4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • oylar (1)
  • medya (0)
4

1. Matlaştırıcı ve nemlendirici özellikli güneş kremi.

Cildim karma ve akneye aşırı meyilli. Kullandığım tüm cilt ürünleri(gizlinot: Temizleme jelleri/yağları, misel sular, nemlendiriciler, bb kremler/fondötenler, şimdiye kadar kullanmış olduğum tüm güneş kremleri, bazı allıklar...) az ya da çok kapalı komedona ya da sivilceye neden olur. Yine böyle cildim çıldırmışken bana bi sinir geldi. Temizleme jelim, gece nemlendiricim ve bu güneş kremim haricinde bütün cilt ürünlerimi kullanmayı bıraktım bir süreliğine. İki hafta sonra cildim iyice sakinleşti. Yeni sivilcem çıkmadı ki bi pms dönemi geçirdim bu iki hafta içinde. İzlerimin iyileşmesi hızlandı. Tabi bunu bu güneş kremine bağlamıyorum, sadece cildime zarar verenin bu krem olmadığını bu şekilde tespit edebildim.

Yapısı ne yoğun ne çok cıvık, akışkan beyaz renkli bir losyon. İlk sürdüğümde bir parlaklık veriyor ancak beş dakika içinde o etkisi geçiyor. Mat demişler ama ölü matlığı olmuyor, ki ben bunu sevmiyorum zaten. Verdiği beyazlık onbeş yirmi dakika içinde iyice hafifliyor ve ciltte aydınlanmış bir etki bırakıyor. Benim gibi Olive alt tonlular bunu sever bence.

Cildimin yağlanmasını hızlandırmadı. Burnum yine aynı sürede parlamaya başlıyor. altına ya da üstüne nemlendirici sürmesem de cildim nemli kalıyor ama ciltte varlığını hissettirmiyor. Ben göz çevreme de kullanıyorum, milia sorunu yaşamadım ama on dakika sonra katlanma bölgemde beyaz çizgi oluşturuyor. Far kullanmadığım için bunu sorun etmedim, elimle iki saniyede düzeltiyorum.

Üstüne sürülen cilt ürününü daha güzel gösterme gibi bir özelliği de var ama ben çoğunlukla tek kullanıyorum.

Koruma etkisine gelirsek, ben plajda kullanmadım, orda nasıl korur bilmiyorum açıkçası. Yalnız güneş altında epey yürüdüğüm günler oldu. Bronzlaşma ya da lekelerimde koyulaşma olmadı. Ama ben bir-birbuçuk çay kaşığı kremi suratıma boca ediyorum. Gün içinde de tazelemiyorum. Bu kullanım şartlarında memnun kaldığım bir krem oldu.

22 nisan 13:19