yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  10. elisabet benavent romanından uyarlanan ispanyol dizisi.

  benim bildiğim kadarıyla roman üç kitap olarak yayınlandı ve son kitap da şu an türkiye'de satışta.

  diziyi karantina günlerinde baharın insanı kıpır kıpır yaptığı bir dönem izledim. sex and the city benzerliğine katılıyorum. yine dört kadın ve onların arkadaşlıkları ve aşkları. baş karakter yine bir yazar ama bu kez henüz yazamamış.

  dizi bitip devamı covid yüzünden ne zaman gelir belli olmaz diye ben ikinci kitabı aldım. ilk kitabı okumadan ortadan dalınca biraz tuhaf oldu tabi ama dizinin kitapla birebir olmadığını söyleyebilirim. Uyarlamadaki farkın sebebi de "netflix" diyebiliriz.

  Bundan sonrası spoiler içerir.

  Diziyi izlediğimde de, romanı okuduğumda da aynı şeyi düşündüm. Kültürlerimiz çok farklı imiş. Mesela Valeria ile Adri evli olmalarına rağmen bütçeleri ayrı, tatil planlarındaki konuşmaları tuhaf gelmişti bana. Valeria'nın Victor ile flörtü ve git-gel yaşamaları, victor'un hunharca kadını baştan çıkarmaya çalışması, atıştıkları ilk anda valeria'nın hiç alakasız bir adamla yatması. Lola'nın evli bir adamla sadece cinsellik üzerine kurduğunu sandığı ilişkisi ve rahatlığı. İspanyollar gerçekten böyle mi yaşıyor yani?? (gizlinot: victor ve sergio gözümde asla yakışıklı kategorisinde değiller ancak adamlar sex sex diye haykırıyor )

  Kadınların böyle kafalarına estiği gibi yaşaması iyi güzel ama erkeklere güvenebilmek benim için hepsinden daha büyük sorun olurdu. victor'a aşkımdan gebersem de güvenip de konuşmazdım bile.

  eğlenceli, edepsiz dakikalar sunan renkli bir dizi ve roman serisi.

  15 eylül 10:21

  9. ispanyol sex and the city ama daha başarısızı. beğenmedim. bitse de gitsek dediğim bir dizi oldu.

  26 mayıs 21:05

  8. Valeria bacımızın bir koca çatır çatır nasıl aldatılırı edebi bir dille yorumladığı minnoş bir İspanyol dizisi

  23 mayıs 10:56


  7. bir çırpıda izlemelik içimi kıpır kıpır yapan bir ispanyol netflix dizisi. her bir kadının farklı tarzı, güzelliği, düşünce tarzı var. hepsi birbirinden farklı ama hepsi her zaman birbirlerinin arkasında, her daim destekliyorlar. renkli madrid sokakları, herkes dışarda muhabbet ediyor, güzel güzel cafeler, tiril tiril elbiseler.. aşırı mutlu etti beni izlerken. valeria'nın yaşadıkları bence günlük hayatta hepimizin yaşayabileceği olaylardı... artık sizi mutlu etmeyen bir partner ve karşı koyamadığınız duygular.. çok gerçekçi geldi bana sanırım o yüzden sevdim bu kadar :) 

  19 mayıs 12:01

  6. Film izlerken de dizi izlerken de çok "kaliteli" zevklerim yoktur. Bazen ağır taşlardan izlerim bazen kafamı boşaltmalık. Bu diziye de öyle başladım ama riverdale dizisini bile izleyen ben bunu çok zor izledim. Sardıra sardıra bitirdim. Ha neden bu kadar ısrarlı izledim, dizinin renkleri, ispanya, ispanyolca çok hoşuma gitti. Genel olarak ispanyol dizilerini izlemeyi seviyorum zaten, asıl ikinci sebebim Dizinin victor'ı Maxi Iglesias isimli arkadaş. Buğday teni ile iyice delici hale gelen gözleri diziyi izletti. Diziyi Önerir miyim? Ancak çok boş vaktiniz varsa ve izleyecek hiçbir şey bulamadıysanız belki.

  18 mayıs 01:32

  5. ispanyol yapımı netflix dizisi.

  ilk başta ana karakterin bir yazar olmasına rağmen yazamamasıyla dikkatimi çekmişti bu dizi. sonrasında madridin kıpır kıpır havası için 3 bölüm daha izledim. fakat senaryo yazımındaki atanmış rolleri görmek, dizinin tahmin edilebilirliği, adri karakterini gordukce midemin bulanmasi sonucu sonrasında sadece 5. ve 8. bolumleri izleyip diziye veda ettim. 

  18 mayıs 00:04

  4. normalde bu tarz günlük hayatı ve ilişkileri anlatan dizileri sevmem ama karantinanın etkisinden midir nedir tek gecede bitirdim diziyi. Biz gezemiyoruz, işi pişiremiyoruz bari sen yap be valeria...

  16 mayıs 23:25


  3. Evlerin rengarenk dekorasyonu, kızların cıvıl cıvıl giyimleri, madrid sokaklarının o eğlencesi falan iyice bunaldığım şu günlerde baya iyi geldi bi gecede izledim hepsini. Devamını beklemekteyim. 

  16 mayıs 13:10

  2. aşırı beğendim. şu süreçte efil efil elbiseler giyip sokaklarda arkadaşlarıyla gezmelerini izlemek çok iyi geldi. kızların da kendilerine has güzelliklerinin olması harikaydı. girls tadı verdi bana daha çok. o diziyi de çok sevmiştim.

  16 mayıs 11:40

  1. 8 bölümlük ilk sezonu ile Netflix'te yayınlanan bir Ispanyol dizisi. aynı isimli bir romandan uyarlanmış. Valeria ismindeki baş karakter ve 3 yakın kadın arkadaşının aşk, iş, aile ve arkadaşlık hayatlarını anlatıyor. büyük beklentilere girmeden izlediğinde keyif veren çıtır çerez bir dizi olmuş. 4 kadın ve karakterleri hafiften bir sex and the city havası yaratıyor. covid19 öncesi madrid sokaklarını izlemek de cabası.

  16 mayıs 05:35