girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

2. Yeşiline sahip olduğum ve neden sahip olduğumu hala çözemediğim ürün. Hesapta yanağımdaki kızarıklıkları kapatacağım. üzerine fondötenle geçince kabak gibi kızarıklıklar yine ortaya çıkıyor, alttaki yeşil değişik bir şekilde dağılıyor ve nerdeyse üzerindeki fondöteni de kirletiyor. fondöteni uygulamayı elle, süngerle, yumuşak fırçayla hepsiyle denedim, banamısın demedi yeşil kayboldu. sonrasında yeşil kısmı pudrayla sabitleyip fondöten uygulayım dedim, ı ıh yine işe yaramadı. ille color correcting yapacağım ya gittim inglottan daha krem katı formda yeşil bir kapatıcı aldım, sonuç yine hüsran. normal kapatıcılara devam. sitesinde yeşili bazla karıştırıp kullanabilirsin diyor da bu sefer de pek bir anlamı olmuyor. color correcting bence göz altı için turuncumsu - şeftalimsi renklerden ibaret, yeşiler lilalar sarılar vs. hikaye. alacaksanız peach - deep peach renkleri en mantıklısı. Hatta deep peache sürekli gözüm kayıyor açıkçası ancak tek başına kapatıcı olarak kullanılacak bir renk deği.

7 aralık 2017 13:54 11 ocak 15:03

1. çok uzun süredir düzgün bir renk düzenleyiciye ihtiyacım vardı çünkü gözaltım korkunç durumda. çok kuvvetli kapatıcılar bile kapatamıyor. bobbi brown, la girl, mac, catrice gibi markaların turuncumsu corrector'larını denedim; ya çizgilere doldu, ya çok sıvıydı ve pigmentsizdi ya da çamurlaştırdı göz altımı.

peach rengini edindim. yapısını gerçekten çok sevdim. pigmentasyonu gayet yerinde ve ne çok sıvı, ne çok yoğun. uygulaması çok basit, yüzük parmağıyla pıt pıt 5 saniyelik işi var. morluk görünüşünde çok bariz bir düzelme var. en sevdiğim yanıysa kapatıcının altında çok iyi bir baz oluşturması. nemlendirici kullanmadan mac prolongwear kapatıcının altına kullandım ve pürüzsüz, nemli bir bitiş sağladı. gözaltım normalde durduğundan daha açık renkte durdu ilk kullandığımda, eğer bu şekilde aydınlık sonuç seven varsa kendi tonlarına tam uygun olan kapatıcılarının altına kullanabilirler. doğal bitiş sevenlerse benim yaptığım gibi yazın kullandıkları bir tık koyu kapatıcıyla deneyebilirler. çok açık ton ciltlerde nasıl durur onu kestiremiyorum, ben kışın light-medium, yazın medium oluyorum.

ukte: (yazar: melissaki)

6 aralık 2017 14:21 6 aralık 2017 16:51