girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (211)
  • medya (14)

211. İki kere uzun saçımı kestirdim kısa saça heves edip. İkisinde de kuaförün azizliğine uğradım, saçlarımı istediğim gibi kesmedikleri gibi anormal şekillere soktular oysa ki saçım dümdüzdür, durduğu yerde şekil alır aşırı düzlükten. Bi daha da kestirmedim. Şimdi ızun saçlıyım ama kırıl aldırmaya bile korkuyorum. Kırık alırken bile yamuk kesilebilir mi ya bi saç?

7 dk önce

210. Uzun boylu kadınların kurtarıcısı olarak görüyorum ben uzun saçı. Vücut boyunu çok güzel dengeliyor bence. Şuan kısa saç ne kadar moda da olsa bana yakışmıyor arkadaş.

40 dk önce

209. ben seviyorumm uzun saçı yeni yeni en uzun halini kullanıyorum. her zaman kısa saça heves edip daha sonra uzun saça heveslenmiştim. şimdide omuzda istiyorum düz kesim. (sanırım ben biraz geriden geliyorum ya :D )

1 saat önce


208. benim için kullandığım ve ideal boyu sırttaki sütyen askısına denk gelen boydur. istendiği  gibi toplananilir, toplanmaz ve kolay şekil alır. kendimi bildim bileli uzun saçlıyım nemli iklimde zor kurumasından başka bir zorluğunu görmedim. tabii saçlar yanık, kırık ve incelmiş olmamalı. 

1 saat önce

207. Güzel mi değil mi kararsızım fakat bakımı zor orası kesin. Bundan seneler önce en çok kalçama kadar uzatmıştım yani oturduğumda oturduğum yere değmesine birkaç parmak kalmışken kestirdim. O zamanki saçım cidden sağlıklı ve güçlüydü bir kez olsun düzleştirici sürmemiştim fönle bile kurutmuyordum çoğu zaman, boyasızdı. Ama yıkamak çok zaman alıyordu kollarım ağrıyordu. hele bir de çok kirliyse ve iki kere yıkamam gerekiyorsa vay halime. Taraması zordu her defasında anneme taratamıyordum çoğu zaman saçımı 4'e ayırıp ben tarardım.

Sonra ani bir kararla kestirdim ama kuafor resmen saçımın içine etmişti kısacık katlı bir saç kesti benim istediğimden farklı hala aklıma geldikçe sinirlenirim. Şimdiki aklım olsa ya da o zaman bilgim olsaydı o saçları bağışlardım.

Bundan sonra ise göğüs hizasının altında kadar uzatabilmiştim ama onu da depresyonla kestirip boyattım.

Pek benlik bir saç değil onu anladım, ben en çok orta ya da kısa boy hafif dalgalı hacimli saçları seviyorum.

ilgili medya:
1
2 saat önce

206. Yaklaşık on beş sene boyunca saçlarımın uzunluğu hep belimdeydi. Duşlarım en az yirmi dakika sürerdi ki, bunun on beş dakikası saçım içindi. Duş öncesini ve sonrasını söylemiyorum bile, ince telli ve ultra dalgalı olunca çileden çıkıyor insan. İlk kez bu sene şubatta artık kuaförün de "saçın ölmek üzere, nemini kaybetmiş" uyarısı ile bir çılgınlık yapıp boyun hizamda kestirdim. Bunca yıldır çektiğim eziyete şaşıyorum gerçekten, büyük rahatlık. Üç dakika süren saç yıkama seromonisini yine üç dakikalık bir kurutma takip ediyor. Üstelik haziranda biraz daha kestirmeme rağmen hemen omuzlarıma geldi saç, kendini buldu resmen.

Tanım: ciddi bakım isteyen, yıkaması ayrı kurutması ayrı zaman alan, ama hala gönlümün efendisidir uzun saç.

2 saat önce

205. yıllardır uzun saçlıyım, şu an belimde saçlarımın boyu. ince telli ve kolay kırılabilen bir yapıya sahip. bakımı için vazgeçilmezim kesinlikle yumurta maskesi.

Bir yumurtayı sarı ve beyazını ayırmadan kırıyorum, bir damla Johnson's bayb şampuanı (yumurta kokusunu önlüyor) ekleyerek haftada bir saçıma bakım yapıyorum. isteğe bağlı olarak bakım yağları da karışıma eklenebilir, ama yağ eklendiğinde saçın sertleştiğini hissediyorum. Yumurta maskesi ise, sağlıklı parlak ve yumuşak bir görüntü sağlıyor. Ayrıca hızlı uzaması ve minik bebek saç tellerinin doğması da artı bonusu :)

bugün 09:46


204. saçlarım uzun olduğu zaman kusa saçlara bayılıyorum. Ansızın gidip kısacık kestiriyorum. kısa olduğunda da uzun saçlara bakıp iç çekiyorum. Allahtan saçım çabuk uzuyor. bi kısa bi uzun yaşayıp gidiyorum. acaba kısa saç mı seviyorum uzun saç mı daha güzel bilemiyorum 😃

bugün 09:44

203. Saçlarım çok az ve ince telli. Yumuşacık bebek saçı gibi ve kumral. Az çok kafanızda canlandırmışsınızdır nasıl bişey olduğunu. Hayatım boyunca hep upuzun ve gür saçlara özendim. Benimkiler de uzuyor elbet ama bişeye benzemiyor uzayınca. O yüzden tıp bu alanda çok ilerlese ve bir anda dolgun ve gür saçlara sahip olabilecek olsam başlarım elitliğine modasına deyip kalçama kadar uzatırım. 

bugün 09:29

202. Herkes istediği an kısa saçlı olabilir ama uzun saçlı olamaz. Saçım belimde ve gür ama kestiremiyorum. Hem yıpranık değil diye kıyamıyorum hem de  kısa saça hemen sahip olunabilir ama uzuna çok süre lazım.

bugün 08:45