girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (100)
  • medya (2)

100. Güncel fiyatı 1320 tl olan creme de la mer' in içerik listesinde 3. Sırada petrolatum yazarken, petrol ürünüymüş diye kötülenmesini haksızlık olarak gördüğüm ürün. Birçok kremin içinde zaten vardır. Hakkında söylenen tek şey petrol ürünü olması. Bunun pratikte bize hiçbir zararı yok. (link: https://www.paulaschoice.com/ingredient-dictionary/skin-soothing/petrolatum.html?fdid=ingredient-dictionary&crefn1=name-first-letter&csortb1=name&csortd1=1&crefv1=P Şuradan ) kaynakları da görebilirsiniz.

4 haziran 09:42

99. Tam olarak içeriğini hiç bilmiyorum. Daha önce de asla denemedim. Petrol vs dendiği için denemek de istemedim.

35 yaşlarında bir tanıdığım var ve çocukluğumdan beri cildine hayranım. Ilk kez sorma fırsatım oldi ve geceleri vazelin sürmeden asla uyumazmış. Cildi dışardan baktığımda gerçekten fondöten, aydınlatıcı, allık var gibi kusursuz.

Belki de sans vermek gerekiyordur.

25 mayıs 11:36

98. Eskiden dirseklerime ve ayaklarıma kullanıyordum her banyodan sonra. Şimdi sadece ayaklarıma kullanıyorum.

Normalde ürün içeriklerine fazlasıyla dikkat ederim ama petrolatum neredeyse vazelinimsi yapılı heeer üründe var ve sürekli kullandığım bir ürüne 100 lira filan da veremem, o yüzden azıcık mecbur kalıyorum.

Ayağı böyle bir fiyat/performans dengesinde yumuşatmayı başka hiçbir ürün beceremiyor.

24 mayıs 14:06


97. Sir ağda kalıntılarını temizleyebilen bir ürün. Sesu’nun temizleme mendillerinde ilk sırada paraffinum liquidium olduğunu gördüm, yine aynı amaçla kullanılan bebek yağında da bu madde genelde oluyor. Denediğimde herhangi bir yağdan daha başarılı olduğunu düşündüm. Ben yağ sürmekten hoşlanmıyorum(özellikle koltukaltı bölgesinde). akmadığı ve miktarını ayarlayabildiğim için bunu sürüp  silmek daha pratik ve bereketli geldi.  Mendil kullanmayı seviyorum, bu yönteme de artık başvururum diye düşünüyorum.

20 mayıs 23:28

96. ayagima uyumadan once surdugum, duz kullanamasam da yumusattigini ve nemlendirdigini gordugum bence her ise yarayabilecek krem. makyaj temizleme suyu eksiginde makyajimi bile cikariyordum.

19 mayıs 22:06

95. sanılanın aksine komedojenik olmayan üründür. petrol türevi olmasına rağmen, içeriği kozmetiğe uygun olacak şekilde rafine edildiğinden/saflaştırıldığından da zararlı/zararlı değil noktasında bilimsel bir çalışma olmadan ne söylenebilir bilmiyorum.

öte yandan; nemlendirilmiş cildin üzerine çok ince bir tabaka halinde sürüldüğünde, nemi hapseder ve sonrasında cildi yumuşacık yapar. tahriş olmuş, suyu bile tolere edemeyecek düzeye gelmiş bir cilt, bir süre sadece vazelin uygulanarak sakinleştirilebilir mesela. ayrıca kabuk bağlamış yara ve sivilcelere de iyi geldiği, koruyucu bir tabaka oluşturup bölgeyi nemli tuttuğu için iz oluşumunu engellediği söylenir.

edit: imla

19 mayıs 13:35 19 mayıs 14:12

94. Kendisiyle ilişkim dövme yaptırınca ilk haftalar duşa girerken dövme üzerinde kullanmaktan ibaret

Bazı kuaförler saç boyamadan önce boya bulaşmasın diye kullanmaya kalkıyor, ona bile izin vermiyorum çünkü tam anlamıyla komedojenik bir ürün

19 mayıs 10:14


93. Zararlı-zararsız yorumuna girmeden denediklerim:

Vaseline: kıvamı çok iyi, yumuşacık yapıyor.

Isana: 3.5 tl gibi bir fiyatı vardı sanırım, gramajı da iyi olunca denemek istedim ama maalesef bir performans göremedim. Sürüldükten sonra etkisini bu kadar çabuk kaybeden başka bir vazelin olamaz. İçerik olarak temiz diye hatırlıyorum.

Johnsan baby: iki çeşitinin de kokusu çok güzel yumuşacık, kirpiklerime de sürmüştüm ve etkisini gördüm.

Unicare: ve bebeğim, favorim, gratis indiriminden denemek için aldım niye küçük boy aldım diyorum şimdi de. Vazeline göre olabilecek en temiz içerikli ürün. Kokusu mükemmel, verdiği yumuşaklık hissi harika ve etkisi uzun sürüyor. Başka marka denemem artık. İndirimsiz fiyatıyla da alınır benim için. Deneyimlediklerim bunlar, vazelinden vazgeçmem. Bilhassa pedikür sonrası en sevdiğim işlem.

19 mayıs 02:40 19 mayıs 02:41

92. Vaseline markasını önermiyorum çok cıvık ve akışkan nemlendirmiyor,yağlı his bırakıyor.Johnson’s baby ve Rosense’inkiler fena değil.Kirpik göz çevremde kesinlikle kullanmam.Microblading yaptırdığımda kaşlarımda düzenli kullanırım bir de banyo sonrası peeling yaptığım ayaklarıma bolca sürüp çorap giyip yoğun bir şekilde nemlendiririm.

18 mayıs 23:40

91. Kaş ve kirpiklerimin döküldüğü bir dönem "kirpikleri uzatıyor" vaatleriyle gaza gelip aldığım, sonra tabi ki de cesaret edip o amaçla kullanamadığım ürün.

O amaçla kullanmasam da bir sürü başka kullanım amacı var ama benim asıl çok sevdiğim bir şey var. Bahsedildi mi bilmiyorum ama vazelini tırnaklara sürüp etleri geri itince inanılmaz güzel manikür yapıyor.

Ben gece yatarken sürüp, uykuya dalana kadar etleri öyle rastgele geriye doğru itiyorum. Sabah resmen manikürlü tırnakla uyanıyorum. Denemeyen varsa mutlaka öneririm.

18 mayıs 18:46