yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (249)
  • medya (13)

  249. Nasıl tırnak uzatılır?

  1) eğer tırnaklarınız gerçekten kağıt gibi bir incelikte değilse tırnak güçlendirici bazlar kullanmayın. Bu bazlar tırnağınızı güçlendirir evet ancak belli bir esnekliği kaybettirir ve tırnaklarınız genelde uçlarından kırılır. Eğer tırnaklarınız gerçekten ince ise bir-iki ay bu bazlardan kullanın ondan sonra bırakın. Güçlendirici baz olarak önerim Yves Rocher oje bazı, mor bir renge sahip. 

  2) düzenli olarak, sabah-akşam, tırnak yağı kullanın. Bu tırnakları hem besler hem tırnak etlerinin sağlıklı olmasını sağlayarak maniküre olan ihtiyacınızı azaltır hem de tırnağa belli bir esneklik verir. Böylece tırnağınız darbe aldığında çok sert olduğu için ucundan kırılmak yerine esneme yapar. Önerim incia tırnak güçlendirici serum. Ya da jojoba + e vitamini yağı ile kendi yağınızı daha ucuza elde edebilirsiniz.

  3) her zaman oje sürün. Her zaman. Oje tırnağınızın üstünde koruyucu görev yaparak kırılmasını engeller. Oje ile beraber top coat, parlatıcı, kullanmayı unutmayın, hem ojenizin ömrü uzun olur hem de yine ojeyi sertleştirerek tırnağı korur. Önerim rimmel 60 seconds top coat.

  4) tırnaklarınız uzun süre su altında kaldığında çok yumuşarlar. Bu yüzden ojesiz duş almayın. Elleriniz uzun süre su altında kalacak ise, örneğin bulaşık yıkayacaksanız eldiven kullanın. Hem elinizi kimyasallardan korumuş olursunuz hem de tırnaklarınızı kırılmaktan.

  5) tırnaklarınızı tırnak makası ile kesmeyin, törpüleyin. Tırnak makası tırnağınızın üzerine dengesiz bir güç uygular ve kırılmasına neden olur. Demir törpü yerine kağıt ya da cam törpü tercih edin. Önerim Yves Rocher kağıt-cam törpü.

  Kısacası tırnakları uzatmanın formülü tırnağı kırmamak. İlkokul yıllarında 9 sene tırnaklarını yemiş, ardından bırakmış ve uzun tırnağa gıpta ile bakmış biri olarak yukarıdakiler uzun süre takip ettiğim blogger, youtuberların tavsiyeleri ile kendi tecrübelerim. Tırnak ve saç uzatmal malesef düzenli bakım gerektiren işler, kolay yolu olmuyor

  24 ekim 10:56 26 ekim 21:01

  248. mikrop yuvasıdır kesinlikle ne kadar bakım yapılırsa yapılsın hijyenik değildir.

  mikroplar el ayasında değil tırnak içlerinde birikir. yani ellerim temiz diyebilmek için temiz ve kısa tırnaklı olmamız gerekir.

  bu tırnaklarla yemek yapanları görüyorum bazen. gerçekten hoş değil.

  19 eylül 16:01

  247. Uzun tırnakla lens takıp çıkarma zorluğu ve nevresim değiştirirken tırnak bükülmesi diyorum. Sırf bu iki sorun yüzünden tırnak uzatasım gelmiyor vallahi.

  28 haziran 07:17

  246. Bence kullanımı çok zor. Gün içinde Herhangi bir nesneyi yanlış tuttuğunuzda ters dönüp içinizi kıyma ya da kırılma tehlikesi ile sürekli karşı karşıya kalıyorsunuz. Hijyenik de bulmuyorum ben. Ayrıca benim Tırnaklarım düz uzadığı için tırnaklarım uzadığında demode göründüğünü düşünüyorum. Sürekli Tırnak törpüleme olayı da bana göre değil pek, bence temiz tutmak şartıyla küt bakımlı tırnak ideal.

  27 haziran 19:55

  245. Yabancı instagram bloggerlarının kullandığı gibi upuzun kalın ve hayli eğimli olan tırnakları güzel bulmadığım gibi hayat kalitesini aşırı derecede düşürdüğünü düşünüyorum. Bence en ideali ve güzel olanı badem şeklinde orta uzunlukta olan tırnaklar bunlar kendi doğal tırnağımız veya takma&protez olur fark etmez. Fakat burdaki çoğu kişinin dediği gibi mide bulandırıcı da değil ayrıca uzatan bakımını ve temizliğini de yapar yani pis pis kullanan kişilerin olduğunu sanmıyorum.

  27 haziran 19:00

  244. Güzel hoş harika. Lakin sim kart iğne vb şeyleri tutamadığımda sinir krizi geçirip kesiyorum her seferinde

  27 haziran 18:54

  243. uzun tırnak çok severim yalan yok, bu tutkum yüzünden daha lisede takma tırnak kullanmaya başladım ki o zamanlar jel akrilik falan pek yaygın değildi. ama günlük hayatta kullandığım maksimum uzunluk (link: https://pin.it/4ckj3xjs4ogivn şudur) şekil olarak her zaman küt tercih ediyorum genelin hoşlanmadığını gördüm burada ama parmaklarım çok uzun ve ince, tırnaklarım da öyle, yapısı da küt, badem tırnak “bende” tek kelimeyle korkunç duruyor. her ele ve tırnak yapısına yakışacak olan uzunluk ve şekil farklıdır diye düşünüyorum.

  27 haziran 18:21

  242. Türkiyede kimse uzun tırnak sevmez genelde nedenini anlamış değilim... Yabancı youtuberların jel tırnaklarına hayran hayran bakmakla yetinebiliyorum çabuk kırılan tırnaklarım yüzünden. Bir ara biotin içtiğimde saçıma pek yaramadı fakat tırnaklarım mükemmel güzel olmuştu. Uzatmak isteyenlere tavsiyemdir.

  27 haziran 13:26 27 haziran 17:59

  241. Lensimi çıkarırken gözümü çizmemle bizim uzun tırnaklarımla sevdamız bitti maalesef. Tırnaklarım çok çabuk uzuyor en kısa kestiğim hali bile çoğu insana göre uzun oluyor hatta ama ben uzun tırnakla daha rahat ettiğimi fark ettim. Tırnaklarımı kestiğimde mesaj yazamıyorum mesela uzun tırnaklara o kadar alışmışım ki.

  27 haziran 12:31

  240. Tırnaklarım aşırı sağlam ve çabuk uzuyor diye uzatmam kolay oluyor ve seviyorum uzun tırnak görüntüsünü güzel törpülenmişse. Mesaj yazarken abuk subuk harflere basma halinde ve kola gibi şeyleri açarken zorluk yaşıyorum. bir de skinny kot pantalonu çekiştirmeye çalışmak zor oluyor. Lens takmakta zorlananlar oldugunu gorunce çok şaşırdım. Bir kere lens tırnakla takılmaz zaten. Parmak uçlarıyla takılmalıdır. Çıkarırken de parmakları yatay tutunca sadece parmak değiyor. Tirnak degdirmek imkansiz geliyor bana kac senelik lens kullanip uzun tirnakli biri olarak. 

  27 haziran 12:22 27 haziran 12:47