ton açık almanızda fayda var.

  12 nisan 2018 06:36

  9. yaklaşık 1 yıl önce aldığım, gerçekten de "all nighter" adını hak eden fondöten. cildim karma, burnum çok yağlı ama yanaklarım çok kuru. kılcal damarlarım yüzüme çok yakın ve sivilce izlerim var. yani genel olarak "kırmızı" bir yüzüm var. bu fondöten sayesinde yüzüm cilt rengimle uyumlu hale geliyor. yani kapatıcılığı benim için çok iyi.

  ilk aldığımda çok cakey duruyor diye uzun bir süre kullanmadım. son 2 aydır yoğun kullanmaya başladım ve dışarı çıktığım gecelerde 6 7 gibi uyguladığım fondöten gece 3 4'te hala yeni sürmüş gibi duruyor. tek sıkıntısı dudaklarımın yanı (gülümseyince kıvrılan yer) çatlıyor biraz. sadece o bölgeyi tazeliyorum ara sıra.

  fondöten henüz kurumadan(çünkü matlaşıyor) sünger ile blendlemek en iyi sonucu veriyor bende. ayrıca cildimin kuru bölgelerini yeterince nemlendirdiğimden emin oluyorum kullanmadan önce. aksi halde cakey durabiliyor. henüz burada havalar çok sıcak olmadığı için cakey durmuyor yanaklarım ama yaz için korkuyorum biraz.

  bu fondötenin diğer en sevdiğim özelliği ise etrafa bulaşmaması. telefonla uzun süre konuşunca ekranda izleri görebiliyorum ama elimi yüzüme değdirdiğimde bozulmuyor ya da dağılmıyor.

  bir daha alır mıyım? fondöten pahalı bir ürün olduğu için birkaç marka daha dener, sonra aralarında yaptığım seçime göre alabilirim. estee lauder ve giorgio armani'nin 2 fondöteni var çok merak ettiğim. onları denedikten sonra belki yine alabilirim. eğer 3 fondöten hakkım olsaydı kesinlikle alırdım ama.

  16 nisan 2018 23:04 7 ağustos 2020 01:41

  10. almak isteyenler bence öncelikle bir gün boyunca kullanıp, oksitlenme yapmadığına emin olduktan sonra almalı. oksitlenme sebebi ile benim için tam bir hayal kırıklığı olan fondöten. 

  26 mayıs 2018 00:23