yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  1. En az bi kaç yılı devirmiş ilişki çeşididir.

  İçinde dünya kadar aşk, tutku, sevgi, emek, fedakarlık, anı, hayal, zafer, güç ve mutluluk barındırır.

  Ne olduğunu özetlemek için size çok eskiden okuduğum bir notu aktaracağım.

  Her sabah güneş doğarken, hepimiz yeni insanlar olarak uyanırız. Gördüğümüz, duyduğumuz, yaşadığımız herşey bizde bir iz bırakır ve bizi her gün biraz daha değiştirir, biraz daha başka bir insan yapar. Siz her sabah başka biri olarak uyanırken, aşık olduğunuz kişi de değişir, başka biri olarak uyanır.

  Gerçek aşk, her sabah güneş doğarken yanınızdaki yeni insana yeniden aşık olabilmek, onu aynı hislerle belki daha fazla sevebilmektir.

  25 nisan 2016 00:52

  2. Birbirinizin en yakın arkadaşı da olduğunuz, her şeyin oturduğunu, yanında en rahat hissettiğiniz kişinin o olduğunu düşündüğünüz, hala ilk zamanlar gibi sevgi ve saygı dolu olduğunuz evresindeyseniz ne mutlu size. Ama uzun ilişkinin en kötü tarafı olan; birbinize saygınız ve kaybetme korkunuz kalmadığı icin kavgalarda rahatca ağır konuşulan, nasıl olsa bu benden ayrılmaz diye gönül alma çabası gosterilmeyen,bu huyuma uzun suredir katlaniyor artik kendimi degistirmeme ne gerek var modundaki evreye girdiyseniz geçmiş olsun arkadaslar

  12 nisan 2018 10:52

  3. en güzel yanı 5 yıldır birlikte olduğunuz insan sayesinde hayatınıza giren çıkarcı ve aptal insanlara gereğinden fazla kafa yormamaktır. çünkü zaten siz yalnız değilsinizdir ve aklınızı okuyabilen, kalbinizi görebilen insan sizin daima yanınızdadır.

  kötü yanı ise bu güçlü birliktelikten gelen bazı değerlerden dolayı, zaman zaman insanların genelinin ilişkilerinde ne kadar yüzeysel olduğunu fark edersiniz.

  12 nisan 2018 22:34


  4. bitince "ben şimdi napıcam lan?" hissi mümkündür.

  13 nisan 2018 13:21

  5. Sudan çıkmış balığa dönersin ilk önce.. İlk haftalar ayrılmayı isteyen tarafsan kendini içten içe hazırlasan da bir tuhaf oluyor insan.. Uzun zamandır sürekli kavga ve triplerle geçiyorsa bir nebze rahatlarsın en azından kavga gürültü yok diye.. Sonra nefes almaya başladığını hissettiğinde yaşadıklarınız aklına gelir iyisiyle kötüsüyle.. Önce sadece yaşadıklarını kafanda tekrar yaşarsın ve haklı olduğun yerlerde yine kendi pencerenden baktığında yine haklısındır, onun cephesinden de düşünmeye başlayıp ona da hak vermeye başladığında bam! İçin cızzz eder ve pişmanlık başlar gerçi pişmanlık hep baki ama olsun yiğitliğe b.k sürdürmicez ya.. Bu gidiş gelişler çok yorar insanı, hala onu mu onla kazandığın alışkanlıklarını mı sevip sevmediğini düşünerek kafayı yersin.. Karşına flört için biri çıksa bile belki ilk etapta atlarsın yeni taze bir nefes diye ama mutlaka O'ndan birşeyler arar durursun baktın O değil "eah be seninle mi uğrasıcam?!" diyip kestirip atarsın.. Çünkü sen onla büyümüşsündür ve onun karakterini ararsın. Artık bu tarz vur-kaç, kaç-kovala yorucu gelir insana.. Alkol alıp normalde hiç dinlemediğin şarkıları bi dinliyim modunda geceyi sabaha bağlarsın.. Sonra yalnızlığına alışırsın.. Dersin ki keşke böyle olmasaydı.. Çooo..k uzun ve ciddi bir ilişkiden kalanlardı bunlar bende..

  13 nisan 2018 13:58

  6. Aklıma hep yıllarca twitter’da dönen “6 senelik ilişkisi mi varmış” geyiği geliyor... Evet uzun ilişkilere çok uzağım...

  23 haziran 2018 21:40

  7. 3 sene oldu du bakalım

  30 haziran 2018 21:02


  8. Hiç yaşamadığım ilişki türüdür. Bazı süslülerin varmış, daim olsun inşallah.

  En uzunu 3-4 ay sürmüştür. Açıkçası ben bunu çeşitli sebeplere bağlıyorum.

  Birincisi karşıma uzun ilişki yaşanacak adam çıkmadı. Asla beni ben olduğum için isteyen biri olmadı. Biri çok sevdiğini iddia etti, ama kafasında bir ben çizmiş ona da saplanmış kalmıştı. Adam dram yaşamaktan hoşlanıyordu bildiğiniz, ilişki falan hak getire. Biri baskıcı, beni değiştirmeye çalışan hödüğün tekiydi mesela. Bak kız arkadaşım var, saçı sarıydı kahverengiye boyattım, giyimine de ayar verdim, bu benim malım artık kafasında egoistin önde gideniydi. Yani genelinin amacı sevmek, paylaşmak, huzur bulmak, aşık olmak falan değildi. Ben de çok düşünürüm nedense. Gözlerim kamera gibi çeker hareketlerini, sonra akşam yatınca ya da yalnız kalınca düşünür düşünür kurarım. Sonuç olarak soğurum ve ilişki biter. Yani bariz işaretler varsa düzelir falan deyip gözümü kapatıp devam edemiyorum artık. Yani mesela söz verdi ve tutmadı diyelim. Bu bir olur, iki olur, üçüncüye benim de tavrım net olur. Ya da adam cimriyse ne bileyim çok kabaysa falan devam etmiyorum. Yara bandı kaldırır gibi çekip atmayı tercih ediyorum. İlkin biraz hayal kırıklığı falan oluyor ama sonrasında daha çok üzülmekten yeğdir diyorum.

  galiba neden yürütemediğimi yazdım ben yukarıda, amaçtan saptı. Ama samimi, benle aynı yerden bakan birine rastlasam benim ilişkim de sürer diye tahmin ediyorum. Bilmem belki de ben hatalıyımdır. Hata arıyorumdur ve buluyorumdur, hatanın ta kendisiyimdir.

  30 haziran 2018 22:12

  9. Bazen eziyet bazense dünyanın en güzel anılarının bir araya toplanmış hali gibidir.

  30 haziran 2018 22:17

  10. En çok istediğim şeylerden biri.

  Birisi hayatıma girsin, başkasıyla işi olmasın ve beni terketmesin istiyorum. Bu bir itiraf da olabilir çünkü ilişki arayışlarına hep terstim, zamana bırakma taraftarıydım. Kendimle çelişiyorum biraz bu konuda.

  Neyse, dediğim gibi..

  1 temmuz 2018 01:44