yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. saçın, yüzün ne kadar yağlı olsa da olabilendir. bacakların kuruluktan hart hurt kaşınması, pul pul olmasıdır.

  günde 2 litre su içiyorum çare olmadı. ancak her banyodan sonra kremlere bulanırsam hafifliyor. ne sürsem çorak toprak gibi anında emiyor cildim.

  20 mart 2018 08:15

  2. özellikle bacak kuruluğu çok kötü bir şey. Görüntü olarak pul pul ve sürekli gelen hatır hutur kaşıma isteği.. yağ sürmekten hoşlanmadığım için banyodan çıktıktan sonra kurulanıp yoğun bir krem sürüyorum, daha sonra da üzerine tayt giyip yatana kadar emilmesini sağlıyorum. ancak bu şekilde bir çözüm bulabildim.

  21 mart 2018 00:15

  3. Her duştan sonra mutlaka baştan aşağı nemlendirerek hafifletmete çalışıyorum bende bu durumu. Kepek gibi pul pul dökülmeyle karşılaşınca vücudunda, insanın canı sıkılıyor haliyle. Genel olarak kuru bir cildim var zaten, bu yüzden nemlendiriciler olmazsa olmazım benim.

  21 mart 2018 12:42


  4. Yazın çok problem olmasada kış- ilkbahar dönemleri çok sorun yaşıyorum. Kışın soğuktan, ilkbaharda alerjiden resmen derim dökülüyor. Böyle dönemlerde hem yumusatıcı içeren duş jelleri kullanıyorum. Kuru yerlerime bolca sürmeye özen göstererek.

  Vücudum dışında yüz ve ellerime düzenli krem sürüyorum. Ellerim bolca kreme ihtiyaç duyuyor, yanımda sürekli el kremi bulunduruyorum. Yüz içinse üç günde bir krem sürüyorum, gencim diye.

  en sevdiğim nemlendirici duş jeli (uyarı: bolca kimyasal içerir) (bkz: le petit marseillais duş jeli)

  en sevdiğim el kremi (bkz: nivea soft nemlendirici bakım kremi)

  Ellerim o kadar kuru ki, ilk çıkmaya başladığımızda sevgilim kertenkele derisi diye dalga geçiyordu. Zor alıştı ellerimi tutmaya.

  21 mart 2018 23:58 21 mart 2018 23:59

  5. Her banyodan sonra bolca losyonla aşmaya çalıştığım sıkıntı.

  Bence en kötü kısmı kaşınmasıdır.

  Vücudumu kaşımıyorum ben, resmen kazıyorum. Kollarımı çok kaşıdığımdan hareket ettiremediğimi, vücuduma uzun süre dokunamadığımı veya bacaklarımı yara edip bir süre yürüyemediğimi bilirim. Bildiğim kadarıyla mazoşist değilim ama böyle oluyor arada.

  22 mart 2018 00:13

  6. nemlendiricilerin bile baş edemediği kuruluktur. yıldım artık uğraşmıyorum, arada sıkıntıdan bacağıma ismimi falan yazıyorum kaşıyarak.

  22 mart 2018 00:33

  7. Sadece kışın kuru ciltli olan biri olarak büyüklerimden öğrendiğim ve bende de işe yaramış doğal çözüm yöntemini paylaşmak istedim.

  birincisi beyaz sabun ya da duş jeli kullanmayı bırakmanız gerekiyor. Bulabilirseniz aktarlardan el yapımı zeytinyağlı sabun alın (gizlinot: el yapımı olanlar daha doğal oluyor ama bulamazsanız en iyisi dalan zeytinyağlı sabun) ve duşunuzu fazla sıcak olmayan suda bu sabunla alın. Çok sıcak suyun cilde iyi gelmediği biliniyor ama kışın soğuk suyla duş alınması imkansız olduğundan en azından ılık suyla duş almaya çalışın.

  ipek kese kullanın ancak her hafta değil, iki haftada bir, vücudunuzu fazla hırpalamadan peeling yapar gibi keselenin.

  evde olduğunuz zamanlarda da losyon yerine bolca hakiki zeytinyağını pamuğa dökerek duş sonrası yağ gibi kullanmaya çalışın. başta kokusu çok kötü geliyor ama zamanla alışıyorsunuz. Kısa vadede işe yarayan bir yöntem değil, o yüzden biraz sabır.

  İçtiğiniz 1 lt suya bir üç beş damla hakiki zeytinyağı ekleyin ve düzenli olarak günde 1,5 - 2 lt su içmeye çalışın. su tüketimini ne kadar artırırsanız tuz tüketimini o kadar azaltın.

  zeytinyağını her derde deva gören bir egeli bir ailenin mensubuyum. Kışın bu bahsettiğim yöntemlerle baya cildimdeki kuruluğun üstesinden gelebildim, tamamen doğal olduğu için de gönül rahatlığıyla sizlere tavsiye edebiliyorum. sevgiler

  22 mart 2018 09:48


  8. Duş jeli yerine duş yağı kullanmak az miktar da olsa çare oluyor. Rossmann ve/ya Yves Rocher markalarının duş yağlarını kullanıyorum. Duş jelinden daha az vücut kuruluğu yapıyor. Duş jeli sonrası nemlendirici uyguladığım zamanlara kıyasla cildim daha uzun süre nemli kalıyor.

  22 mart 2018 11:10

  9. yıllardır çektiğim sıkıntıdır kendisi. bir de bendeki aşırı kaşıntı yapıyor :(

  zeytinyağlı sabunlar ve duş yağları ile aşk yaşıyorum resmen. kremlerle olan ilişkimi anlatmıyorum bile. normal duş jelleri vs daha da kuruluk yapıyor bende. bu konuda en iyisi düz zeytinyağlı sabunlar.

  22 mart 2018 11:45

  10. Kaşıntılarımın alerji kaynaklı olduğunu düşünüyordum sonra annem acaba cildin kuru olduğu için olabilir mi dedi. o zamana kadar farketmemem inanılmaz ama gerçekten öyleymiş. Her duş sonrası mutlaka, bazen aklıma geldiğinde ve kaşıntı olduğunda vücut yağı ya da kremi sürüyorum kışın başından beri. Çok işe yaradı gerçekten. Özellikle eyüp sabrinin bim’de satılan uygun fiyatlı bir vücut ve el kremi var, çok memnunum, tavsiye ederim.

  22 mart 2018 13:55