sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (266)
  • medya (19)

  266. neredeyse 20 yaşındayım herhalde saçlarımı kısa kullandığım dönemlerin toplamı maksimum 2 yıldır. ailem özellikle de babam uzun saç çok sever o yüzden küçükken hep uzun kullanmışım hiç kestirmemişler. ben de onlar gibi severdim uzun saçı o yaşlarımda, gözüm de alışmış olabilir. iki kez kısa kestirdim hatırladığım kadarıyla. biri 9-10 yaşındayken, heveslenip kestirdim. biri de lise sona geçerken, saçların çok dökülüyo diye annemin sürekli söylenmesine sinirlenip kestirmiştim. ikisinde de pek beğenmemiştim sonucu ama zaten çok hızlı uzadıkları için pek sıkıntı yaşamadım. sadece uzun saç seviyorum gibi bi durum yok kimisine kısa kimisine uzun daha çok yakışıyor olabilir ve ben uzun saçın bana daha çok yakıştığını düşünüyorum. ve kullanım şekli olarak daha geniş bir yelpaze sunuyo sürekli oynamayı şekillendirmeyi ya da farklı modellerle toplamayı uğraşmayı seviyorum

  30 haziran 02:34

  265. Pcos saolsun saçı uzamayangiller familyasının bir üyesiyim. 4 ekimden bu yana 9 aydır:

  Saç uçlarında yıpranma hissettiğimde 0.5-1.5 cm arası uçlarından alıyorum.

  Otacı’nın temiz içerikli naturway şampuan ve saç kremiyle saçlarımı temizliyorum.

  ayda 2-4 defa yağlardan ve bemiks-evigen-bepanthol üçlüsünden oluşan karışım ile bakım yapıyorum. 

  Arada banyoda maskeler yapıyorum 10 dk.

  Düzenli olarak saç diplerime kafein-biotinli saç toniği kullanıyorum.

  derken saçlarım kulak hizamdan göğsüme kadar gelmiş durumda. Daha önce bu gözler bir yılda 2-3 cmlik uzama gördüğü için benim için büyük aşama. Hedef bi 10 cm daha. ince seyrek ancak kıvırcık hacimli saçımı uzun görmek istiyorum artık. Uçlardan aldığım için o sönük kedi kılı görüntüsü ortadan kalkıyor, daha dolgun görünüyor saçlarım. Eğer dolgun görünmezlerse de biraz daha uzatıp; keratin kaynak düşünüyorum. Zaten saçımı kendi haline bıraksam yılda 2-3 cm ancak uzuyor o keratinler bana ömürlük bile olabilir. 

  30 haziran 02:11 10 temmuz 01:10

  264. Şu sıralar hafifçe trendin uzun saça kaydığını hissediyorum. Tabii bunda geçtiğimiz yıllarda hep kısa kestirdiğimiz saçlardan biraz da sıkılmamızın payı var bence. Ben de üç senedir omzumun üstünde kullandığım saçlarımı bu sene biraz uzattım, yaz sonu gibi de kat kestireceğim biraz da öyle kullanırım. (gizlinot: Kıvırcık saç yoksa sönük duruyor) Zaten ister istemez ondan da sıkılıp yine kısa saça dönüyorum kullanımı çok rahat olduğundan.

  16 haziran 15:16

  263. Uzun süredir kullandığım ve uzun süre de kullanacağım saç boyudur. “Kestirsene yaağ sana kısa yakışıyor” diyen kem gözlü kıskançlar var çevremde amaaaa aslaaaa....

  ilgili medya:
  1
  16 haziran 14:46

  262. 24 yaşındayım hayatımda hiçbir zaman uzun ve sağlıklı saçlarım olmadı. belki en büyük ukdemdir.

  pkos ve insülin direnci yüzünden erkek tipi saç dökülmesi kalan saçların ise cansız ve güçsüz kalması nedeniyle saçlarım en uzun omuz hizasında kaldı. sadece bir sefer inat ettim ne olursa olsun uzatacağım dedim. türlü türlü bitkisel ve kozmetik ürün kullanarak saçlarımı uzun zaman kestirmedim. doğal olarak çok cansız uçları tüy gibi ve berbat saçlarım oldu. öyle cok eleştiriye uğradım ki gidip kulak hizasında küt kestirdim. şu an yves rocher'in şampuan ve bakım yağlarını aldım. şu an daha iyi gidiyorum. umarım bu sefer olur. bazıları için cok sıradan olan şeyler bazıları için büyük hayal olabiliyor.

  16 haziran 12:07 16 haziran 12:08

  261. belime kadar gelen kıvırcık ve uzun saçlarım vardı iki gün öncesine kadar. kuaföre ''boydan ellemeyin'' dediğim halde bi tarafına takmayıp boydan kesmiş o.ç. afedersiniz ama sinirliyim.

  sana baştan demişim değil mi özellikle vurgulamışım bi kaç kere. boydan ellemeyin katlı kesin diye. azıcık bile olsa almanı istemiyorum çünkü kıvırcık saç çok zor uzuyor. bu küfrü yüzüne etmeliydim ama terbiyemi bozmadım. nası bi geri zekalısın ki denileni dinlemeyip kendi bildiğini okuyorsun. orda kızsaydım işinden olabilirdi. tamam kimsenin ekmeğiyle oynamamak lazım da denileni de yap o zaman allahın salağı.

  edip: küçük parmağın yarısına kadar almış uçlarından. kıvırcık saç kuruyunca yukarı çeker ve bukleyle birlikle epey kısalır.

  15 haziran 16:14 15 haziran 16:22

  260. Üstteki girdiyi gördüğümde yazmak istedim benim içinde tam tersi olan durum küçüklüğümde annem hep saçlarımı kalçalarımda kestirirdi upuzundu (kardeşiminde şuan öyle) orta okul yıllarında kestirdim ve bir daha uzun saç kullanmak nasip olmadı. Şuan omuz hizasındaki saçlarımı uzatmayı hedefliyorum. En azından gögüs altına kadar. İnce telli ve seyrek saçlar uzadıkça kedi kuyruğuna dönüşüyor ve hacimsizleşiyor. Dalgalarımı ise düzleştiriyor. Gelicek yaza kadar inşallah uzamış olur tabi ben tekrar boynumda kestirmezsem. 

  Uzun saçını kalça altına kadar uzatıp kestirmeyenleri görünce elimde makas ile o kırıkları almak istiyorum. 

  15 haziran 03:37 15 haziran 03:39

  259. küçükken çoğu kişi gibi hep kısacık saç kullandırılmak zorunda olduğumdan daha lisede hafiften, üniversitede ise gayet belime yakın uzun saç kullandığım dönemler oldu ama son sınıfa doğru ve hala hep omuz boy veya bi tık aşağısındaki boyları kullanmaya başladım ve uzun saç çok demode gelmeye başladı. hatta eski uzun saçlı fotoğraflarımdan utanıyorum.

  15 haziran 01:22

  258. Hayatımda bir defa denemek istediğim şey. Ama yapamıyorum çünkü koca kafalılık 😖

  15 haziran 00:46

  257. Sinüzitim olduğu için annem çocukken saçlarımı hep amerikan traşı kestirirdi. Hala daha saçlarımı kestirmem konusunda ısrarcı. Uzun saça hasret olduğum için 2-3 senedir sadece kırıkların aldırıyorum. Uğraşması zor ama seviyorum❤️

  14 haziran 23:11