yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  20. yakışanda zaafım haline gelen saç modeli, hele de kumralsa ve bukleleri varsa...

  25 kasım 15:45

  19. tanıştığımız dönemde manitanın saçları uzundu. çok uzun değil yani omuzlarındaydı ama tc erkeğine göre uzun bir saç (gizlinot: swh) saçları kalın telli ve dalgalıdır, o kadar güzel lülükleri vardı ki omuzlarına dökülen... tek yaptığı saçlarını ne idüğü belirsiz bir şampuanla yıkamak, suyunu havluyla aldırmak ve kendi kendine kurumasını beklemekti. hiç taramazdı dalgaları bozulmasın diye, ama buna rağmen yumuşacık ve asla dolaşmayan saçları olurdu, bayılırdım oynamaya.

  tabii kış aylarında sabah işe giderken yıkanması ve saçlarını kurutmadan motora binmesi tehlikeli bir durum efenim, sinüzit olur çarpılır diye korktum, ya saçlarını kurut ya da kestir deyince gitti saçlarını kestirdi :/ şu an tekrar uzatma sürecinde, tepeden palmiye yapacak kadar uzattı, umarım bu sefer kurutma makinesiyle ciddi düşünüyordur ne diyelim ehe.

  edit: bir de benden çarptığı lastik tokayla gelişigüzel bir topuz yapardı perçemlerini bırakıp, yemin ederim ben kendi saçıma öyle güzel topuz yapamadım bugüne kadar. iyice haset ettim adamın saçına manyak mıyım neyim (gizlinot: swh)

  25 kasım 01:04 25 kasım 01:05

  18. "saçına bakım yapan" ve "saçına bakım yapmayan" olarak 2 alt başlığa ayrılabilecek insan tipi. bu alt başlıkları da tekrar "yüzüne uzun saç yakışan" ve "yüzüne uzun saç yakışmayan" olarak dallandırabiliriz.

  "erkek kısa saçlıdır" kalıbını yıktığınızda aslında erkek cinsiyetinin de saçının, yüz uzunluğuna göre uzun ya da kısa kullanılabileceğini, bunun sadece kişisel tercih ve yüze yakışma/gitme durumu olduğunu görüyorsunuz. aynen kadınlarda yapılan kulak memesinden aşağı dik çizgi, çenenin ucundan yan çizgi birleştirip aradaki uzaklığın belli bir değerin üstü çıkması durumunda o insana uzun saç gi-der anacım! fakat yüzüne uzun saç gideceği, o insanın uzun saçla bir prems olacağı anlamına gelmiyor maalesef. etrafımızdaki pek çok erkek (evet genelleme olarak "erkekler") kişisel bakım alışkanlığından nasiplerini almadığı için, havaya girip saç uzatmaya kalktığında anaokulunda yaptırılan çim adama dönüyor.

  üniversite ve iş hayatımda çevremde gördüğüm bütün uzun saçlı erkek vakaları maalesef göze zevk veren vakalar değildi.

  okuldakilerin çoğunluğu mühendislik öğrencileriydi ve sadece saç/sakal değil, bütün kişisel bakımını es geçtiği için hayatına bir kıl yumağı olarak devam eden insanlardı.(gizlinot: insanların depresyonda veya ekonomik zorluklarda kendi bakımlarını karşılayamadıkları ihtimalini göz önünde bulundurarak yazıyorum)

  iş hayatımda gördüklerimse genelde türkücü tayfaya yakın tiplemelerde, uzun saçı ensede toplayan saçlı sakallı, "kıllı", entellektüeller olarak takılıyorlardı. uzun saç onları bir adım öteye götürmediği için neden bu derde katlandıklarını sorguluyordum, saçlarını temiz tutsalar da kadınların çeki düzen verdiği şekilde saç "yapma" , toplama vs. işlerine girişmedikleri için yakışmıyordu.

  ah bir de en favori case'imi anlatmak isterim: erkek arkadaşım. zamanında saçını uzatmaya karar vermiş ve baya omuzlarına kadar uzatmış. düz ve gür, omuzlarına kadar dökülen açık kestane parıl parıl saçlarıyla kendini fazla havalı ve mükemmel bulmuş olacak ki pek çok fotoğrafını çekmiş. benimle tanıştığında saçları asker tıraşlıydı :d fotoğrafları gösterip "tekrar uzatayım mı?" dediğinde nasıl karşı çıktıysam "o kadar mı kötü? :(" dedi. kendini berk keklik ile john wick arası bir yerde görüyormuş saçları uzunken, öyle bir range hani :d dedim "sen bir aralıkta olmadan kendi halinle güzelsin bebeğim, allah peygamber aşkına saçlarını uzatma :)"

  24 kasım 15:13 24 kasım 15:14


  17. erkeğine yakıştımı tam yakışan model tipi

  24 kasım 12:55

  16. Her yüz yapısına uymaz, yakıstırdığım kişiler pek nadirdir

  22 kasım 13:18

  15. Bir erkekte en büyük zaafım herhalde uzun saçtır. Hele bir de o saç aşağıda dağınık erkek topuzu yapılırsa.. off ben fenalaştım bi dakika

  16 kasım 20:38

  14. %90'ına yakışmamaktadır. sen birkan sokullu musun yavrum, kes şu saçları..

  23 ocak 2021 11:52


  13. cool ama yakışana

  8 eylül 2020 13:05

  12. aynı zamanda evin heeeeerrrrrrrr yerine saç dökerek bir nevi alanını işaretleyen, dna'sını size hediye eden erkektir. hayır, kel kalmak üzere olanlardan bahsetmiyorum. bildiğiniz gür saçları olsa, kelleşme sorunu sülalesinde hiç olmasa bile dehşet miktarda saç döküyorlar. bir kadın o kadar saç dökse yemin ediyorum ağlamaktan içi dışına çıkar, gezmediği doktor, denemediği şampuan kalmaz. ama erkeklerin umrunda bile değil. rengini beğendiği şampuana tam gaz devam.

  ayol galiba bunlar saçlarına bakmayı hiç bilmiyorlar. geçen gün bir tanesine silikonlu, parabenli şampuanlar saç kökünü tıkadığı için dökülmeye sebep olabilir, saçın yumuşak olur ama kolay dökülür dedim; yüzüme mel mel baktı. sanırım çok üst seviyeden başladım, bir dahakine şampuanını kokusuna veya kutusunun rengine göre değil, saç derisi tipine göre seçmesi gerektiğini söyleyeyim bari (gizlinot: swh).

  7 eylül 2020 20:22

  11. sebastian bach'tır. kendisi en beğendiğim uzun saçlı erkek olur.

  aslında çok esmer tenli ve sakallı olmadıkları sürece yüzü güzel olan ve vücudu da tombik-zayıf uçlarında olmayan, düzgün fizikli erkeklere yakışır. yani cidden yakışıklılık gerektirir. saçlarına bakması lazımdır (kısa olunca da bakmalıdır zaten.) ve dış görünüşteki ilk kriterimdir.

  27 ekim 2015 21:10 ed.3 ocak 2016 21:31