girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (226)
  • medya (19)

226. Yaklaşık 2.5 yıldır, saç rengimi açtığımdan beri saçlarımı uzun kullanıyorum. En kısa hali göğüs hizasıdır. Saçlarım da ince telli üstelik ama kilo gibi bir mecburiyet var. Fazla kilolu olmasam bile çok fazla yanağım var süslüler, kısa saç yüzümü iyice ortaya çıkarıyor. Ben de mecbur uzun saçlarıma çok iyi bakıyorum :d kırıklarım da yok, sönük kötü bir görüntü de. Ayrıca dışarı çıkacağım günler düzleştirici ya da maşa kullanırım, bu kışın her gün demek. yani uzun saç kötü görünmek zorunda değil, bakmasını öğrenmeliyiz..

21 temmuz 17:17

225. saçın, bir kadının en güzel aksesuarlarından biri olduğunu düşündüğümden uzun saça her zaman daha düşkün olmuşumdur. (gizlinot: yüzüm uzun, alnım geniş. o sebeple kısa ve omuz hizasında saç kesimleri bana asla yakışmıyor.) bundan 5 yıl önce saçlarım belime geliyordu, herhangi bir bakım yapmadığım halde inanılmaz sağlıklıydı. yolda durdurup rengini ve nerede bakım yaptırdığımı sorarlardı sürekli. sonraları -akıllı ben- ombre yaptırdım. o günden sonra her gün düzenli bakımını yaptığım halde açıcı uygulanan kısımlar hem koparak dökülmeye başladı, hem de çok fazla sertleşti. en sonunda dayanamayıp sütyen hizasında kestirdim. birkaç ay geçtikten sonra yine ombre yaptırdım. (gizlinot: kafayı yemiştim evet.)daha da kötü hale geldi, evet. omuz hizasında kestirdim. sağlıklı bir şekilde uzadı. bu sefer balyaj yaptırdım (gizlinot: iki sene önce), çok da yakıştı. uzun sarı saçın havası gerçekten farklıydı. bir yıl kadar severek kullandım bu saçı. ama şöyle bir handilapı vardı. hayatımda ilk defa saçım o kadar çok koparak döküldü. uçları çok fena görünmeye başladı. mezuniyetime kadar dayanıp, mezuniyetten sonra yine kestirdim omuz hizamda. bir senedir uzatıyorum. artık akıllandım. kaliteli boyalar alıp evde kendim boyuyorum. azıcık bile yıpranmıyor saçlarım. şu anda sütyen hizamda, küllü kumral/akınca kumral.

uzatmak için bol bol fındık, ceviz yiyorum, sağlıklı besleniyorum, 3 lt su içiyorum. folikasit tüketiyorum. dax kullanıyordum bir ay öncesine kadar, ama bu sıcaklarda hiç çekilmiyor. onun yerine her gün saç derime masaj yapıyorum.

21 temmuz 16:30

224. Bir zamanlar sahip olduğum saç şeklidir. Şu anda çene hizamdan saçlarımla yazıyorum bu girdiyi. Uzun saç zordur. Her yere sıkışır,sırt çantası sapında kalır. Uzadıkça incelir hele ki düz saçlıysanız ama yakışana da yakışır ona bir şey diyemem. Kısacası ben kullanamadım ve kestirdim. Bir kere kısa saça alıştım şu an bırakamıyorum.  Kim bilir ne zaman uzatacağım 

21 temmuz 00:16 21 temmuz 00:16


223. Beni alaturka, kısa olan boyumu da daha kısa gösterdiği halde kısa halde kullanamayacağım kadar kabarık olduğu için uzun kullanmaya mecbur olduğum saç. Bakımı oldukça zor özellikle rüzgarlı havalarda birbirine karışmasını asla önleyemiyorum.

ilgili medya:
1
20 temmuz 23:53

222. Çok ince telli saçlara sahibim ocak ayında bi değişiklik yapayım diye bir buhran saçlarımı omuzlarımda kestirdim. Kısa saçın bakımının daha zor olduğunu düşünüyorum çünkü şekile girmediğinde insanın gözüne daha bi çok batıyor. Uzunken saçlarımı fönleyip bıraktığımda hafif dalgalanıyordu, Ama ben akıllı durmadığımdan Maşa ve düzleştirici saçımı inanılmaz yıprattı. kına yaktığım için bir miktar topluyordu saçlarım ama bi süre sonra birbirine dolanmaya başladı bende kestirdim... Şimdi tekrar uzatmaya çalışıyorum. Uzunken saçlarımı en çok parlatan ise redist'in keratin yağı olmuştu.

ilgili medya:
1
20 temmuz 23:47

221. Düzleştirmeyi bırakıp adam akıllı bakım yapmaya başladığımdan beridir sahip olmaya yaklaştığım saç türü. İlk kez göğsümün 3-4 parmak altına indi, az daha sabredersem ben de belime kadar, sağlıklı ve parlak saçlara ulaşacağım inşallah. Uzatmak isteyenlere ilk önerim ısıl işlem uygulamayın, oryalden açık renk boyadan kaçının, silikonsuz ürünlerle boy ve uçlarını bol bol nemlendirin ve beslenmenize dikkat edin.

