yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

  11. hocalarımın ne kadar öğrenci düşmanı olduğunu görmeme vesile olmuş eğitimdir. çünkü nefes almadan çalışıyorum. bunu daha nasıl söyleyebilirim bilmiyorum. son sınıf öğrencisiyim, ales, ielts, bitirme tezi, dersler, stajlar derken nefes alamıyorum. evdeyiz diye 2 saat sonraya ödev vereni gördüm artık ne diyelim.

  artık okul bölüm ismi de vereceğim, marmara'daki arkadaşlarımın vizeleri 3 gün sürdü, benim vizelerim her soru 10 dakika kamera açık, 10 dakika soruyu çözüp yükleme de dahil. millet hayatında ilk defa AA gördü benim yanom 3.50lardan 3'e düştü. zaten evdesiniz diye öyle şeyler deneniyor ki üstümüzde çıldırmamak elde değil.

  bir de tutturmuşlar sizin işiniz öğrencilik diye. öğrencilik beni doyuruyor mu? hayır. öğrencilik adında bir kariyer yapabilir miyim? hayır. o zaman öğrencilik 7/24 işim olamaz, ben de bir insanım hayatım için çalışmam gerek, hayatımda sorunlar olabilir, pandemideyiz sağlık sorunları olabilir, bakmakla yükümlü olduğum insanlar olabilir. işim öğrencilik değil, hocalar evde karantinada slayt üzerinden okuyup geçerken ben günde 8 saat korona test kitleri ürettim. aylardır dinlenmemenin bunalımını yaşıyorum gelen notlarla.

  9 aralık 2020 09:12

  10. Beni gerçekten çok yoran sistem. Sabah kalkıyorum ders, akşam ödevler, sunumlar, projeler derken bütün vaktim okula gidiyor. Her hoca maalesef kendi dersini düşünüyor. 9 dersimin 3 tanesi proje(gizlinot: 20 sayfalık ve benzerlik oranı kontrol ediliyor). Çok yoruldum sözlük... 

  6 aralık 2020 00:04

  9. Öyle yata yata geçiyorsunuz diyorlar ya o kadar öyle değil ki. En zorlandığım dönemlerden biri oldu bu dönem. Ödevlere saatlerimi veriyorum hocalar herkese düşük veriyor. 1 hafta sonrasında yetiştirmem gereken 3 tane projem var. Kaç gecedir yapıyorum uğraşıyorum hala bitmedi. Hocalarsa nasıl olsa evdesiniz diye proje sürelerini kısıtlı tutuyorlar. 

  Bazı hocalar o kadar sorumsuz ki ders kayıtlarını bile atmıyorlar. Bazıları da bilerek atmıyor notlardan sorumlusunuz diyorlar ama ortada doğru düzgün not bile yok slaytlar yetersiz. E ben bu dersi nasıl tekrar edeceğim ders sonrasında zaten dersi doğru düzgün anlatmıyorsun? 

  Okulum 3 hafta sonra bitiyor hemen ardından finaller başlıyor. Bu 3 haftada hocalar konuları bitirmek için hızlı hızlı geçiyorlar. Finaller kim bilir nasıl olacak. O kadar daraldım ki bu hafta artık şu dönem hiçbir dersten kalmadan bitsin de ne olursa olsun. 

  (gizlinot: Başkent üni tercih etmeyin hatta hiçbir özel üniyi tercih etmeyin pişmanlık yaşıyorsunuz sonrasında. )

  5 aralık 2020 19:07


  8. Bir ilkokul öğretmeni olarak iliklerime kadar zorluğunu hissettiğimdir. Birleştirilmiş sınıflı bir köy okulunda toplamda 20 öğrencim var. 2 tanesi özel eğitime ihtiyaç duyuyor. Verdiğimiz eğitim tüm sınıf katılabilse aslında gerçekten verimli olabilecek durumda belki. Özel eğitim öğrencilerini ayırarak söylüyorum. Çünkü bir tanesi işitme engelli ve tamamen ayrı bir müfredat ilerletiyorum normalde. Fakat derse erişebilen öğrenci sayısı 3-4 çok şanslıysam 5 oluyor. Whatsapp üzerinden ödevlendirme yapıyorum geri dönüş 1-2 öğrenciden oluyor. Anında dönüt verme şansı zaten yok.

