yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (109)
  • medya (12)

  109. Çok saygı duyduğum insandır. Sadece beslenme tarzı olarak bakmamak lazım bence bir felsefesi var uygulayanları tebrik ediyorum ben en fazla 14 gün vejetaryan beslenebilmistim sadece

  26 mart 14:04

  108. Veganlıktan veganlar yüzünden soğumayı tamamen bir bahane olarak görüyorum. Sanırsın tüm navegan insanlar pamuk gibi yaşıyorlar. Keşke hoşlanmadığınız naveganlar yüzünden de naveganlıktan soğusanız.

  25 mart 21:03

  107. hayatını olabildiğince sömürüsüz sürdürmeye çalışan insanların neden bu kadar tepki çektiklerini asla anlamayacağım. sen sağlıksız olduğunu, sana iyi gelmediğini düşünüyorsan et, süt ürünleri yemeye devam et bu zor bir şey değil. keza vegan beslenmek bir diyet ya da beslenme biçiminden ziyade etik anlamda bir duruştur. ana amacı hayvanları yememek/sömürmemektir, sürdürülebilir yaşamdır. bunun yanında sebze, bakliyat, tahıl ve bitkisel yağ temelli beslenmenin hormonlu yemlerle şişirilen hayvanlardan daha sağlıklı olduğu bir gerçek tabi ama siz böyle düşünmüyorsunuz diye olumlu bir şeyler yapmaya çalışan insanlara hırlamak yanlış.

  evrim ağacı'nda bir araştırma okumuştum. bu araştırmaya göre dünyanın tamamının vegan olması değil de dünya genelinde et tüketiminin azalması sürdürülebilirlik için optimum sonucu veriyormuş. merak edenler için link bırakıyorum: (link: https://evrimagaci.org/hangi-beslenmediyet-tercihi-ile-en-fazla-kisiyi-doyurabiliriz-4458 hangi beslenme tercihi ile en fazla kişiyi doyurabiliriz)

  not: evrim ağacının bu konuda daha çok yazısı var okumanızı tavsiye ederim objektif olarak merak eden varsa.

  25 mart 16:52 25 mart 16:53


  106. Vegan beslenmemek de kanser gibi bir çok hastalığa yakalanmak için güzel bir beslenme şeklidir. Yalan yanlış kaynaklardan aldığınız bilgiler yerine dünya sağlık örgütü gibi güvenilir kaynaklardan bilgi almanızı önemle tavsiye ederim.

  25 mart 13:31

  105. Erken ölmek için güzel bir yaşam biçimi, yine de tercih meselesi.

  25 mart 12:40

  104. Asla anlamayacağım beslenme çeşidi.

  25 mart 03:51

  103. Vegan beslenme şuan için dünyadaki en sağlıklı beslenme çeşididir. Eğer doktorunuz size sağlığınız için et yemenizi öneriyorsa ben de size başka doktor bulmanızı öneririm.

  25 mart 03:31


  102. Saygı duyarım herkesin kendi tercihi ama benim yapabileceğim bir şey değil. 

  Vegan bi arkadaşıma cildi için keçi sütü sabunu önerdiğimden beri veganlara hiçbir şey önermemeye karar verdim ahsjsj

  Bi de bu veganlar ot yiyorsa otçul hayvanların yemeğini yedikleri için üzülmüyorlar mı hiç? Hep aklıma takılır bu ama soramam çünkü gereksiz bi şekilde aşırı hassaslar veganlık konusunda...

  14 mart 09:44

  101. Artık beslenme şeklinden çok markaların satış çabasına dönüşmeye başladı.A101'de Vegan garnitür gördüm!Vegan!Garnitür dediğimiz şey bezelye havuç patatesten oluşan bir karışım bunun üstüne niye vegan yazma gereği duydular anlamadım.Şaşırtıcı değil ama ekleyeyim gramajı diğerlerinden azdı ve onlardan daha pahalıydı.

  28 ocak 14:35

  100. 1-2 aydır düşündüğüm 2 haftadır uyguladığım. daha erken midir bilmiyorum ama kendimi gerçekten çok hafif hissediyorum. ki Bundan bi 4-5 yıl önce vejeteryandim ama istekli bi vejeteryanlık değildi hani direkt vejeteryandim zamanla büyüdükçe denize gittigimizdeki mangallarla aştım. ama hala hiç haşlanmış et, sakatat hatta kuşbaşı bile yemedim bir tek köfteler ve biftek. balık ve tavuk zaten yok. yumurta yemeye daha bu sene başlamıştım. şuanlık hiçbir şikayetim yok umarım istikrarla devam ederim. zaten şuan yedigim yemekler normalde de severek yediğim yemekler. yalnızca okulum başladığında kykda kaldıgım icin kahvaltim baya sıkıntı olacak çünkü tost, poğaça, omlet, haşlanmış yumurtadan baska bi seçenek yok.

  son 1-2 yıldır eskiden daha güzeldim diye dolanıyordum yüzüm çok sönük, ahı gitmiş vahı kalmış duruyordu ancak şimdi gerçekten 16 yaşımdaki halim gibiyim. onun dısında veganlıga asil giriş sebebim seri üretimin doğayı hunharca istismar etmesi ve amerikanın birçok işinden ciddi anlamda tiksinmemdi.

  şimdilik tek sıkıntım yoğurt ve tereyağı. çünkü yoğurt ve ayran aşığıydım. tereyağı sevgimse herkesçe bilinirdi. en yakın zamanda da tahlil yaptıracağım.

  edit: aynı zamanda bu kararı verme sebebim konuya hakim olmamdı. araştırmayı seven bir insanım ve bilip hiçbir şey yapmamak kadar zoruma giden ve kendimi ikiyüzlü hissettiren bir şey daha yoktur. o yüzden biliyorsam bu işin faydasını zararını yapayım dedim.

  27 ocak 23:05 27 ocak 23:07