20 temmuz 17:59

220. Bu başlıkta genel anlamda iki tip insan gördüm birincisi uzun saçı sevmeyip kısa saç öven ve hatta uzun saçı yerenler ikincisi uzun saç kullandığı için açıklama yapmaya çalışanlar.

İkinci güruh için konuşacak olursam hiçbir şeyi açıklamak zorunda değilsiniz,sizin saçınız sizin tercihiniz.uzun saçı sevmeyenlere bir şey diyemem benim de etrafımda çok fazla var ama lütfen böyle kırıcı emredici olmayın insanlara karşı.2 sene kadar önce ben de sizin gibi olan arkadaşlarımın baskısıyla kestirdim şimdi diyorum ki keşke yapmasaymışım.benden uzun bir zaman çaldılar çünkü.

Bakın benim en son saçlarımı 5 yaşımda annem kesmişti kısacık,ondan sonra fobi oluştu bende kuaförlere karşı.sonra da arkadaşlarım yüzünden gidip kestirdim o anki psikolojim de iyi değildi,ayrılık yaşamıştım vs.şimdi uzatmaya çalışıyorum,siz ister saçak saçak duruyo diyin ister ne derseniz diyin ben eski kalçama gelen saçlarımı özlüyorum.

Gelelim saçlarımı uzatmak için ne yaptığıma:

Restorex olması lazım uzatma etkili şampuanı kullanıyorum,ben işe yaradığını düşünüyorum ama arada farklı şampuanlarla kullanın ki saç alışmasın.bunun dışında biraz zaman ve sabır.tabi çeşitli maskeler de deneyebilirsiniz ben üşendiğim için yapmasam da badem yağı ciddi işe yarıyor

20 temmuz 17:25


219. İki yıldır kısa saç akımına yenik düşüp, ki kısa saç da çok severim hatta daha cool gelir bana ne hikmetse, düzenli olarak çene hizasında kestiriyorum; ancak artık uzatayım diyorum. Ben bir ampul bepantene iğne, bur ampul E vitamini kırıyordum, 6 diş sarımsak, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve bir yumurta sarısını karıştırıp saçımın hem diplerine hem de uçlarına uygulayıp 2 saat bekletiyordum. Bu maskeyi haftada 2 gün düzenli yaptım ve saçlarım çok sağlıklı, parlak bir hale geldi ve dökülme durdu. Doğru başlığa mı yazdım bilmiyorum ama bu maskeyi düzenli yapan bana dua edecek. (gizlinot: Swh)

20 temmuz 00:34 20 temmuz 00:40

218. çok sevdiğim bir arkadaşım var iskandinav asıllı bi rus, 2012'de ben ABD'deyke tanışmıştık, aynı programla değişime gelmişiz aynı şehre. Kızı ilk gördüğüm günü hâlâ unutamam. "bu ne güzel saçlar!!!"demiştim, ağzım açık kaldı sonrasında tabi. Kızın belinde saçları gümüşi gri-sarı renkte ve tamamen doğaldı. gözleri de gri renkteydi zaten. Çok güzel bakıyordu saçlarına, benim tüm hayatımda yaptığım bakımların hepsini toplasam bu kızımızın 1 aylık bakımı anca ederdi, ipek yastık yüzü bile vardı kırıkları olmasın diye.

çok severdi saçlarını hatta ne zaman onda kalsam kendi saçına bakım yaparken bana da maskeler yapardı minnoşum. ayrıca mübarek elf gibi salınıyordu girdiği her yerde de dikkatleri üstüne çekiyordu ama gördüğüm en naif ve tatlış insanlardan biridir.

2016 yılında ben Rusya'ya gittim ve onun yaşadığı kente gidip sürpiz yaptım, görüştük, saçlarını kesmiş ensesinde. Yıllardır Uzun saç o'nun kimliğinin bir parçası olmuştu. Kalbini kırmış eşeğin biri, o'na kızıp kıymış saçlarına ve çok mutsuzdu saçlarını kestiği için, ki ben de çok şaşırmıştım kısa saçla görünce... Geçen gün Skype'ta aylık rutin muhabbetimizde fark ettim, uzatmış saçlarını, nasıl mutlu gözüküyor bacım.

Ezcümle bazı insanlar gerçekten uzun saçlı olmak için doğmuşlar uzun saçlarıyla mutlular. Kırıklarınız az saçlarınız hep parlak olsun hemşirelerim.

20 temmuz 00:09

217. çok uzun saçın ben de bakımsız kaldığına ve giderek de istemli istemsiz öyle göründüğüne inananlardanım, bazıları tamamiyle saçaklı hatta üzülerek söylüyorum. ayrıca kısa saç, kadına yüz hatları izin verdiği sürece çok daha yakışan bir görüntü. ya da ben dertlerimden kaçmak adına saçıma kestiğim cezayı gözüme güzel kılınır gösterme çabasındayım, hepsi bu.

19 temmuz 23:08