yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (260)
  • medya (5)

  260. 179 ile dahil olduğum grup. 💕

  10 haziran 00:21

  259. 19 yaşındayım, 1.90 boyumla bu gruba dahilim ben de. çok fazla artısı olan bir durum değil. aksine erkeklerin alaycı tavırları, insanların saçma düşünceleri sebebiyle küçük yaştan özgüveni düşük hissettim ve bu durumu hala toparlamaya çalışıyorum. boyumun beni kaba gösterdiği, çirkin olduğum düşüncesine çok kapıldım, ki o kadar dış görünüşüne takılan birisi de değilimdir. insanların boyuyla kilosuyla ilgilenen biri de olmadım hiç. her insan bambaşka bir fiziğe sahip ve bizi farklı ve güzel kılan bu. şuan çok net anlıyorum ki maalesef ülkemizde özellikle erkeklerde inanılmaz bir boy kompleksi var. küçümseyici ve çirkin söylemlerinin ana kaynağı da bu maalesef. tüm bunların haricinde asla pantolon bulamamak canımı çok sıkıyor. bunu eklemesem olmaz.

  24 ocak 20:44 24 ocak 20:45

  258. Türk markaları, butiklerinden alışveriş yapınca parçaların kısa geldiği kadındır ne yazık ki. Özellikle tesettürlü arkadaşlarım çok üzülüyorlar çünkü herkes uzun midi etekleri bilek boy gibi alıp güzel güzel giyerken, onlara olması gerektiğinden kısa duruyor. En azından şu kısa paçalı pantolon modası çıktı da rahatladık. Bunun dışında 176 biri olarak söyleyebilirim ki insan kendisini çok kaba saba, devasa hissediyor bazen. Çok zayıf olmaktan başka çarem yokmuş gibi hissediyorum çünkü kilo alsam gulyabani olacakmışım gibime geliyor. Başka bir ülkede olsam boyumla çok mutlu olurdum sanırım ama burda keşke 5 cm daha kısa olsaydım dediğim zamanlar oldu. Ergenlikteyken çok devasa hissettiğim, utandığım için kambur yürümeye başlamıştım. Hala daha düzeltmeye çalışıyorum. 180 olan kardeşime de diyorum ki ne olursa olsun dik yürü. Uzun boy aslında başka ülkelerde güzel bir şey kabul edilmesine rağmen burda kıskançlıktan mıdır nedir hep kötüleniyor. Sen yine mi uzadı yaa? Çok uzunsun oo! Sakın topuklu falan giyme sen, giyemezsin. gibi şeyleri kötü anlamda kıracak şekilde söyleyen çok kişi oluyor. Kotü bir şey olmamasına rağmen tall shaming resmen. Kısa boylu bir insana çok kısasın hep topuklu ayakkabı giy desek baya baya linç yerdik çünkü bir azınlık değiller. Ama uzun boylu insanların yüzüne çok değişik şeyler söyleyebiliyorlar. bana kambur yürümeme neden olacak kadar yüklenmişlerdi.

  24 ocak 00:05


  257. Kuzenimin kızı, yaş 18 boy 1.98 (gizlinot: 🙄)

  23 ocak 23:11

  256. Yeni nesil için +175 cm kadınlardır bence, hatta 180. Benim yaş grubumda(gizlinot: 28) uzun insan neredeyse yok, erkekler bile 175'i zor görüyor. Lisede 172 bir arkadaşım vardı, kızı dev sanardık. (gizlinot: Swh) ama şimdiki nesil için bunlar normal boy kategorisinde. 156 boyumla mutluyum ama tercih şansım olsa 176 olmak isterdim.

  22 ocak 19:32 22 ocak 19:33

  255. 185 ile dahil olduğum gruptur

  Türkiye'de uzun boylu olmak çok zor

  uzun boylu olanlar beni çok iyi anlar

  22 ocak 17:23

  254. 1.71 boyla aralarına katılıyor muyum bilmiyorum ama genelde erkek arkadaşlarım tarafından sen varsın 1.75 ya cümlelerine maruz kalırım. bu arada bir tweet görmüştüm 1.70+ olan kadınların hep 1.70-1.75 aralığında erkeklerle beraber olması diye. daha da uzun kadınlar için düşünürsek.. acınızı paylaşıyoruz dostlar!

  22 ocak 16:58


  253. Doğduğumdan beri ortalamanın üzerindeyim sanırım ama genlerin de etkisi var. Baba tarafım yarı çerkes yarı selanikli anne tarafım bulgaristan göçmeni olunca sülalede herkes sulak yerde büyümüş tabii.. ilkokul fotoğraflarımda ilkokul öğretmenimden bir baş kısayım 5.sınıfa geldiğimde kadıncağız benim omuzlarımda :) 1.78'im şu an ama 1.50 kadınların veya max 1.70 erkeklerin empoze ettiği gibi zorlukları yok uzun olmanın, tüm kıyafetleri taşıyabiliyorsunuz bir kere ayak fetişisti olmadığınız sürece 40 numara ayağın problem olacağını düşünmüyorum

  22 ocak 12:39

  252. Anaokulu fotoğraflarımda her çocuktan 2 baş uzundum. Hala aynı. 6 yaşından beri, Bu gruptaki kadınları başarıyla temsil ediyorum. Boyuma göre ayaklarım küçük olduğundan çok düşerim. Düz yolda bile düşme potansiyelim var. Onun dışında bir kötülüğünü görmedim. Kilo konusuna katılmıyorum. Kısa boylu birinde aşırı görünecek bir kilo, uzun boylu birinde farkedilmez bile. 

  22 ocak 06:15

  251. Başlık o kadar ucu açık bir cümle ki "uzun boylu kadınlar" eeee? Diyesim geldi. Boyu ülke ortalamasının üzerinde olan kadınlardır. Ben çok beğenirim uzun boylu kadınları uzun boy denince neden aklınıza hemen iri kemikli kız düşüncesini getirdi anlayamadım. Yarmagül canlanmış birçoğunun gözünde. Örnekler vereyim romee strijd 180cm, elsa hosk 177cm, jasmine tookes 175cm hepsi de gayet zarif kadınlar. E ayakları da o boya göre oluyor 180 insanın 35 numara ayağı da olmasın tabi. 

  Edit: kilo fazlası olduğunda Tabiki daha büyük (iri)görünmeye müsaittir bu anlamda kısa boy avantajdır ama ideal kilosunda ise uzun boyun fazla bir dezavantajı yoktur. Bir de bunlar kişisel düşünceler ben uzun boy seviyorum arkadaş benim fikrim benim zevkim 

  21 ocak 23:44 22 ocak 00:00