sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (252)
 • medya (4)

252. İki tür kadin da ayri guzeldir. Uzun boylu kadinlarin belki Türkiye’ de partner acisindan dezavantaji olabilir çünkü erkekler cok uzun boylu değil, ayrica neden kendimiz secemedigimiz bir dis gorunus ozelligimize göre  kategorilendiriyoruz ki ? 

22 mart 17:15

251. 1.79 la aralarında bulunduğumdur. 39 numara ayakkabı giyiyorum, boyumdan da ayağımdan da vücudumdan da gayet memnunum. 1.55 olsam da memnun olurdum çünkü boyumu kendim seçmiyorum, fizik iyi olduktan sonra, vücut fit ve kemik yapısı güzel olduktan sonra boyunuzun kaç olduğunun hiçbir önemi yok.

ayrıca bence kaba ya da iri durmak tamamen kemiklerle alakalı bir durum, uzun boylu her kadın game of thrones brienne fiziğine sahip değil yani. karlie kloss mesela 1.85 ve kaba ya da hantal durduğunu hiç sanmıyorum, gayet zarif uzun ince bir kadın, tıpkı diğer vs modelleri gibi. 

erkekler beğenmiyor denmiş, beğenmeyen beğenmesin kardeşim 120 kilo sırtından ter akan ekşi erkeği bilgisayar başından “uzun kızlar bıkbık” yazdı diye kendimi sevmeyecek halim yok ya. evet uzun erkek bulmak biraz zor ama benim 2.03 flörtüm de oldu, aynı boyda olduğum sevgilim de. bence dert edilecek bir şey yok hafif boy farkları gözüme batmıyor, batsa bile bana mı kaldı insanlar sevmiş beğenmiş.

bir de boyu kaç olursa olsun hiçbir kadından uzun boyu aşağılayan bir cümle duymadım -en azından yüzüme karşı-  ama şuana kadar bana “çok uzunsun sen de ya” diyen erkeklerin -2 kişiler- ikisi de benden kısaydı, bazı erkekler bu konuda kompleksli olabiliyorlar. 

neyse sonuç olarak kurban olayım milletin boyunu, kilosunu, ten rengini, ayak numarasını, kaba ya da iri yarı durup durmadığını kafanıza takmayın ya. sahip olduğumuzun tersini kötüleyince elimize ne geçiyor yani? insanların seçemedikleri özellikleri eleştirmek çok kırıcı ve kaba gözüküyor, ne olursa olsun. burdan kısa kadınları da uzun kadınları da öpüyorum, sporla ve sağlıklı beslenmeyle hepimiz çok güzel fiziklere sahip oluruz boşverin vasat erkeklerin kadın dediğin kısa/uzun olmalı şöyle böyle olmalı laflarını. 

22 mart 16:35

250. saçlarım hayli kabarık ve kıvırcık olduğu için 55 kilo altına düşünce çok komik görünmem ve denediğim pantolonların bacak boyunun kısa olması dışında hayatıma olumlu/olumsuz pek bir etkisi olmadı.

güzellik ölçütü olduğunu düşünmüyorum. kısa veya uzun olarak insanları kategorilendirmenin kimseye faydasının olacağını sanmıyorum. hayat bu kadar önemsenecek bir yer değil.

22 mart 16:05

249. bana göre uzun boylu kadınların da kısa boylu kadınların da ayrı bir güzelliği var. burada uzun boylu kadın şöyle kötüdür demek çok saçma geliyor. girdileri okudukça üzüldüm çünkü insanları böyle uzun uzun açıklama yapmak zorunda bırakmak saçma. uzun boylu olmanın güzel yönleri daha çoktur bence. mesela ne giyseler çok yakışıyor. ayrıca hayatı sürekli erkekler bizi beğensin diye yaşamaya gerek yok. hayat bunun için çok kısa (gizlinot: uzun boylu değilim)

22 mart 15:54

248. Kim demiş erkekler minyon kadın seviyor diye. Benim tanıdığım neredeyse tüm erkekler uzun boylu kadınlara ölüp bitiyordu. Bunların çoğu 175den kısa erkeklerdi. Sizin tanıdığınız erkekler minyon kadınları tercih ediyor olabilir ama bu demek değil ki her minyon iyi ve hoş, her uzun iri ve kaba. Ayrıca bu durum ülkenin farklı bölgelerine göre o kadar değişken ki kime göre neye göre diye sormak geliyor içimden. mesela iç anadoluda uzun sayılırken İzmir'de kendinizi hobbit gibi hissedebilirsiniz. Ki İzmir'in kızlarının güzelliği kabul edilmiş bir gerçek. Boy feminenlikten bir şey götürmüyor demek.