  Evet bu süreç için tek mantıklı sayılabilecek yol bu. Çünkü her öksüren olduğunda sınıftan cenaze çıkmış gibi davranıyordu çocuklar. Herkes panik içinde oluyordu. Kendi kendimize ateşölçer almıştık en azından ateşi olanı belirleriz diye düşünüp.. Yine de o kaygıyla yüz yüze devam etmek çok zordu. Keşke internet yetersizliğini halletsek. Çünkü çocuklarımın çoğu o yüzden gelemiyor derse. İyi kötü bağlanabilecekleri bir cihaz var.

  Sonuç olarak aksak olandır. Zor olandır. Mecbur olduğumuzdur.

  3 aralık 2020 19:50

  7. Bir dönem deneyimledikten sonra (Nisan aylarına tekabül ediyor.) "Seneye böyle mezun mu olunur?" düşüncesini bende oluşturan ve bu senelik kaydımı dondurma kararını vermeme sebep olan sistemdir. 'Online eğitimle psikolojik danışman olmuşumdur.' açıklamalı mizahi postlarla anılmak istemem ileride.

  3 aralık 2020 12:18

  6. sınav sonuçlarım açıklandıkça suçluluk duygusu bastı. bu dönemki en önemli dersimi finalsiz geçiyorum. ama tek kelime bilgim olmadan. böyle sallaya sallaya okul biticek ve ben hiçbir şey öğrenmemiş olucam. böyle olması benim suçum bunun farkındayım ama ipin ucu öyle bir kaçtı ki...:( bölümümün, mesleğimin sorumluluğu üzerime üzerime geliyor

  2 aralık 2020 23:39

  5. Bir süre varlığını reddettiğim eğitim şekli. İlk 2 hafta zaten hiçbir şey yoktu sonradan slaytları yüklediler. Ama gecen haftadan itibaren online dersler başladı.

  Bir iki gündür katılıyorum derslere çünkü videoları sonradan izleme şansımız var diye kendimi avutuyorum. Ama derse katıldığımda da pencereye sırtını veren ve sadece alnı gözüken hocalarımızla pek verimli ders işlenmiyor ne yazık ki

  10 nisan 2020 02:12


  4. ben aslında sevdim galiba bunu. şöyle ki 2 uygulama dersim vardı biri direkt arazide işlendiği için şu an eğitimini alamıyoruz diğeri de yazılım dersimdi, yazılım dersinden çok verim aldığım söylenemez ama onun dışındaki derslerim için memnunum. sabah dersleri için 2 saat önceden kalkmıyorum en azından, istediğim zaman tekrarını da izleyebiliyorum. fakat tabi ki okul ortamını, dersten sonra arkadaşlarla çimlerde oturmayı, çay içmeyi, boş yapmayı o kadar özledim ki. umarım bu günler en yakın zamanda son bulur

  edit: koronalı 2. dönemden bildiriyorum hocalar nefes aldırmıyor nefess. rahat geçen okulları gördükçe fenalıklar geliyor bana. tamam zaten tamamen karşıyım ama bizimkiler işi o kadar abartıyor ki ödevler, quizler, projeler, e tabi vize-final derken gerçekten nefes alacağımız 1 dakika bile yok ya. sınavlarda da bir sürü kitapçık oluşturuyolar bir de soruların 5-6 farklı değerlisi soruluyor ve tabi sorulara da geri dönemiyoruz. hepimiz kalalım diye uğraşıyolar galiba

  9 nisan 2020 15:07 4 aralık 2020 00:24

  3. Yakından eğitilemiyoruz uzaktan mı eğitilcez ya

  9 nisan 2020 13:41

  2. Kendi okulumda slaytlari yuklemek disinda baska hicbir sey gormedigimdir. Zahmet etmissiniz..

  9 nisan 2020 12:57