yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (181)
  • medya (45)

  181. içim buruk olarak son alışverişimi yaptım, zaten ülkemize zor gelen yabancı markaların gitmesi üzücü. Diğer yandan ilk açıldığında da arayıp kızmıştım fiyatlar neden çok pahalı diye çünkü 60 dolarlık bir ürüne amerikada 3-4 dolar vergi alınırken koydukları fiyat farkı yuvarlanarak kapatılacak düzeyde değildi. En son kapancakları gün far paletlerine baktım 60 dolarlık far paleti olmuş sana 80 dolar, sen bu far paletini kendi markan adı altında geçtim satmayı, amerikalıların çoğu salak mıyız neden alalım çok pahalı bu fiyatı hak eder mi diyip geçer, jeffree , tati vb bir sürü makyaj gurusu zaten videolarında bu ürün bu fiyatı hak eder etmez diye her markayı incelerler kısacası zengin bile olsan alabilecek paran bile olsa saf bir tüketici değilsin, bu fiyat segmentinin üzerinde birkaç marka var onları da alan yok bilmem anlatabildim mi? Zaten pahalı segmente yakın bir markasın birde %25 kafadan fiyat eklemek ne demek? türkiye şartlarında zor satacağın ürünü almak zorundalar diyerek bu şekilde pazarlamak böyle global firmalar için akıl karı değil ya da benim bu kadar baştan savma iş yapılmasına aklın almıyor. Aynı firma amerika sitesinde daha fazla indirimle ürünler satıyor. Black friday de bile her ürüne indirim yazıp her ürüne uygulamadılar. Başka ne diyeyim bilemiyorum.

  3 ocak 17:42

  180. kendi sitelerinden satışlarını sonlandırmalarına son derece üzüldüğüm marka. bence kendi sitesindeki fiyatları sephora'dakinden çok daha uygundu. fiyat politikaları sadece paletlerinde ülke şartlarına uyumlu değildi bence. after glow allıkları gerçek manada hayatımın allığı ve çok beğenilen ve ucuz denilen balm allıklarından daha ucuz. üstelik geçende daha yeni fark ettim ki, benim de favorim olan crush rengi lisa elridge'in de sürekli kullandığı allıklardanmış. online sepharolara ya da başka sitelere umarım tüm ürünleri gelir. allnighter sprey ve göz ürünleri dışında ürün bulunmuyor çünkü. gerçekten içimdeki kapitalist köleyi heyecanlandıran markalardan biri ud. her gün kullandığım allığımı bulamamak beni gerçekten üzecek en çok da.

  not: yahu ben afterglow üretimden kalkmadı temptalia'da bir yanlışlık var diyordum yazın. hem kalıcı hem tozutmayan hem pigmentli allıkları üretimden kaldırmak niye! beter ol ud. gitmene artık üzülmüyorum.

  1 ocak 19:48 4 ocak 20:24

  179. Fiyatlandırmayı Türkiye şartlarına uygun yapsalardı gitmeyeceklerini düşünüyorum.Ürünleri güzel ama fiyatlar ulaşılamaz maalesef.

  31 aralık 2019 20:04


  178. sadece türkiye pazarında değil, genel anlamda da kan kaybeden bir marka olduğunu düşünüyorum.

  nyx ve colour pop gibi markaların fiyatlarıyla baş edemediği gibi ürün kalitesinde de düşüş var, ayrıca kendilerini tekrar ediyorlar. bir konsept, bir yenilik yok.

  alan varsa da sırf adı ve artık markayla özdeşleşmiş belli başlı ürünleri için alıyordur diye tahmin ediyorum.

  31 aralık 2019 03:29 31 aralık 2019 03:33

  177. insanlarla dalga geçer gibi kimi ürünü indirime sokan, kimini hiç sokmayan, alışverişinizin yanında ücretsiz deneme boy seti ürün gönderiyoruz diye sepete kuru bir makyaj çantası ekleyen kozmetik firması. artan fiyatlar zaten malum, ama insanları siteye üye olup, oradan alışveriş etmeye cezbeden indirimler yapmayıp, deneme boy ürün konusunda da cimri davranırlarken online satış sitesinin kapanmasına hiç şaşırmadım açıkçası. türkiye pazarına girmek demenin sadece ürünleri getirip, sonra da kur ve vergiler üzerinden fiyat belirleyip satış yapmak demek olmadığını bilmek demek biraz da. yüzme bilmeden suya atlamak gibi bir şey oluyor bu çünkü. evet bizim ülkemizin ne yazık ki kozmetiğe gelene kadar temel birtakım ihtiyaçları satın alabilme gücü konusunda ciddi sıkıntıları var. firmalar biraz da bunu bilerek ya geri çekiliyor ya da hiç girmemeyi tercih ediyor. kendi içlerinde bir nevi fayda-maliyet analizi yapmak şeklinde düşünmek gibi bir şey bu.

  bakın mac bile indirim yapmaya başladı piyasada tutunabilmek, satışlarını devam ettirebilmek için. dün bir mağaza çalışanı oflaya puflaya etrafı topluyordu. indirim nedeniyle çok fazla girip çıkan, müşterinin aradığı ürüne ulaşmak için kendisinin eskiye oranla daha yoğun çalıştığından da şikayet ederek. o esnada bir diğer çalışanın yaklaşıp saçmalama gülümse etrafa yoksa işsiz kalmayı mı tercih ederdin dediğini duydum mesela.

  kısaca giderayak yapılan %40 indirimle olmuyor işte. madem yapılabiliyordu black friday diye de yapsalardı ya bütün ürünlerde indirim. internet sitesi olarak faaliyetimize üzülerek son veriyoruz, maceramız buraya kadarmış falan demekle olmuyor görüldüğü gibi. marka sevdiğim, memnun olduğum ve güzel ürünleri olan bir marka, onunla ilgili hiçbir sıkıntı yok. yalnız sitesi sorunlu, kullanışsız ve müşteri dostu bir site değildi. gerek sıklıkla hata vermesi gerek stok sıkıntısı gibi konularda gerçekten kötüydü. umarım hatayı biraz olsun kendilerinde ararlar.

  30 aralık 2019 23:16 30 aralık 2019 23:18

  176. Ürünlerini severek kullandığım ve çekileceğini duyduğum için üzüldüğüm marka.İndirim kodundan yararlanıp hemen bir far paleti aldım

  30 aralık 2019 22:14

  175. (link: https://www.suslusozluk.com/urban-decay?i=1105552 korktuğum) başıma geldi.

  30 aralık 2019 18:51


  174. 31 Aralık itibariyle ülkemizde çekilen marka. Geçen hafta %40 indirimden born to run aldığım için sevindim. İlgilenenler için; Ürünlerin çoğu stokta yok ama paletler var. 

  30 aralık 2019 18:49

  173. az önce mail ile açık açık Türkiye pazarından çekiliyoruz demiş kozmetik firmasıdır. Zaten son 2 senede yaptığı zamlarla ayakta durması mümkün değildi. Son aylarda eşi görülmemiş indirimleriyle de bu mesajı yavaş yavaş veriyordu zaten. 

  30 aralık 2019 17:47

  172. şöyle bir mail geldi tam anlamadım komple ülkeden mi çekiliyorlar acaba ?

  ilgili medya:
  1
  30 aralık 2019 17:42