22 mart 14:33

247. ne giyseler yakışır.

not: uzun boylu değilim.

22 mart 14:33

246. genelde türkiyede karşılaştıkları erkeklerin kısa olmasından yakınan kişilerdir gördüğüm kadarıyla.

bizde şahsen ne ailede ne çevrede çok fazla kısa erkekle karşılaşmadığım için bu yakınmayı garipsiyordum önceden ama eşimle tanışınca evet o genelleme doğru sayılabilir biraz demeye başladım ki ayrıca 171 ile orta boyluyum,eşimden uzunum, o şekilde açıldı algım zaten çünkü bizim ailede en kısa erkek 184 tür, şimdi ise ortalama düştü tabi (gizlinot: swh) o yüzden yakınırken haklısınız kızlar, ama çekici değil demek ya da benden kısa adamı istemiyorum diye düşünmek yanlış bence çünkü hayat yapmam dediklerimizle sınıyor bence.

22 mart 14:22

245. 177 boyundayım. Kilom 56. Ayak numaram 38,5. Ellerim ve ayaklarım iri değil. Tanımadığım insanlar bile ellerin ne güzel vs. diyebiliyor. Feminen olduğumu düşünüyorum. İnsanlar da bunu dile getiriyor, çekici veya seksi gözüktüğümü. Hani asla feminen olamazlar vs. denmiş ya. Bugün ayaklarımda topuklu botlar var. Kendimden uzun sadece 1 kişi ile karşılaştım, cinsiyeti erkekti. Ülkenin boy ortalamasının dışında olmak benim problemim değil. Diğer insanların da değil.

Şimdi buraya şuram şöyle kötü, buramdan böyle memnuniyet duymuyorum desem eminim herkes artılar, bir sürü de insan destek olur. Kendimden memnun olduğumu söyleyeceğim için eminim bir sürü insan eksileyecek. Yeter artık.

İnsanlar sırf uzunlar veya kısalar diye bir gruba ait olmuyorlar. Size kötü bir haber vereyim: Kendinizi iyi hissetmek için bir gruba edilen iltifatları kendi üzerinize almaya çalışıyorsunuz. Fakat sadece uzun boylusunuz diye kimse size "vooov, bu kişi çok güzel" demiyor. Kısa boylusunuz diye de kimse size "vooo, bu kişi çok feminen" demiyor. çok güzel kısa kadınlar ve çok güzel uzun kadınlar var. ama kimse sadece kısa diye veya sadece uzun diye güzel olmuyor. Şimdi Adriana Lima 150 olsaydı güzel kadın demeyecek miydik? Scarlett Johansson 180 olsaydı güzel kadın demeyecek miydik? Geçin bu işleri.

Doğuştan getirilen, hiçbir çaba sarf etmeksizin sahip olduğunuz özellikler ile hayali üstünlükler taslamak yerine bence emek vererek bir şeylere sahip olun. O zaman onlar ile övündüğünüzde kimse size bir şey diyemez. Çalışmış yapmış, helal olsun der. Bu şekilde övünecek başka bir şeyleri olmadığı için genetiğin getirisi özelliklerin gülünç şekilde fanatiği olmaktan kurtulursunuz.

düzenleme: imla

22 mart 13:28 22 mart 13:45

244. Türkiye'de dezavantajlı kadınlardır çünkü çoğu şey kısa-orta boylu kadınlar düşünülerek yapılır.

Bir de erkeklerin boyu genelde kendinden kısadır aslında bunu sorun yapmayan biri olmak isterdim. maalesef benden kısa boylu bir erkeği çekici bulamıyorum bir türlü.

22 mart 12:32

243. Benim için en kötü yanı beraberinde gelen ağrılar ve hastalıklar.Dizde menisküs,çapraz bağlarda yırtık,belde düzleşme,sırtta bitmeyen ağrılar.Herkes kendinde olmayanı ister lafı bence doğru.Ama bence herkes şükretmeli sağlığına.Eskiden ayakkabı bulamayınca üzülürdüm.Artık çok takmıyorum.Düzenli spora başladım umarım ağrılarımda azalacak.

3 ay sonra düğünüm var ve eşim benden 3 cm fln kısa (gizlinot: boyum 1.78).Özel davetlerde topukluda gayet giyebiliyorum.Bu bir kusur değil.Uzun ya da kısa olmak.Zayıf ya da şişman.Önemli olan sağlığınızı etkilemeyecek düzeyde olmanız.Herşeyin başı sağlık.Kimse kendinde olmayan için üzülmesin,şükretsin,dilerim bu kısacık ömrümüzde hepimiz güzelliklerle karşılaşırız ve üzülmek yerine hayatı anlamlı kılan şeylere sıkı sıkı bağlanırız.

22 mart 12:24